F-84 F Thunderstreak 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

ubermagog

#31
Super!

bilo je i ovakvih, to su polovnjaci iz dopuna koje su dobijali preko MAP-a iz Holandije i Nemačke... nije baš original 'grk', oni su bili NMF ili SEA šeme :)
Kako su Grci ove F-84F uvodili tako je JRV dopunjavao F-84G ;)

Milan18111

Hvala Svima.

@Sandman
odustao sam od SEA sheme,nije mi se svidela, i uradio ovu NATO.
Dekale sam nabavio od prijatelja pa cu ukombinovati sa ovima koje imam da bih dobio 26738/738 koji je u ovoj shemi.
Inace nije ni priblizno ostarivan kao sto su u stvrnosti pohabani.



Sandman

E, ok, reshena misterija ;)

Zbunilo me ochigledno to shto si na pochetku okachio shemu aviona za koji su dati dekali u kutiji, a nisi pominjao da imash i aftermarket set za drugu shemu.

Neshto sam ipak i nauchio sada - hvala! :)

vlajko&marko


medico

sto bi rek'o jedan animirani lik : " loodo burazeru " cenim bice gotov za moson !?  :pilot

PELE

Wow, fenomenalno...

Ja 72ku gulim po 2-3 meseca a ti 48cu, pa jos za mesec dana! Nemam reci!  :god

dusko

Gledam i nerviram se svaka cast bolje ne moze.

Pedja

Svaki tvoj "u radu" je praznik za oči,odlično.

Milan18111

#40
Pozdrav Svima i hvala na lepim komentarima.

Privodim kraju lagano.Maketa je isprskana prontom i zatim sam izlepio dekale.
Odlicno su legli,osim par stensila na kojima se pojavio silvering ali sam ih sredio...



Dekale sam,ukljucujuci i rondele , potom na par mesta ogulio skalpelom i cetkicom simulirao oljustenu boju.
Nisam hteo da preterujem mada i da jesam ne bih pogresio....rondele i zastavu sam posvetlio razredjenom bojom Rev 371....



posle neuspelog pokusaja cetkicom,okvire oko stakala sam izmaskirao i preprskao sa Rev 371...




I to je to,ostaje da je matiram jos jednim slojem laka.
Vidimo se za par dana,sa gotovom maketom nadam se.

Pozdrav ,
Milan

sezan

#41
 :violin Nista nevalja  :zvizduc 
Ostarivanje odlicno,dekali kao farbani..odlicno su legli..!Ovog si EKSPRESNO brzo uradio,sto nije umanjilo kvalitet!U tvom fazonu ! Svaka cast! Ajde zavrsavaj!
  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Slazem se sa Sezanom, nista ne valja... nisi valjda mislio da cemo tolerisati greske?!  ;D

Sta uradi od ove makete... svaka ti cast, nemam komentar!  :bravo

Goran A.

Posto je ovaj skoro gotov, ajmo sledeci! Nisam leteo na ovom pa necu da komentarisem.

dragan_mig31

Milane nemoj da se ljutis kad ti ovo kazem ali ti si nenormalan bre :D salim se naravno.Svaka cast.Svaka maketa ti je sve bolja i bolja.Nemogu da zamislim kako ce tvoje makete da izgledaju za jedno 5 godina.