Hobby Boss 1/72 North American F-86E(M) Sabre, JRV

Previous topic - Next topic

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Svaka cast! Ja licno ne bi nista lakirao(osim preko dekala) da ne izgubim taj sjaj  :)

Monthy Python

Kapa dole za rad! kad porastem hocu da farbam cetkom kao profa  :super

Milan18111

Odlican rad Profo.
Majstor si za cetkarenje,nema sta..... ali kako NIKS lak???
Zar nece boja da se skida ,pa otisci prstiju .... :think

Kerber

Idi begaj, prijatelju !  :D
Ispao je "gvozden" da bolje skoro nisam vid'o...Bravo !
Kako ces ovo da zastitis od starog "prijatelja" maketara - pasine i prstica ?

Sandman

Odlichno izgleda - kao izliven od metala!

Shto se tiche zashtite dekala, ne secam se da li si pominjao ranije da imash iskustva ili ne sa MM Sealerom za metalajzere - da li on ubija sjaj ili ne... obzirom da je namenjen upravo ovim bojama, kapiram da ne bi trebalo da skroz ubija njihov sjaj?

Profa

Hvala svima, a bez lažne skromnosti moram da priznam da sam presrećan i ponosan na izgled metala :-[ Baš je uspeo, sad još samo da ga do kraja ne zeznem nekako :-\
'ajmo redom...
Ne mislim da ga lakiram, iako imam perfektne lakove - to sam uradio jednom i dobio sam sjajan, a ne metalik izgled, nije isto :-\
Radim u rukavicama kako bih što manje oštetio boju, a na kraju ću još jednom popraviti što se skinulo... Posle ću ga štititi tako što će stajati pokriven, nema pipanja ni prašine...
@Suba: dekali su otprilike toliko kod mene :D i odlični su posle svih tih godina :super Tanak film, ništa silvering, lak ispod nepotreban (bar na metalizeru), samo malko hemije da ufate panele, jedino što kaže Josip boja malo pretamna, ali nije neoprostivo...
Maskirao sam Tamija-trakom koju sam prethodno 3put lepio na kožu (sopstvenu), i nisam imao problema - nijednom nije povukla boju.

@Sandman: Spominjao sam negde loše iskustvo sa kombinacijom sealer/četkica, i više ne pokušavam.
Možda odem kod nekog i preprskam ga sealerom na kraju, ali o tem potem... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ja ne bih mogao da ostavim nezasticene dekale ali bih u ovom slucaju lakirao samo panele koji nose dekale i to dokle paneli dopiru. Mislim da bi se dobio dodatni neocekivani efekat razlicite sjajnosti na metalu.

Isti problem sam imao i sa mojim F-86D ali sam se ipak odlučio na lakiranje i po meni nisam baš poništio efekt metala.
Ipak je sigurnije kada je zaštičen.

Josip

sezan

Ma nebi razmisljao uopste na temu da li  lakirati ili ne! Lakiranje u svakom slucaju!Iz vise razloga! Jedino da mu pogodis odnos.Nebi ja gloss ,nego neki polugloss*matt( u korist glossa 70% i mislim da bi cucnulo ko guza na nosu.Svakako na tebi je odluka,ali nekako treba zastititi i boju i dekale! Jos jednom ,svaka cast za metalajzer cetkarenje! 5+  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Savrseno izgleda, bolje od ovoga ne moze!  :mjetal

Samo napred!

Sneni

Ovo izgleda stvarno predobro, nemam riječi :o :o
QuoteNe mislim da ga lakiram... Posle ću ga štititi tako što će stajati pokriven, nema pipanja ni prašine...
Dobar plan, ako možeš to ispoštovati... ja ne bih mogao, ja svaku završenu maketu dohvatim u ruke i s njom "letim" po sobi :lol :hahaha

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nemsy_29


Profa

Quote from: Sneni on 13-04-2011, 11:21:27
ja svaku završenu maketu dohvatim u ruke i s njom "letim" po sobi
I ja sam to radio pre 30 godina ;), kad sam imao 5-10 :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

profo, ovo zaista izgleda odlicno !!! , dobra priprema, postepen i temeljan rad, bravo !!!