Hs-129 B-2

Previous topic - Next topic

lord sir giga

#30
evo isfusarih nesto, prema slikama (mada nemogu da nadjem sliku kabine u boji, a video sam je negde), znam da ce te reci da je debelo za razmeru, ali sta da mu radim, da odradim wash braon bojom po pojasevima, mada gledajuci slike vise vuce da je belo, ili krem kao sto je boja oe trake

Ja sam ovako uradio, videh na 1/48 maketama kako to lici http://www.hsgalleries.com/gallery04/hs129b2jf_1.htm , ali bi busenje prouzrokovalo sigurno lomnjenje stolice.
Neka njih ovako, pa kako im bude.

Sandman

pa dobro je ispalo, nije bash preshiroko isechena trakica za pojas.

jedino da si malo krace napravio ove vertikalne pojaseve - da se spushtaju samo do sedishta - tebi su josh malo produzeni preko sedishta samog..ako te ne mrzi popravi ako ne, moze i ovako, nije strashno ;)

nemoj da washujesh braon pojaseve, uzmi neku kremkastu boju sa maaalo braon pomeshane...
ja lichno ne bih preterivao sa tamnijom braon nijansom....

hocesh kopche da zafarbash samo na odgovarajucim mestima na pojasevima?

lord sir giga

Ma treba ubusiti sediste pa kroz njega, ali sumnjam da bih uspeo u operaciji.
gledao sam slike po knjigama, i mislim da italeri nije pogresio sto je odmakood sedista posto i jeste odmaknuto.
http://ww2-aircraft.com/images/photo/Hs129-B2-11.jpg
Sto se kopci tice njih nisam ni radio, ali se uvek moze dodati neka bakarna zica da simulira isto, ali neki drugi put.

anki

Gigo mora slika da ti se nabavi. Ne idu tako. Na onom ledjnom delu kokpita pocinju alkom. Zatim prolaze kroz prorez na samom sedistu koji je u visini vrata (otprilike tamo gde pocinje da se suzava naslon za glavu). Ti si napravio da idu preko i oko naslona za glavu i zalepio si za lednji zid pljosnato. Ako niko ne posalje sliku videcu da fotkam mobilnim u knjizi i na maketi pa da ti saljem. Ne zatvaraj jos.

anki

Eto vec si sam nasao. Samo napred nema razloga da te kopce ne budu i na ovoj maketi. Moze i od tanko rastegnute plastike pa je ofarbas silver (ja tako radim).

milogor_strashni

Gigo, komsho, nemoj ovo s pojasevima ovako.. ako ti treba tanke zice za alke i za zice motora eventualno, dacu ti 2 metra, nije frka.. samo javi, sutra isporuka.. ako oces, mogu da ti ja odradim te pojaseve na brzaka, samo mi shibni bilo kakvu referencu.. nisu za oskara al izgledaju ok..
ako ces sam,napravi alke kul, imas u ovom thread-u uputsvo. malo super lepka, posle malko zafarbash i izgleda ko pravo.. nemoj da zuris.. svakako ces morati kad tad da naucis sve od pocetka do kraja.. ja sam npr rookey skroz.. al brate kad nesto nece, stanem, iskuliram, pa pravim dok ne napravim...

Ovo je super maketa, imam je ovde, samo polako, ispasce super.

Pozdrav,
Milan

lord sir giga

#36
Pero genijalcino opet si sam sebe nadmasio Sto rece Pera Kojot
Umesto da ih busim jednostavno napravih opticku varku i zavrsih posao, lako jednostavno i sa mukom.
Ma bre ljudi sta ste me napali, ajde da je kabina otvorena pa uredu nego je jos i zatvorena, pa nemoram svakakve detalje da radim kad vi mislite da farbam belu boju u decembru sledece godine?
Moze zica, naravno ;D


Sandman

lepo si se snashao ;)

lord sir giga

Spiner i elise ofarbani u Rlm-70, Na stajnim trapovima ofarbani gumeni delovi, drajbras RLM-01 Crom Steel na topu.
Sutra da se malo bavimo smirglanjem ako bude moglo, znaci smirgla u vodu pa onda smirglaj

Bojan Ue

Opet ti juris glavom bez obzira.  :headbang Daj uradi mu kopce na pojasevima, pa lepo washuj pojaseve. Kopce najbolje idu od licnaste zice koju na kraju malo drybrushujes srebrnom. Top obavezno zabusi mikroburgijom. Bar glavnu cevku a one sporedne i ne moras. To je glavna karakteristika ovog aviona, lepse ce izgledati a posao je citavih 2min. Kokpit posto je RLM 66 drybrushuj sa nekom srebrnom a potrudi se i iglom ili cackalicom sa malo farbe ofarbaj i koji dugmic u kokpitu, daj mu malo zivosti. Obavezno otvori kokpit ako moze, kad je vec lepa maketa potrudi se i ti malo!  :cheers

lord sir giga

Nemoze 5 karata evo ti jedna.
Nemam cime da izbusim top, a i trebala bi mi burgija manja od 0,6mm, a ja je trenutno nemam.
Sto se kopci tice necu ih stavljati, vec zalepih kabinu u trup, preostaje mi samo da je mozda malodrajbrasujem, ali mi je nesto cudan ovaj Revell 91, nemoze da ga rastvori, ko da je nekako gumen, i sad shvatih da sa njime farbah gusenice na tenkovima, a ne sa Humbrol 191 (RLM-01).


Sandman

Za zabushivanje topa dovoljna ti je jedna igla/shpenadla da obelezish centar (vodeci rachuna da iglom ne obelezish i prst :P), a zatim vrhom oshtrog skalpela vrtish u krug dok se obelezena rupa ne proshiri malo - potrebno je da skalpel ima jako zashiljen vrh (shto manji ugao sechiva), i da se ne pritiska prilikom rotacije skalpela.. samo lagano...

milogor_strashni

obelezi mesto busenja, zagrej neko cudo i probushi na brzaka, iglu, zicu za gitaru.. dacu ti ceo komplet starih zica.. od 0.10 mm do recimo nemam pojma.. do bashdebele.. pa bushi za sve pare..
parola snadji se, znas kad cu kupim mikro burgiju, nikad!!!
a ni  one shmekerske pojaseve...
da imam vremena , ne bi ni makete kupovo.. sve bi sam pravio, deljao, nemam pojma.. bio bi pglu na pocetku al bi naucio vremenom.. ionako je ovo hobi..

parola, snadji se...

Pozdrav,
Milan

lord sir giga

Al ste navalili ko smrt na babu bre dobro probacu imam onaj hiruski 12 ili 13 neznam vise ni koji je, znam samo da ima jako ostar ugao.

Goran A.

Ja to busim medicinskim iglama, mozes da izbusis sta hoces.