Tigar I 1/35 italeri

Previous topic - Next topic

Morgy

Počeo sam prekjuče rad na tigrici i dosta brzo napreduje kupola završena unutra deo tela i podstroja. Ofarbao sam ga u zelenu Hunbrol 172, taman ću da završim veći deo do sutra i ako budem mogao da dojdem do BG poneću ga da vidim kako se radi cimerit i oštećenja uživo. Ako hoćete mogu da ponesem nešto od onog mog krša da se igrate ;D.





Svratio sam malo do mojih tenkista da izvidim nivo prljavštine u tenku i na njemu posle obuke (M84) i moraću još da isprljam unutra, prosto je neverovatno šta je unutra blata, fleka od ulja i ostale prljavštine

Momcha

Ako mislis da radis ranog tigra iz Afrike,najnovija "istrazivanja"
govore da nikada Tigrovi u Africi nisu bili zeleni vec da je to
send boja koja se prljala dobijala neku vrstu maslinaste boje
koja je na strijim fotkama izgledala zeleno.To su zvanicni
podaci Nemacke armije iz arhiva.

Hammond_Lord

  Velike rasprave su vodjene na ovu temu, ali najverovatnije je sledece: zarobljeni Tigar koji je stigao na Siciliju jeste bio zelene boje, ali se ispostavilo da je to bila americka boja (neka nijansa olive drab?) kojom su ga Amerikanci prefarbali pre iskrcavanja na Siciliju (otuda i zabuna oko "Zelenog Tigra"), tako da se naslucuje da je ispod nje jedna od nijansi zute boje (Afrika Braun 1942 RAL 8020, itd.) koje su Nemci koristili u Africi.

Morgy

Jok radim jedan sa slike iz jedne knjige koji je izbledelo zelen pa odrađen u belo  (zimski uveti farbala posada) onako kao da ti uzmeš auto , 5 kila bele farbe , 1 četku i neko ti da 10 min da ga zafarbaš kolko stigneš. Mada i za pustinju zelena je dobra,  englezi i ameri taman imaju dovoljno vremena za oče naš pre nego što ih posada tigra ugleda i sita se ismeje kad vidi šermana, pa pošanje expres preporučenu pošijku  ;D ;D ;D

Dragan

Quote from: Momcha on 27-02-2007, 01:10:17
Ako mislis da radis ranog tigra iz Afrike,najnovija "istrazivanja"
govore da nikada Tigrovi u Africi nisu bili zeleni vec da je to
send boja koja se prljala dobijala neku vrstu maslinaste boje
koja je na strijim fotkama izgledala zeleno.To su zvanicni
podaci Nemacke armije iz arhiva.
a što je onda s bovingtonskom tigrom koji je u žuto zeleno ofarban i dokazano je da je imao to farbanje ?

Morgy

#5
U onih par knjiga o švabskim tencima što imam primetio sam da se bojenja i šare razlikuju od tenka ti posade do posade. Verovatno je u pitanju raspoloživi materijal i mašta posade, biće mnogo bleđa nijansa posle wederinga, a i onako preko nje ide razmackana bela tako da podloga ne igra veliku ulogu