Zrenjanin 07.maj 2011.

Previous topic - Next topic

gmiserbia

Прво Макетарско Такмичење у Зрењанину - Аеродром Ечка

Маја 2011. одржаће се прво макетарско такмичење у Зрењанину на Аеродрому Ечка. Једно од питања је када да се организује, ког датума? Зашто? Док се одржава макетарско такмичење било би лепо и интересантно ако би могли нашим учесницима и посетиоцима да "обезбедимо" још које интерсантно дешавање тога дана. Е сада, постоји једна дилема када , ког датума да се органазује? На Аеродрому Ечка од 1.5. до 7.5.2011. се одржава Зрењанински куп 2011. у ваздухопловном једриличарству. Биће гостију из Србије, Републике Српске, Мађарске...једрилица, авиона...

* Можда из тог разлога не би било лоше да буде 3.маја јер се људи одморе после првомајског уранка  и 3.5. дођу на такмичење тј.два такмичења (први радни дан за оне који су запослени је 4.5.).
* 7. маја исто није лоше јер је и проглашење победника у једриличарству у 20ч па да буде тог дана и наше, комплетно затварање али дан пре је Ђурђевдан па да ли су сви способни да дођу сутрадан?
* 15.маја - уобичајен недељни дан на аеродрому
* 22.мај - уобичајен недељни дан на аеродрому и с' тим што је такмичење у Ужицу недељу дана касније 28.5.2011. тако да су врло МАЛЕ шансе, скоро никакве да буде тада.

Због ове дилеме, молим Вас да Вам не буде тешко да попуните анкету како би нам бар мало помогли и учинили такмичење успешнијим.

Хвала Вам унапред,
Чланови клуба "Крила Петровграда"

ugovorac

Gde se bas uhvatiste za 3. maj.Bolje bi bilo 2.Manje ce da cekamo na novo takmicenje,ljudi bi mogli da pored ucestvovanja u tekmicenju gledaju takmicenjie u jedrilicarstvu i sutra dan da se odmore od takmicenja a i pravi se veca vremenska razlika u odnosu na Uzice.7. maj mislim da bi bio manje interesantan jer briga nekog za proglasenje pobednika u jedrilicarstvu.

gmiserbia

#2
Quote from: ugovorac on 01-03-2011, 19:05:57
Gde se bas uhvatiste za 3. maj.Bolje bi bilo 2.Manje ce da cekamo na novo takmicenje,ljudi bi mogli da pored ucestvovanja u tekmicenju gledaju takmicenjie u jedrilicarstvu i sutra dan da se odmore od takmicenja a i pravi se veca vremenska razlika u odnosu na Uzice.7. maj mislim da bi bio manje interesantan jer briga nekog za proglasenje pobednika u jedrilicarstvu.
Ugovorac,
3.maj (utorak) je nekako "povoljniji" jer svi za 1. maj idu negde ako dozvoli vreme jel'? Sutra dan su obicno ulice prazne i svi se odmaraju od tog "ludog" provoda, bar je u Zrenjaninu tako, tako da je 3.maj ono bas cist - prazan. Posto je 4.5.(sreda) prvi radni dan 3.5.(utorak) je u redu, a da se dan ranije pocinje sa radnom nedeljom bilo bi naravno 2.5.(ponedeljak)
Sto se tice vece vremenske razlike u odnosu na Uzice - razlika je 1 dan.
Oko 7.maja (subota), to je dato isto kao opcija, nema veze proglasenjem pobednika u jedrilicarstvu ali moze da bude interesantnije i potpunije da se zavrsavaju dva takmicenja, medalja na sve strane, sunce, prolece, letenje... Gledaj na to sa organizacione strane, sta je lepse, atraktivnije...

U sv.slucaju hvala na misljenju,

Pozdrav,
Goran Milinovic

ugovorac

Kad sam rekao veca vremenska razlika mislio sam na skoro celu nedelju a ne na jedan dan.Da li 2. ili 3. je skoro isto sto i subota ili nedelja o cemu je bilo dosta diskusije i dosta podela.Ne kazem da sam 100% u pravu.Ovo je samo moje misljenje i recimo 4. predlog.Neka kazu i drugi sta misle.Ma kako da bude,ne sumnjam da ce da bude lepo.

gmiserbia

#4
Quote from: ugovorac on 01-03-2011, 22:34:18
Kad sam rekao veca vremenska razlika mislio sam na skoro celu nedelju a ne na jedan dan.Da li 2. ili 3. je skoro isto sto i subota ili nedelja o cemu je bilo dosta diskusije i dosta podela.Ne kazem da sam 100% u pravu.Ovo je samo moje misljenje i recimo 4. predlog.Neka kazu i drugi sta misle.Ma kako da bude,ne sumnjam da ce da bude lepo.

ok, naravno, hvala

ubacen je i 2.maj

3EMYH

Ja glasao za 7. maj. Mislim da 2. ili 3. maj nisu bas najbolje resenje, samo iz razloga sto ima ljudi koji rade kod privatnika koji bas i ne haju puno za praznike. Bolje da se takmicenje odrzi neki vikend. To je moje misljenje, ne znam za druge.
Pozdrav

gmiserbia

Quote from: 3EMYH on 02-03-2011, 10:05:21
Ja glasao za 7. maj. Mislim da 2. ili 3. maj nisu bas najbolje resenje, samo iz razloga sto ima ljudi koji rade kod privatnika koji bas i ne haju puno za praznike. Bolje da se takmicenje odrzi neki vikend. To je moje misljenje, ne znam za druge.
Pozdrav

Hvala, hvala, ovakva misljenja mnogo pomazu, ponekada i vise nego anketa.

Pozdrav,
Goran

Eraser

Slazem se da ne treba nikako da bude radni dan,makar to padalo i na neki praznik jer 90% privatnika rade tako da...

Treba naci neku rupu,period u kom i nema nesto takmicenja pa tu ubaciti

gmiserbia

Quote from: Eraser on 02-03-2011, 17:22:46
Treba naci neku rupu,period u kom i nema nesto takmicenja pa tu ubaciti

Pre ovog takmicenja nema ni jedno. Ovo takmicenje bi otvorilo sezonu 2011. maketarskih takmicenja u Srbiji. Prvo sledece je 28.05.2011. Uzice.

Pozdrav,
Goran

Dada

Zar nam je toliko ocajnicki potrebno jos jedno takmicenje u Srbiji? Bolje da se preferira kvalitet postojecih, a ne kvantitet... Bas ste zapeli...

gmiserbia

#10
Quote from: Dada on 02-03-2011, 20:50:19
Zar nam je toliko ocajnicki potrebno jos jedno takmicenje u Srbiji? Bolje da se preferira kvalitet postojecih, a ne kvantitet... Bas ste zapeli...

Dado,

svaki klub treba da ima svoje takmicenje. Ako odlazimo u goste treba da budemo i dobri domacini zar ne? Kvalitet postojecih takmicenja ne treba komentarisati jer naravno svako ima svoj ukus. Po vama vidim da niste zadovoljni pa bih Vam predlozio da nam na ovaj ili ovaj nacin pomognete oko organizovanja i da takmicenje dovedemo do sto kvalitetnijeg nivoa, bilo koje, ne mislim samo na ZR. Ovakvim Vasim razmisljenjem ne bih rekao da to bas i zelite, ne izgleda bar tako. Kvalitet se postize iskustvom u organizaciji takmicenja, razmenom iskustva, druzenjem, ispravljanjem nedostataka... da bi svake godine takmicenje bilo bolje i bogatije.
Sto se tice "kolicine" takmicenja ja uopste ne mislim da ih je u Srbiji mnogo, naprotiv mnogi takmicari cak sta vise odlaze van granica Srbije da se takmice. Inace sem Bosne, CG i Makedonije sve zemlje u regionu imaju vise takmicenja nego mi a neke su i manje od nas ( br.stanovnika).

Ovo je dosta siroka tema i vec mnogo puta ispricana, u sv. slucaju svako ide na ono takmicenje na koje misli da treba. Mada sam siguran da znate, na kraju krajeva nije takmicenje samo takmicenje jel'? ima tu i druzenja, upoznavanja, razgledanja, po koje kapljice, hrane...svaki put je to najlepse i nepovratno iskustvo, posle idu medalje, diplome....

p.s. evo bas sam pogledao vas blog i prijatno se iznenadio. Na blogu ima vidim finih i ozbiljnih radova, tako da sam siguran da bi bar vi trebali da razmisljate kako obogatiti nasa takmicenja i popularizovati maketarstvo pa i kroz takmicenja.

U sv. slucaju hvala na Vasem misljenju,
Goran Milinovic


Patriota

Quote from: gmiserbia on 02-03-2011, 20:00:49
Pre ovog takmicenja nema ni jedno. Ovo takmicenje bi otvorilo sezonu 2011. maketarskih takmicenja u Srbiji. Prvo sledece je 28.05.2011. Uzice.


Idi bre Gorane, gde to sad izjavi? Dolazim za Uskrs kući u Užice, a vraćam se nakon Đurđevdana. Ovo baš nije kulturno. Hajde nekako pomerite taj datum pre 06. maja, pa da vas sve malo vidim i upoznam. Pomooooozi meni jadnomeeee!  :deadhorse  :cry

sezan

Mislim ,treba voditi racuna o terminima naravno , ali mislim da treba sami to da "presecete" ... I ostala takmicenja imaju svoje termine i niko nikog za termin nije konsultovao..Naravno da je najbolje kad je "prazan hod" i tu nema greske..Cudi me kako leti ima jako malo dogadjanja pa onda na jesen bombardovanje..  :uaaa  Ocepite po datumu i to je to ..sekantno   :zvizduc  Srecno!  :pilot
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

gmiserbia

#13
Hvala svima na komentarima, sigurno ce pomoci uz ovu gore anketu da se datum bas "iskristalise'. Ubacio sam 8.maj koji je takodje ok datum jer je nedelja i svi su uglavnom slobodni - vecina, ali evo do sada 0 glasova.
Sto se mene licno tice ja bih voleo da budei subota 7.maj.

Inace dosta njih me pita preko pm-a zasto sami ne odaberete datum i gotovo?
To sam odlucio da bi odabrao sto "bolji" datum i sto vise ga prilagodio ljudima koji bi takmicenje posetili.

Pozdrav,
Goran

gmiserbia

#14
Такмичење ће бити највероватније одржано 7.маја 2011.год. Коначан датум биће објављен око 2.априла 2011.год. али за сада најближи смо 7.-мом мају.2011. :cheers