Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sneni

Super su ti ovi mali Horneti, evo stalno koristim Ctrl- da dovedem slike u prirodnu veličinu ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

modellius

odlicni su, kanadjanin mi se bas mnooooogo svidja
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman


Profa

Bogami, ne može se reći koji je lepši :bravo
Nisam neki fan modernih let-lampi, naročito ne amerikanskih, ali ove dve svojim šemama baš odudaraju...
Detalji koje si odradio su posebno upečatljivi, naročito oni na koje si morao da nam skreneš pažnju, inače bi prošli nezapaženo...
Sve u svemu, još dva perfektna mališana iz tvog kutka :super
Bogu fala što sam Lala! :)

dusko

svaka cast nemam zamerki narociti kada vidim koja je razmera u pitanju odlicno :super

Milan18111

Amer je odlican ali Kanadjanin je fenomenalan  :super.
Postavio si domaci zadatak ostalim kolegama  koji rade 144-ku...


Boki

Horneti su izvanredni, Srki. Svaka čast. :cheers
Naročito mi se sviđaju boje i dorade na kanađaninu, mada ni amer nije manje ekstravagantan.

Uzgred, čini mi se da ti referentni objekat postaje preveliki. Predlažem Micro SD za sledeći projekat. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Patriota

U bre Srđane, pa ovo je već bio hirurški zahvat! Kao što im i samo ime kaže "Hornet", ovaj rad bode u oči sa izvanrednim kvalitetom, i to još u 1/144. Prva liga!  :bravo :super
Koju li si lupu samo koristio za ovo? :naughty

Sandman

Hvala na komentarima josh jednom :)

Quote from: Profa on 04-03-2011, 14:18:53
Detalji koje si odradio su posebno upečatljivi, naročito oni na koje si morao da nam skreneš pažnju, inače bi prošli nezapaženo...

Obzirom da sam malo posmatrao referentne fotke, potrudio sam se da docharam te neke detalje koji su ipak upechatljivi na oba primerka - pogotovo far na levom boku Kanadjanina, i blister antene na oba... a i pajlone sam namerno odstranio, jer ih jednostavno nema na pravim avionima - sem toga shto jesam postavio :)

Lakiranje u dve nijanse (semigloss i mat) sam reshio da isprobam jer su u pitanju specifichne sheme farbanja na oba aviona, a posao je bio utoliko zanimljiviji i stvarao mi veci izazov jer je razmera ipak ona manja od "prave"... ;) U 1/144 je teshko pogoditi sjajnost laka da deluje koliko-toliko realno.

Poshto vec neko vreme nisam radio nishta u ovoj razmeri, na ove dve makete sam jednostavno primenjivao tehnike koje sam uvezbao na ostalim maketama u prethodnom periodu, a pogotovo tu mislim na toniranje boje kao i weathering.

Greshaka ima, i ono shto josh uvek nisam uspeo da usavrshim - potpuno pedantan rad da se na maketu ne nahvata u toku rada sitna prashina i dlachice - ali sve u svemu zadovoljan sam krajnjim rezultatom... na sledecim malishanima cu probati da se potrudim josh malo vishe ;)

Quote from: Milan18111 on 04-03-2011, 17:29:30
Postavio si domaci zadatak ostalim kolegama  koji rade 144-ku...

Ih sad...  :-[  :) Nadam se da ce ova razmera malo vishe zaziveti kod nas, jer znam josh ljudi koji vole ovu razmeru... shteta shto nema vishe radova da se vidi u mikroskali ...

Quote from: Boki on 04-03-2011, 21:11:39
Uzgred, čini mi se da ti referentni objekat postaje preveliki. Predlažem Micro SD za sledeći projekat. ;)

Onda cu morati da predjem u jednu kategoriju dalje - 1/350? :D

Quote from: Patriota on 04-03-2011, 21:13:14
Koju li si lupu samo koristio za ovo? :naughty

Svoje ochi.... ;)

vuk

Za ovu razmeru,stvarno nemam komentara! Kad budem ovako radio makete u vecim razmerama,biću i više nego zadovoljan.