1:72 Hasegawa TV-2 JRV I PVO

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Pre nedelju dana sam zapoceo ovaj hasegawin t-33.Radim ga kao maskirni TV-2 u boje JRV I PVO.Maketu sam kompletno urezao i sam detaljirao kokpit.Poklopac bice zatvoren na kraju jer su u hasegawi tako odlili providne delove a tu je i problem jer zadnji deo poklopce je delom odliven sa polutke trupa a del je u providnoj plastici a ja naravno necu da se zamaram previse pa da kasapim maketu,a i vise volim makete sa cistu liniju i zatvorene poklopce.Najvece frke sam imao oko donji deo spoja krila i trupa i pozadi kod vertikalca a kako sto vidite to jos nisam 100% sredio.


Nemsy_29

Jel maketa pozitiv pa mora da se urezuje?

Mozda treba jos malo spojeve oko usisnika da sredis, il tako deluje na slici zbog osmirglane plastike sa strane  :)

dragan_mig31

Naravno da je maketa u poztiv.Ovo je preko 30 godina stara maketa ali ipak bi opet ovo radio jos 1 0puta umest oda kupujem preskupi sword koji je short run i kosta preko 30 eura kad uracunas postarinu.Spojeve oko usisnike moraju jos puno da se dorade.Ovako je za sad grubo osrmiglano.Ostaje da to jos zalijem superlepkom pa odna smirglanje pa opet urezivanje :)

dragan_mig31

Evo i tv-2 pri kraju.Jos prednje pklopce trapa,poneki crveni panel(trimeri) i to je to.





sezan

AUU al si ga dotero!Maketa je stvarno dosta rustucna i trebalo je truda za ovo!Bravo! :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Jadgkommando

Lepo izgleda, sto se tice same makete maketa je konturno
jako dobra, bolja od heller-a cak i od sworda u nekim segmentima.
A pozitiv i nije neka mana. ;)

Nemsy_29

Pa dobro bre da li si ti normalan, 3 dana  :o

Ja na mesersmitu ne mogu zastavu 3 dana da ofarbam a ti zavrsi maketu, svaka cast ovo je odlicno!

Izgleda vrlo atraktivno i toplo. Koje boje si koristio?

Mada mi je šteta, da nisi radije odradio onaj srebrnožuti tegljač meta iz Pule.

Josip

dragan_mig31

Hvala vam :) Ja nikad ne volim srebreni finish.Svaki put kad imam alternativu pokusavam da ga izbegnem.Boje su revell 57 + 10% bele,revell 68 + 20-25% bele.hu-230 sa 20-30 % bele.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

menestenasli

Bas sam gledao prve slike i ove poslednje...super si ga sredio. Svidja mi se.  :super
Da li mi se cini ili sa strane kabine imas malo metalne boje?

Quote from: dragan_mig31 on 25-03-2011, 16:39:28
Boje su revell 57 + 10% bele,revell 68 + 20-25% bele.hu-230 sa 20-30 % bele.
Kad budes stavljao ovo u gotove makete, molim te ubaci i ove informacije. U kombinaciji sa indeksom maketa koji pravi Lanmi ovo moze da bude nas lokalni Hyperscale  ;D


vlajko&marko

Pa kad pre stize dovde ?  ;D
super izgleda
:cheers

Sandman

Mislim da evidencijski broj na vertikalcu treba da bude bele boje.
Tako bar pishe na crtezu datom u YUVAM biltenu 5-6/87.

Ako nisi lakirao skini ove brojeve i stavi bele, ali nemoj da brzash, opet su ti brojevi malo pobegli van ose.

Crno polje na nosu si previshe shiroko odradio - ne treba da ide do one vertikalne linije panela ispred broja 242, vec negde do polovine izmedju vrha nosa i te linije.

Ostalo deluje OK, samo josh da dodash crvenu liniju na trupu ispred rondele...

Goran A.

Stavi neki stensil, obogatice ga malo. Ovako nije lose, samo jos malo da zivne. Ako te ne mrzi, popravi prednju gumu i naglasi detalje na bandazima bice efektnije

dragan_mig31

Hvala svima :) jos nije gotova maketa.Fali jos poneki wash oko trapa i neke zezancije koje moram da doradim.Normalne stencile nemam.Imam neke sa acedmiyevog sejbra i thunderjeta ali to nema sanse da stavljam na maketu.TO su nagodi dekali sva vremena.