Đubre zvano Zvezda t34-85

Previous topic - Next topic

zaki

Kupljen oko nove godine  za 1500 RSD


Čim sam otvorio kutiju video sam da nešto nije u redu sa tom maketom, neverovatno grubo odlivena sa dosta viška plastike na spojevima, topovska cev je kriva i valovite površine, šta da kažem, kad sam tek iz trećeg pokušaja prepoznao cev koja više liči na neobrađeni komad plastike. Gusenice, poznata i očekivana priča. Sve u svemu nisam imao neka posebna očekivanja o ovoj maketi, ali ono što sam danas video kad sam počeo da je radim, stvarno me je nasmejalo do suza.
Kupola je tako deformisana i izvitoperena da ju je gotovo nemoguće sastaviti.

lepo se slaže sa izvitoperenim valovitim patosom tenka tako da je doživljaj kompletan


Video sam dosta slika gde su ljudi uz nove gusenice i topovsku cev uspeli da iz ove gomile plastike naprave lepe radove, ali stvarno se postavlja pitanje koja je svrha ulagati u ovo đubre.
:think
Moj savet, zaobiđite ovaj krš u širokom luku, za samo malo više para imate Tamiyinu maketu.

divvac

ja bih ti jedino savetovao da odes do 'bandjura' i pazaris neke petarde,vatromet,sklopi tenk koliko toliko i uzivajjjjjjjjj!!!!!!!!  :hahaha
jos bolje ako ti imas neki barut ili nesta ozbiljnije  :super :mjetal
moja Prva turska

dragos

Ne razumem Zaki cemu ovaj post?Ocigledno je da nisi imao srece sa ovom kutijom konkretno i da je neka kontrolorka lose uradila posao na kraju svoje smene i odjurila kuci.Zvezdine starije makete su takve kakve su i vec par godina drze istu cenu,za razliku od na primer Dragona koji je sve skuplji na svim meni znanim online shopovima.Mozda je bolje da svoje impresije zadrzis za sebe,a kupolu potopi u vrucu vodu i pokusaj da je ispravis,a pri lepljenju upotrebi Loctite i stegni delove,i mozda dodje sve na svoje mesto.

Sijamski_Mrmot

izvini ali slazem se sa Dragosom, ne postoji maketa koja se ne moze nategnuti, gitovati i srediti :)

Veruj mi, veci deo populacije ovde zna moju cuvenu bajku " Maquette T-34/76 Stalingrad & 7 štapića sladoleda.." :) a nastavak bajke se zvao "1001 noć - 100 linkova za gusenice i jedna turpijica..."

Pa na kraju, uprkos cinjenici da ima vise drveta i gita nego plastike, ispade tenk na diorami (pokupi cak i neke medaljice prethodnih godina...)

Malo planiranja i malo vise truda i napravices nesto vredno pogleda na polici veruj nam!

;D

Mirko

zaki

Svoje impresije neću da zadržim za sebe, već baš hoću da ih podelim, da neko ko čita ove postove bude upozoren šta ga čeka ako namerava da kupi ovu maketu, uostalom tome služe ovakvi forumi.

Meni su impresije oko ove makete više komične nego tragične, i u tom kontekstu pišem, a što se tiče same makete ona je sama po sebi loša a uz to je i tehnološki škart.



Sijamski_Mrmot

Zaki, moj post nije sa namerom da te uvredim. Izvini ako si tako razumeo. Ja mislim da ti je zapala neprekontrolisana kutija jbg, salji slike proizvodjacu i zali se, ne tako mali broj puta su ljudi dobijali zamenske delove pa ponekad i celu maketu.

sama maketa je prosta, netacna i sve to ali nije skart jer sam imao prilike da vidim nekoliko zavrsenih komada i to od domacih maketara i sasvim dobro izgleda na kraju.  "koliko para...." ja sam taj Maquette platio 9 eur svojevremeno, nisam ni ocekivao savrsenstvo.... doduse nisam ni ocekivao 3 meseca muke koji su usledili... hahahahah

ajd popi ppivce pa udri po gitovanju
Mirko

zaki

Ma nema ljutnje
:cheers

ali stvarno sam počeo da se smejem kada sam gledao sadržaj kutije, Uzeću onaj industrijski fen i stolarske stege pa ću naterati kupolu da se uklopi

Sijamski_Mrmot

Quote from: zaki on 06-03-2011, 20:52:44
Ma nema ljutnje
:cheers

ali stvarno sam počeo da se smejem kada sam gledao sadržaj kutije, Uzeću onaj industrijski fen i stolarske stege pa ću naterati kupolu da se uklopi

e to je pravi pristup!

ako ti zafale štapići sladoleda ili turpijica ti javi :) (turpijicu ti dam a pomocicu ti i da smazes dovoljno sladoleda da imas stapice)

zaki

Ovde će pre trebati stolarska turpija "rašpa" nego turpijca
;D
ili brusilica

zaki


PELE

Ni jedna maketa nije djubre, postoje samo maketari sa manje ili vise iskustva, ili jednostavno neko voli bezdusnu Tamigawu koju ce sklopiti za pola sata... ukusi su razliciti, ne vredi raspravljati.  :)

zaki

#11
Ako ta zvezda košta 15e, pa onda moraš kupiti nove gusenice koje koštaju još toliko, a onda i topovsku cev koja košta skoro toliko, a pri tome ništa na toj maketi ne naleže kako treba jer je sve je ukrivo odliveno  i deformisano, onda tu maketu možeš nazvati kao što sam je ja nazvao, ili zavisno od ukusa, recimo, maketom koja je izazov za iskusnog maketara ili maketom koja ima svoju dušu.
;D

Night Fighter

Ne radim tenkove, ali sam već naletao na ovakve užase na maketama aviona (Caproni Campini CC2, Delta 2  1/72) i krenuo da se izborim istom parolom "nema loše makete, več samo loših maketara". Završio sam je posle dvomesečnog mrcvarenja, sa pola kile gita,sa ostruganim panelima, još uvek predebelom kabinom itd :deadhorse. Verujte, nikakvo zadovoljstvo, samo olakšanje na kraju.  :god
Mislim, maketa može i od drveta da se napravi, ko voli. :naughty
Ja sam se takvih rabota batalio, kad naletim na tako nešto, ide odmah u kantu.
Čemu gubiti vreme na krš, kada ima toliko kvalitetnih odlivaka, naričito primenom CAD tehnologije... :pilot

iguanac

Ok, treba reci par stvari - Zvezda je po misljenju raznih ljudi konturno najkorektnija maketa. Cuveni Steve Zaloga kada radi 34, uzima Zvezdino telo umesto DML, sto govori dovoljno za sebe. E sad, Zvezdin alat, kontrola kvaliteta, te gnusne gusenice, prica su za sebe. Srecan rad
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Na kraju krajeva, ko je video pravu stvar u živo taj zna, da maketa stvarno liči.

Josip