A7H Corsair II Helenic Air Force 1/72 Hobby Boss

Previous topic - Next topic

PELE

Јако лепо! Само напред!  :cheers

Mikoyan29

Opet sam jutros bio vredan  :naughty
evo slika:







Toliko od mene za sada, nastavak uskoro.
Pozdrav  :caooo
MK "Oluj"

Nemsy_29

Svaka cast, kamuflaza je odlicna! Nego hoces i ovo dole farbati cini mi se da malo kvari utisak  :)

Mikoyan29

Quote from: Nemsy_29 on 05-02-2011, 17:30:06
Svaka cast, kamuflaza je odlicna! Nego hoces i ovo dole farbati cini mi se da malo kvari utisak  :)
Ovo dole je vec ofarbano, samo cu ga doooosta zaprljati.
Videces lepo ce izgledati na kraju  :mjetal
Ako si mislio na ovo sto je malo boja kanula, to cu sigurno da popravim, nego nemam vremena danas  :headbang
MK "Oluj"

Sandman

Hocesh li mu popravljati pojedina polja?

Ponegde ti je ostao deo tamnije zelenih polja "odsechen" izmedju svetlozelenih i zutih polja, a i malo si ishao van one kamuflaze date u sastavnici?  :-\

Lepo ti ide farbanje, ali shteta da ga ne uradish autentichno, kad vec imash lepo datu shemu farbanja u sastavnici

Bez ljutnje, ovo samo sugerishem, ipak je tvoja zelja i volja ona koja se rachuna ;)

Suhoj

#20
Da, stoji ovo sto je sandman rekao, omasio si raspored sara a i ova sand boja mi deluje malo tamnije nego sto treba mada mozda je zbog svetla.
Inace je ok ispalo.

Mikoyan29

popravio sam ali cetkicom jedva da se primeti :zvizduc
MK "Oluj"

lord sir giga

Znaci bombarderska verzija, to jurim da kupim, ali kad bude bilo para.
oces li sve bombe da mu nacickas ili ne.

Mikoyan29

Quote from: lord sir giga on 05-02-2011, 19:23:43
Znaci bombarderska verzija, to jurim da kupim, ali kad bude bilo para.
oces li sve bombe da mu nacickas ili ne.
Hocu gigo, sve do jedne, svih 18 :mjetal
MK "Oluj"

dragan_mig31

lepo farbanje,mada ova tan boja mi je previse kaki ili lakse receno zuta.jedva cekam da vidim oznake :)

Mikoyan29

boja je previse svetla na slikama, drugacije izgleda uzivo
videcete je u mosonu ako zavrsim do tada  :pilot
MK "Oluj"

PELE

Не знам за боје, али изгледа сасвим ОК. Маскирај поново поклопац због лакирања.

Да сам на твом месту, поново бих офарбао доње површине, мада од блица не видим ништа. Пробај сада да сликаш поред прозора цео авион, напољу је лепо сунчано.

Mikoyan29

Evo slika bez blica, tj na dnevnoj svetlosti, kao sto vidite imam 3 problema:
1. Tamija traka mi je na nekim mestima skinula boju, pogotovo na repu;  :cry
2.Krila su odozdo malo "zamazana" zelenom i braon bojom (ocigledno zbog loseg maskiranja)  :headbang ;
3.Na staklu imam mold line, koju ne znam kako da otklonim. :think
dobra stvar je da su svi problemi resivi  :super
A sada slike:





Uzdravlje  :cheers
MK "Oluj"

Suhoj

Zar ne bi on trebao da bude beo odozdo? Tebi je ili bila boja mrvicu pomesana sa nekom drugom ili je nesto drugo u pitanju?
Definitivno ti je ova zuta/sand previse tamna al dobro sta da se radi.
Sto se tice seam line (odnosno kako si ti nazvao mold line) odstranjuje se tako sto se prvo dmirglom recimo 1500 ili 1800 osmirgla to i onda sa 2000+ pastom za zube polira.
Tako sam ja bar cuo, ali nisam nikad radio tako da ako negde pogresih nek me neko ispravi.

Mikoyan29

Quote from: Suhoj on 06-02-2011, 15:51:17
Zar ne bi on trebao da bude beo odozdo? Tebi je ili bila boja mrvicu pomesana sa nekom drugom ili je nesto drugo u pitanju?
Definitivno ti je ova zuta/sand previse tamna al dobro sta da se radi.
Sto se tice seam line (odnosno kako si ti nazvao mold line) odstranjuje se tako sto se prvo dmirglom recimo 1500 ili 1800 osmirgla to i onda sa 2000+ pastom za zube polira.
Tako sam ja bar cuo, ali nisam nikad radio tako da ako negde pogresih nek me neko ispravi.

Ne, on ne bi trebao da bude beo, to je "vijetnamska" bela da je tako nazovem, a na semi je sand boja malo posvetljena radi kontrasta, a ja licno mislim da sam pogodio boje s obzirom da sam imao samo tamno zelenu  :hahaha
MK "Oluj"