Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

Kerber

Od belih komada decala, najcesce zasavice i zastave, lepo iseces trakice, pa lepo napravis slovo...nije okruglo, nije arabeska, nije grb...to je bar lako.
Ne vadi se sad na Italeri...istina, umeju da zeznu, al' ne racunaju na maketarsku dovitljivost i nasu staru maximu - pomocu stapa i kanapa... ;)

lord sir giga

Ma nemojte se ljutiti ali puko sam ko bas, stvarno jeste odlicna maketa (ima jos malo po negde flesa, nista sto je nemoguce srediti), ali kad ga ovako prelome joj meni.
Razmisljao sam o ovome sto ste napisali videcemo, mozda izrezem sa olfinim skalpelom bas to crno K na dekal papiru zalepim i odradim cetkicom.
Mozda slovo i jeste bilo crno pa je prefarbano belo, ko ce ga znati, nema slika letnje seme samo, pa ja pretpostavljam.
Probacu pa ce da vidimo, sad mi je najvaznije da nabavim ove boje, posto je napolju bas toplo da vidim da odem do radnje kad malo vise otopli.
a da Hvala na savetima, i neznam da li da pisem italeriju zbog ovoga, ali mislim da je beznadezno, serija je vec odradjena.

Nemsy_29

Pazi to sa cetkicom, meni je par puta podlilo. Ako imas AB bolje je i daje bolji rezultat. I ajde manje price a vise slika u radu  ;)

lord sir giga

Ja rekoh da mi fale boje, zato je sve u Halt modu, cim ih nabavim radim dalje, nemogu da sklopim maketu pa da onda ubacujem Kabinu sediste i ostalo, malo je neizvodljivo, polako nigde nezurim, nista nije hica, pa kad bude bice.

lord sir giga

Juce kupih neke boje, pa danas radimo.
Nego imam problem, kako da farbam propelere i spiner, negde pise RLM-71 za spiner i RLM-70 za elise, negde da je spiner crn (usta neverujem), ajde ako je neko radio pa da mi malo pomogne.
Negde procitaj da su spineri uvek bili (valjda fabricki) RLM-71, a elise RLM-70?

Bojan Ue

Mislim da su i siner i elise u RLM 70, a samo vrhovi spinera beli ako radis zimsku kamuflazu! Ne znam sta kaze Italeri u sastavnici.  ???

lord sir giga

Pa problem je u tome da nekaze nista, kao i neke gluposti oko sastavljanja, koje su smesne, ali sta je tu je parola snadji se.
Danas sam sastavio top i ofarbao ga (crna), poklopac topa sastavljen, motori i gondole zalepljeni jedno sa drugim, kao i gondole za tockove (ili kako se to vec zove stao mi mozak od boje razredjivaca i ostaog).
Deo gde dolaze tockovi na krilima ofarban u RLM-02.
E sad razmisljah da isprobam onaj presejding, ali sutra, medjutim posto sam skinuo tockove sa rama sredio ih reko da ofarbam, ali desi mi se peh, pa mi sa poklopca padne kap na list odbrane.
E onda posto sam visak vratio nazad od onoga sto mi je ostalo razredim i pocnem da punim panele.
Lepo se razlivalo na polutkama trupa, ali sam pozurio (nisam cekao nekoliko minuta da se malo zasusi pa da skinem visak nego posle recimo pola minuta) i sve razmazao.
Ali nema veze zato mi je na krilima lepo ispalo, barem onaj deo dok je imalo boje, drugi deo je slabije odradjen, ali ce da ponivimo (pobego sam zbog mirisa razredjivaca, jesam otvarao prozor, al ladno bre)
Slike cu staviti sutra, kad se vratim sa posla i kad se sve bude osusilo.
Cekam Kerbera da mi da savet za spiner i elise, pa da ih odradim.

Kerber

Vec je Bojan rek'o...RLM70.
Vazi za sve nemacke avione, osim ako je elisa drvena i iz onih lamela....To im je standard.
U jedinicama se prefarbavalo, zavisno od uslova (bela, pesak boja), ili nekog vanrednog naredjenja (crno sa spiralom zbog raspoznavanja, zuto, RLM70 sa trecinom polja belo...), ako se na tome insistiralo...Asovi su imali izvesnu slobodu da sami dekorisu "svoje" avione...

lord sir giga


Hvala kolege (BojanUE i Kerber) na savetima, problem je sto svugde pise razlicito, a niko nije prst uperio u male stvari koje su isto tako bitne kao i velike.
Evo malo jucerasnjeg rada slike, i pokusaj Presejdinga).

Profa

Ako radiš četkicom, ovo senčenje zaboravi - neće se ništa videti ispod slojeva boje... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

lord sir giga

ma dobro je probati, a s obzirom da boju obicno razredim sa razredjivacem, mozda nesto i bude.
Ionako bih bacio boju, pa ko velim da probam nista nekosta.
elise i spiner sastavljeni, kabina sastavljena, razmisljam se da odradim pojaseve.
Napravio gresku, pa ispravio- zalepio gondole stajnog trapa, pa probao da ubacim stajni trap= nemoguce, pa vratio sve nazad.
Izduvi ofarbani u crno, presvuceni rdjom, izgledaju po meni zardjali ::)

Bojan Ue

#26
Dobro je, samo napred, gruvaj! I opet ponavljam, ne juri, bolje jedan korak napred nego dva unazad. Dobro isplaniraj svaki korak napred! Slazem se sa Profom, zaboravi sencenje cetkicom nego se koncentrisi na kamuflazu jer ako si izabrao zimsku onda ces morati da se extra potrudis cetkicom da je izvuces. Lako ces nakon farbanja naglasiti panele washem. Uzmi malo srebrne ili steel boje i uradi lagan drybrush po topu a i malo ga zabusi mikroburgijom ako nije vec zabusen, lepse ce izgledati. Pojasevi daju dobar smek kabini i preporucio bih ti da ih uradis. Nije tesko ako budes pratio ovaj link a izgledaju sasvim pristojno!
http://www.promodellers.co.uk/how-to-scratch-build-seat-belt/
Pozdrav!

kasper.30

gigo, samo napred. jako mi se svidja taj avion, a posto znam da si majstor ne sumljam da ce odlicno da ispadne. ovaj link sto je bojan stavio za pojaseve je odlican. ja sam do sada radio pojaseve nekoliko puta i ispadali su samo pokusaji. moracu na sledecoj maketi da probam da ih napravim po tom uputstvu

lord sir giga

Slusaj ti njih ja majstor :lol, moracu da probam te pojaseve, posto kabina malko deluje monotono u onoj gomili RLM-66, mada ce kabince biti zatvoreno staklic je providan do bola pa bi lepo bilo odraditimakar pojaseve.
@BojanUE mislio sam to da odradim to oko topa sa  RLM-01, a sto se busenja tice zaboravi, ako busis rupu odnapred onda moras i one sa strane, a to mi se neradi, a i nemam one male burgijice.
Ma razredjena boja je cudo, umocis maketu i sve izgleda ludo ;D, znam da ce mi biti problem posto posle pronta ce to da bude strasno za rad, ali probacemo nista nas nekosta.

anki

Gigo radio sam ovu maketu u Tamijinom pakovanju - sasvim dobro iz kuhinje Italerija. Vodi racuna da pojasevi na ovom avionu nisu prosti. Oni polaze od zadnjeg zida kokpita koji je prilicno daleko, zatim prolaze kroz rupu na naslonu sedista i tek onda vise na dole. Osnovni problem ce ti biti da izbusis naslon tako da prodje pojas a da rupa bute samo mali prorez a ne "rosa".

Ima li neko fotku ovog detalja da okaci za Gigu?