**GOTOVO** F-86E(M) Sabre Academy 1/72

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jel se radi bilo sta u zadnjeg vremena?

PELE

Ne, posle Moshona cu uzeti Sabre da radim. Radi se kasapljeni Bis, znas i sam...  :D

PELE

Jedno pitanje za sve, da li su nasi imali sve stencile kao USAF?

Posto radim srebrni, planiram da zalepim sve stencile, pa rek'o bolje da pitam da budem siguran...


Hvala.

Miroslav Š.

Први који су дошли, имали су све као британски. Након ревизија и скидања фарбе добијали су наше... друга тура која је купљена са стокова у Холандији, долазили су код нас на ревизије и провере па су одмах добијали наше ,,стенсиле"... Искрено, волео бих да грешим и да су моји извори погрешни  :) јер се и сам спремам за Сејбра у 1/48, наравно нашег ,,сребрног". Експлоатационе ознаке на оплати авиона су биле на истим местима као и на Амерским Сејбровима, углавном.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

PELE

Hvala Miroslave!

Jos nesto, boja kutija stajnog trapa i kocnica... chromate zuta ili interior green?

Nemsy_29

Kolko ja znam Interior green

Profa

Slažem se, interior green (Humbrol 226)
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Ok, ide onda Hu 225...

Fotografije cu okaciti uskoro kada dobije prajmer, taman da testitam Surfacer u spreju.

PELE

Radilo se dosta na ovom cudu u zadnje vreme...

Isprobao sam razne boje sto mi je izrazito drago i za prvi NMF sam zadovoljan. Bilo je tu gomila sitnica koju sam popravio nakon prajmera ( ogrebotine, rupe, itd... ). Kad sam kod prajmera, isprobao sam Mr. Surfacer 1000 u spreju, jako lepa bela boja, glatka i ravna. Odlicna priprema za bilo koju boju.

Boje su Mr. Color, suse se za 10ak sekundi bukvalno i na nju moze odmah da se lepi tamiya traka. Sada razumem kako Dragan farba makete za 30 min, meni je mozda trebalo nekih sat vremena da zavrsim sva sitna farbanja i nijansiranje panela. Ali u svakom slucaju, preporucujem svima Mr. Color boje uljane. Ja ih razredjujem acetonom iz apoteke ( kao i sve druge boje ) i prezadovoljan sam. Kutije stajnog trapa su farbane Humbrolkom 225 Interior Green, nisam tako zadovoljan nijansom ali ce biti drybrush-a tako da cu pokusati da dovedem kutije stajnog trapa i kocnice u red.

Lakirao sam jedno 3-4 puta pre dekala ceo avion Prontom. Najbolje njime jer srebrna ne gubi na sjaju nego se povecava. Naravno, pre farbanja sam polirao maramicama, vatom i stapicima za usi. Vidi se razlika nakon 5-10 minuta poliranja. Nikako gloss lak jer ubija sjaj. Dakle, najbolje Pronto.

Dekali su LH, hemiju skoro nisam ni koristio jer je film dosta tanak i lepo naleze na povrsinu i izmedju panela. Obratite paznju da kada pozicionirate dekal, ne pravite nagle pokrete stapicem za usi ili cackalicom jer se moze lako pocepati broj/rondela/zastava. Samo malo strpljenja i to je to...







Toliko za sada, nadam se da ce biti zavrsen ako ne za vikend, onda naredne sedmice.

Nemsy_29

Sad me sramota da zavrsavam onog mog krsa  :-[

Odlican NMF, nemam zamerki!  :)

PELE

Jedno pitanje za sve, da li je sediste skroz crno sa crvenim naslonom?


Hvala.

Baš lepo.

Interior je u celini crn kao i naslon za glavu.

Josip

Goran A.


Profa

Odličan je, mada mi nije tako "metalan" - verovatno uživo deluje bolje.
Što se unutrašnjosti tiče, ja sam odradio sve crno - rekao bih, Gorane, da je na priloženoj slici mali kontrast :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Milan18111

Odlican rad.
Tonirani paneli mi se posebno dopadaju,taman kako treba .