Hobby Boss 1/72 North American F-86E(M) Sabre, JRV

Previous topic - Next topic

Profa

U poslednjoj iteraciji sam prešmirglao spojeve 800tkom i prešao metalizerom, da bolje vidim grube radove:


Nešto kasnije (tj. kad su klinci lepo zaspali ;)) sam sve ispolirao gorepomenutim redosledom:

Joj, što se lako polira uz Staropramen, koji sam iskopao iz špajza tražeći neki sok  ::) Nije baš adekvatna zamena, ali...  ;D

Snimak kabine:
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Procisti malo panelizaciju na repu, mozda nisi primetio zbog Staropramena.

milogor_strashni

Staropramen tehnika je zakon!!! podrzavam i primenjujem kako u domacim, tako i u inostranim situacijama!  ;D

Super posao za sada.

pozdrav,
Milan

Kerber

Okaci ti bolje sliku tog Staropramena da imamo refernecu u maketarenju..Svi smo vec naucili da sledimo te maketarske repere...Da ne bude kao pronto - te za plocice, te za parket, te za rerne...ovako, das lepo fotkicu, pa u radnjicu !  ;)

Dobar napredak.
Cekamo da   vidimo na sta ce da "iskoci" sto kazu ovde pojedinci (i poj**inke)! 8)

Profa

Malo sam danas experimentisao, i stavio u školu maketarstva:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10362.msg111112.html#msg111112
@Kerber: mislim da svaka konzerva tečnog B vitamin kompleksa odgovara nameni :cheers
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Lagano napredujemo:

E, sad, ostaje malo igranje sa par panela, dovršavanje kabine i stajnog trapa... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ovaj stvarno izgleda metalno! Ako bude kao F-84 bice dobar!

Nemsy_29


Sandman

Priznaj, ovo si nam poturio onaj die-cast shto si nabavio ranije :P :D

Super je... potamnjeni paneli - koristio si drugu nijansu metalajzera, prethodno si panel ofarbao u tamniju neku boju ili si metalajzere meshao sa tamnom bojom (crnom)?
(pitam poshto ne znam da li metalajzeri podnose meshanje sa enamelkama)

I evo ti odgovora na pitanju onom drugom topiku - tamo isprati reference, a ovaj ide u NMF, i to sa lepo toniranim panelima! ;)

Profa

Da ne bude da se nije radilo, ali sam se bavio i starim projektima ::), i počinjao nove :doh, a i posao je počeo da se okreće :god...
U svakom slučaju, u zadnjih mesecak dana je urađeno sledeće:
jedan od zanimljivih momenata je greška u livenju koju sam primetio tek u toku bojenja (a bila je vrlo očita :o):

OK, išmirglano, sređeno...

Sve obojeno i polepljeni HB stensili:

HB je dao kraću crvenu traku :headbang, što se vidi na zadnjoj slici - će da bude obojadisano...

Polepljeni LH dekali - film se vidi samo pod izuzetno čudnim uglovima :super

Naravno, niks lak, kao što sam onomad pomenuo, da mi ne bi kvario metalni odsjaj :think

Sitnurija spremljena za sastavljanje - noge stajnog trapa sam doradio čeličnom i bakarnom žicom:


Za toniranje sam koristio sledeće metalizere: glavnina je aluminijum, paneli iza kabine, na horizontalcima, na donjoj strani trupa i ispred izduva čelik, poklopci mitraljeza magnezijum, izduv gun metal. Ne izgleda loše ni dobro razređena Vallejo akrilna srebrna preko MM aluminijuma... :super

Malo po malo, još malo je ostalo :violin :caooo
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Fantastičan finiš - pogotovo za četkicu

par pitanja:

kao osnovna boja je korišćen MM metalizer? Šta je bio prajmer?

A, da, treba li (ili sme) na kraju lak preko svega - da se ne skida boja?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Odlican je, bas da vidimo sta ce na kraju ispasti! Aluminijum uspeo u potpunosti.

Profa

Boja se skida sve vreme, i zato radim u rukavicama...
Srećom, lako se popravlja, samo treba paziti da prah ne ide previše naokolo kako se ne bi zalepio za dekale.
U svakom slučaju ću, kad sve bude na mestu, da "zaflekam" i da ga više ne diram...
Bogu fala što sam Lala! :)

ubermagog

Odlično izgleda metalac, postao si profa i za 'bafiranje'  :D

Što se tiče lakiranja, možda to treba posle rada sa metalajzerima da se dobro lakira sa gloss lakom da 'zapečati' a da ne promeni mnogo izgled, pa tek onda satin ili sl.?

Kako ti se ponašaju ti metalajzeri kad radiš više nijansi?
Jel maskiraš lepljivom trakom, 'post-it' papirićima ili ...?

PS. dekali su baš staritet, prvi set od pre 10 godina (štampa Propag)

Ti stariteti su vam bili najtačniji po boji  (možda malko pretamni) i odlični po kvaliteti.

A metal finiš je strava.

Josip