**GOTOVO** F-86E(M) Sabre Academy 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Dobro veče svima,

Počeo sam i drugu maketu u ovoj kampanji. U pitanju je dobro poznata maketa tako da neću mnogo pričati o njoj. 1/72 izgleda veoma lepo, dok je 1/48 još bolja i naravno, detaljnija.



Sklopio sam trup i krila bez većih problema, neophodno je da se kod kokpita trup pritisne malo jače kako bi lepak "uhvatio" i spojio polutke.





Mislio sam da će biti stepenika kada ubacim krila, ali za sada sve ide OK...



Malo se više maketa radi nego u predhodnoj godini  :)



Pre par sati sam išmirglao trup, fotke večeras.


Pozz


Nemsy_29

Jao evo ga ovaj, sad cu da padnem u depresiju sta ce da uradi od ovoga sto ja ne mogu  :'(

PELE

Ajd ne lupetaj, zavrsićeš ga i biće super!

Išmirglao sam trup, za sada izgleda dobro, nema rupetina kao što sam mislio da će biti...

Mislim da će mi ova mala rupa oduzeti malo vremena, veoma nezgodno mesto za gitovanje i šmirglanje.



Na donjem delu trupa nema nicega, lepak je ovde dobro odradio posao. Panele sam dorezivao na svakih 10 sekundi nakon šmirglanja da se ne bi izgubili skroz...





Gornji delovi su isto OK, možda malčice lošiji





Planiram da do kraja sledeće nedelje završim za šmirglogitovanjem pa da pređem na molerske radove.  :)


Pozz




sezan

Odlicno!Samo lepo ti to odseci skalpelom i nema frke,da ne gitujes i mucis se bzvz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


Nemsy_29

Quote from: Pele on 20-02-2011, 23:17:09
Ajd ne lupetaj, zavrsićeš ga i biće super!

I tako se mladi Nemsi probudio... Elem ajde mi reci kljuc tvoga uspeha u sastavljanju, meni je bio veliki "procep" preko nosa da ni super lepak nije mogao lepo da pricvrsti polutke. Super ti ide, ciju ces masinu da radis?

PELE

Pa ništa specijalno, krenuo sam prvo da lepim od vertikalca ka nosu,  s tim što je ovaj Tamiya lepak odličan, hvata veoma brzo i to mi se jako sviđa. Morao sam nekih 10ak minuta da držim prednje delove da bi se super uklopili, ali vredelo je...

Profa

Kad zagituješ sve, razbuši rupe za prednja svetla, označena ispred kutije stajnog trapa ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Fino si krenuo.

A ona dva otvora na ledjima koja si zaokruzio crvenom bojom, treba da budu zapravo iz "jednog dela" a loshe su se poravnali ili ne treba uopshte da postoje?
(nisam se bavio detaljnim referencama za ovaj avion josh)

Inache, kad smo vec kod Tamiya lepka - jesi li koristio onaj sa zelenim poklopcem i ima li neke razlike izmedju njega i ovog sa narandzastim? Ovaj narandzasti beshe ima neshto prijatniji miris samo?  :-\

PELE

Koliko sam uspeo da vidim sa pravih slika, taj otvor postoji ali ne znam čemu služi. Jedino se taj detalj loše uklopio ali ću ga nekako srediti.

Mislim da je ovaj lepak gušći nego onaj sa zelenim čepom, to je jedina razlika. Ovaj lepi jako dobro, verovatno je drugi još bolji.

Sandman

pa ako treba da bude otvor iz jednog dela, samo onda desnu polutku prednji deo malo zaseci popreko - da se izravna sa prednjom ivicom leve polutke, a zadnji deo sa malo gita doradi... ne deluje mi mnogo zahtevno za obradu, mada mozda samo deluje jednostavno ovako sa slike....  :-\

PELE

Tako sam i ja planirao da uradim. Videcemo, probacu to veceras pa se javljam sa rezultatima...  :)

PELE

Kol'ko je lud ovaj maketar...  :o

http://www.hsgalleries.com/gallery04/f86fas_1.htm

Btw, veceras fotke Sabre-a, malo se radilo ovih dana...


Pozz

Profa

hmmm, ne poznajem Hasegawinu maketu, ali ne vidim ništa specijalno :think možda je radio pretkrilca ili unutrašnjost naoružanja?
Istina, stvarno lepo izgleda... nego, 'ajde da vidimo tvoju ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Jadgkommando

#14

To je bas stara Hasegawa maketa iz 80-ith. Prerezan, kabina i jos dosta toga.

Lepo napreduje Sabre to je jako dobra maketa, Airfix neew tool isto odlichan.