Revell 1/72 Dassault Mystere IVA

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo i mog predstavnika u ovoj kampanji - josh jedna kreacija poznatog Marsela Dasoa, uveden u upotrebu 1953. godine, a koristila ga je i francuska akro-grupa "Patrouille de France".

Ja cu raditi upravo tu verziju iz akro-grupe, a poshto je u pitanju zapravo prepak starog Matchboxa, detalji i nisu bash na nivou danashnjih maketa, pa cu je predstaviti u letnom stanju - sa uvuchenim tochkovima.

Josh uvek nemam neki tachan plan radova, ali ce ova maketa posluziti kao eksperiment sa metalajzerima ;)



Delovi - u pozitivu su, pa ce toniranje panela stvoriti efekat isticanja panelizacije...



Dekali...



Ovo je za sada samo uvodni post, ne znam tachno kad krecem sa radovima, cheka me par projekata i kampanja na kojima trenutno radim, ali ima vremena ;)

Nemsy_29

Jako egzotican avion + akro grupa... Bice ovo zanimljivo  :)

Sandman

Pocheo sam sa prvim radovima na ovoj maketi.

Poshto je kokpit totalno shupalj (dato je samo sedishte), reshio sam samo da uz pomoc malo stirena napravim zadnji zid kao i pod, kako bih malo maskirao prazninu.

Shto se tiche daljeg detaljisanja necu nishta vishe raditi, jer je ceo kokpit u crnoj boji, a ne planiram nikakve dorade - staklo na poklopcu kabine ce biti zatamnjeno iz ovog razloga (iako to nije realan prikaz), a cela maketa ce biti predstavljena u letnom stanju - josh uvek razmishljam da li da koristim Academy stalak dobijen u kutiji F-84, ili da pokusham da napravim neki drzach u obliku cevi/shipke koji bi se lepio za izduvnik...



Uklapanje polutki je delimichno dobro - bice gitovanja oko spoja vertikalca sa levom polutkom trupa.

Goran A.

#3
Mogao bi da napravis napravi tablu, palicu i pojaseve, pola sata posla sve u svemu ako imas neke viskove koji se daju obraditi. Bice to zao kasnije, maketa ne izgleda lose kada se sastavi.

Moja greska tek sad videh, lepo uradjen pilot ce popuniti kokpit pa ne moras da zatamnjujes staklo.

Sandman

Ovu maketu vishe koristim za testiranje metalajzera, ali i da isprobam "tinted canopy" na jedan drugachiji nachin, tako da nisam planirao da detaljishem mnogo unutrashnjost, pogotovo shto sam se opet ubacio u vishe projekata odjednom, no videcu josh... ako nadjem figuricu nekog pilota mozda ga i postavim...

NecaRamone

Ako ti odgovara iz Zvezdinog bis-a, airfixovog RE8(mada taj bas ne verujem :P) javi se :)

Jadgkommando

Interesantan vazduhoplov, ja bih ga radio kao Izraelca ali i ovaj akro je zanimljiv,
ne moras decale da juris
Sto se tiche kokpita pa nije strasno i da ga uradis ovako bez dorade, moze nesto
da bude i quick build.


Pozdrav!

Sandman

Radilo se u poslednje vreme malo i na ovoj maketi.

Unutrashnjost kokpita ofarbana u crno, napravljena i instrument tabla od komadica stirena



...izduvnik ofarban u metalajzer Exhaust, a deo trupa oko izduvne cevi u malo svetliju nijansu od samog izduvnika pa tonirano sa Burnt metal...



Izduvnik zalepljen na svoje mesto, i centriran nakon lepljenja, a sklopljena su i krila...



Ovo se sve sada sushi chekajuci sklapanje polutki trupa....

Goran A.


Sandman

Sklopljena su i krila. Zagitovao sam sve linije panela koje su bile duboke - u pitanju je stara Matchbox maketa.



Na nosu sam pocheo da shmirglam spoj polutki trupa - videcu josh kako cu da sredim linije panela koje su se delimichno izgubile.



Spoj vertikalca i trupa je takodje popunjen Surfejserom, ovde tek sledi sredjivanje gitovanih delova....



Za sada toliko...

PELE

Odlicno! Deluje mi kao jako zanimljiva maketa, jedva cekam farbanje.  :cheers


Sandman

Zalepljen usisnik i zagitovan spoj oko njega...



Ostaje josh samo da dorezem blago liniju koja ide obimom usisnika - tu gde je gitovano, kao i da zabushim topovske cevi ispod kokpita...



Sredjen spoj vertikalca i trupa, dok je sam vrh vertikalca - zadnji deo - napravljen ponovo od komadica stirena i izgitovan - sam coshak se slomio usled gitoshmirglanja spojeva na donjem delu trupa...


sezan

odlicno to izgleda do sada..!Malo cesce udejtuj tog mistera!  ;)

ps-pazi ko ti kaze.. :zvizduc
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Lepo napreduješ!

sam coshak se slomio usled gitoshmirglanja spojeva na donjem delu trupa...
čudna konstrukcija repa - vrh vertikalca strada od šmirglanja donjeg dela ??? Biće da nam je neko bio nepažljiv ::), ali je popravka OK :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 03-06-2011, 10:16:18
čudna konstrukcija repa - vrh vertikalca strada od šmirglanja donjeg dela ??? Biće da nam je neko bio nepažljiv ::), ali je popravka OK :super

Oslanjao sam maketu vrhom vertikalca o podlogu dok sam shmirglao spojeve na donjem delu trupa :) pa se odlomio taj vrh...