F-100C Super Sabre Trumpeter 1:72

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo i mene u kampanji....U pitanju je F-100C.To je prvi americki mlaznjak koji je mogao da probije zvucni zid u horizontalnom letu.Prvi let je bio 25 maja 1953 a proizvodnja je zavrsena 1959.Posto je A varijanta bila vrlo skromnih mogucnosti odmah je od nje napravljena poboljsana C varijanta sa dodatnim rezervoarima u krilima, vecim repnim vertikalcem, pajlonima za 5000kg podvesnog tereta, i mogucnoscu punjenja gorivom u vazduhu.Nosio je dodatne rezervoare za gorivo, hapalm, klasicne bombe i hvar nevodjena zrna.Ameri su ove avione 1959 godine dodelili ANG skvadronima (american national guard) i cetiri takva skvadrona su ucestvovala u Vijetnamu kao lovci bombarderi.
Ja sam odlucio da odradim jednu od Vijetnamskih sema farbanja, posto je Trumpeter ponudio dve u metalik boji koje izgledaju kao cirkus.Posto sam ja ozbiljan covek nadjoh jednu dobru semu koja moze da se odradi!Maketa na oko izgleda spejs satl uradjena u klasicnom kineskom stilu "sad ce vam pokazemo kako odlivci treba da izgledaju".Videcemo kako ce to da se sklapa...Evo fotki same makete...




sezan

Prelep avion i odlicna maketa! Jedva cekam nastavak!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Meni se baš te NMF cirkus šeme sviđaju, al' 'ajde, ti znaš šta ti dopada ;)
Samo napred, da vidimo jel' bolji od Italerca :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Oooo lepo lepoooo.. tebe Gusho odavno ne videsmo sa nekim projektom u radu, a dobrodoshao i u "kampanjce" ;)

Ova maketa jedino valjda ima malo omashenu panelizaciju na vertikalcu u poredjenju sa crtezima u razmeri, ali ne znam kakva je u poredjenju sa ESCI/Italeri maketom?

Kvalitativno je sigurno superiornija od ESCI/Italeri varijante, nego po pitanju panelizacije sam mislio...

Planirash li onaj zestoki weathering na izduvniku po kome je ovaj avion bio poznat?

Gusha

Pa malo je bolji od Italerija... :naughty
Sto se tice panela na vertikalcu to ce vidimo.Samo vodi racuna dal si gledao C ili D varijantu jer je D varijanta imala drugi vertikalac i druga krila. Isto se odnosi i na A i C varijantu.Kod C je veci vertikalac nego kod A!
Za izduvnike se spremam da ih icepim, tu je glavna fora sa onom progorelom bojom....Evo kako to izgleda u realnosti...




Radicu upravo ovaj na donjoj slici..

Hawkeye

Pozdravljam zapoceti projekat Guso,znaci i tebe privukao vijetnamski rat :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Gusha

More merkam im se vec odavno....Ovaj je prvi dosao na klanje,  u steku se spremaju F-105 i F4E

Hawkeye

Cuo sam da si pazario svojevremeno onog opakog THUD-a  :naughty ,a ciji ti je F-4E?A ovom F-100 ces veskati naoruzanje iz kutije ili ces nesto drugo da mu kacis?

'Уживај младићу за младости своје!'

Gusha

Pa radicu Revelovog F4F u E varijanti sa Hasegawinim naoruzanjem.Sto se tice F-100 ima par dobrih varijanti. Najverovatnije ce biti 2xMk117 na krajevima 2x napalm kontejnera i 2x3 Mk 82 na unutrasnjim nosacima.

dragan_mig31

Samo mu doradi horizontalce na taj revellov f-4f da bi imao autenticni f-4e :D

Gusha

Samo zadnji su upitanju, cu si uzmem Hasegawine, a mislim da bese i Revell daje oba tipa tih horizontalaca.Mada mislim da su Nemci dobijali kasniji F4E preradjen u F varijantu....Ali to ce razglabamo na novom topiku, nadam se uskoro ;D

dragan_mig31

He he,mozes od hasegawu.Revell daje samo onaj drugi tip sto ima kod nemackih F modela.Moze se to lako doraditi,nije nista strasno,ali da ne trovamo ovu temu prebacujemo se na novu kad se otvori :)

flanker

Mislim da je ovo bolja varijanta od Italerija samo u slučaju da ima kompletan usis koji Italeri, a ni Esci nemaju.
Inače Italeri i Esci jesu slične, ali nisu i iste makete, male razlike.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Quote from: flanker on 21-03-2011, 15:26:37
Inače Italeri i Esci jesu slične, ali nisu i iste makete, male razlike.

Italeri je preuzeo ESCI kalup i na par mesta na maketi napravio neke izmene, ali najveca "izmena" je na zalost uradjena na poklopcu kabine!

Bash sam pre neki dan uporedjivao obe makete, i moram priznati da je panelizacija na ESCI maketi finija - sa tanjom gravurom, dok je kokpit najvishe unapredjen na Italeri maketi.

Svakako nije loshe nabaviti par aftermarket dodataka (ecovani zoom set od Eduarda, izduvnik pa mozda chak i kokpit od Airesa)

Kao jeftina varijanta maketa je skroz zadovoljavajuceg kvaliteta.

Gusha

Trumpeter je dao kompletan usisnik na koji se pre sklapanja polutki trupa dodaje kokpit.Data su i dva tipa izduvnika...