Shengjang F-6, 1/72, Mastercraft

Previous topic - Next topic

jak

Evo decki, mala eskurzija u mlazno doba.
Bice to Albanski F-6 na stajanci. Kako vidim, maketa nije nesto posebno, ali video sam i vece krseve. Uz nesto samogradnje (kokpit pre svega) mozda ce liciti na nesto.



Pozdrav

PELE

Имао сам и ја овог у плавој пластици, мусав је био исто од неке црне фарбе или чега већ...  ;D

Пратим ово!

Nemsy_29

Aljbanski Shengjang ce da nas gadja sa bakljave, pratim kao i svaki rad  :)

Hawkeye

Stvarno je lep avion,steta sto ga niko u 72-ci ne radi valjano(bar ne koliko ja znam).Pratim pomno ovaj tvoj rad,samo napred,predlazem da ti diorama bude malo zivopisnija tj. da bude u periodu kada su zaista leteli na njima sa ponekom figuricom okolo :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Kakva je ta maketa? Ima li bar urezane panele od., da li je bolja od KP?

Josip

Hawkeye

Po onome sto ja vidim sa ove slike,rekao bih da su tu negde,mozda je KP za nijansu bolji(imam KP-ovu maketu)  :think .

'Уживај младићу за младости своје!'

jak

Ne znam kakav je KP, ali ova maketa je  :-\ Paneli jesu urezani (mada ipak plitki), kokpit je siromasan, prakticno i nema ga, ima samo jedno sediste i kontrolna tabla, bez bilo kakvih detalja (za straniccne komande i instrumente ni ne pomisljate), tockovi stajnog trapa su isto tako losi (i pogresni, a i lose izliveni), naoruzanje isto loso. Drugo je ok. Kako vidim na dry-fit krila se nespajaju najbolje sa trupom, ali tu je kit ;)

Znači NO GO :D

Čekamo Hobby Boss ili Trumpeter u 1:72...

Profa

Po ovome što si napisao, jak, biće ovde dosta posla, tj. prepravka cele makete - po tvom spisku nepravilnosti samo je slika na kutiji OK... :think
Mada, ko se potrudi,  ::)...

Quote from: JŽ on 02-02-2011, 10:17:36
Čekamo Hobby Boss ili Trumpeter u 1:72...
...ili uposlimo svoje maketarsko umeće i od krša napravimo maketu ;)

Bogu fala što sam Lala! :)

sezan

Drugi mig-19! Fenomenalno ! Kazem ja da je maketa dosta rusticna i "siroma" ali da moze da se uradi! Ako nemas rezin kao Pele i kao ja sto ga nisam imao ,ondaK samogradnja i bice sve ok!Bas se radujem ovim migovima!  :cheers

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10613.0.html
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Ima razlika izmedju migova i kineza, verovatno pakuju istu maketu za obe varijante. Nacices lako na netu. Mislim da su topovi i donji deo vertikalca.

sezan

Da migovi nemaju kuciste za padobran u korenu repa a Kinezi imaju i to u dva oblika. Oblik metka i spicasti. A topove sam vidjao sa kompenzatorima na vrhu i bez njih ali nasumicno i kod kineza i kod migova  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Quote from: Hawkeye on 02-02-2011, 08:34:02
Po onome sto ja vidim sa ove slike,rekao bih da su tu negde,mozda je KP za nijansu bolji(imam KP-ovu maketu)  :think .


kolega ovo ti je urezani KP :) bukvalno ista maketa samo sto je u negativ.

jak

Profa, skoro ste u pravu, ali bar imam od sta poceti  :)

Inace pored padobrana za kocenje, ima i neke sitnice koje se razlikuju, ali to manje-vise... Ali topovi mogu biti i sa a i bez kompenzatore, kako je sezan rekao.

Problem plus je nesto drugo. Dekali iz kutije su za avion sa ev. broj 3-35 koji je zaveden kao F-6 (prema ono sto sam nasao na net). A na fotografije koje imam, svi avioni sa ev.br. 3-3x su bez kuciste za padobran... i sada!?  ???

Goran A.

Ako mozes napravi ga, ako ne menjaj dekale i radi klasican MiG-19.