Bf-109E VVKJ - Hasegawa 1/48 + Verlinden

Previous topic - Next topic

djnik

Poslednja maketa na kojoj sam dodao Verlindenov set je bila Partizanska Stuka u 1/48. Od tada je proslo mnogo vremena i uzeleo sam se da odradim maketu sa otvorenim motorom. Maketa je Hasegawin E-3 sa spanskim oznakama ali cu ja naravno koristiti VVKJ oznake od Lift Here-a. Verlindenov set sam dobio na lutriji proslog meseca tokom takmcienja u Vankuveru, tako da je ispalo logicno da cu da ga iskoristim na nasem Mesersmitu jer takav do sada nisam vidjao.

Za sada postavljam par slika delova makete kao i seta. Prvo cu krenuti sa ciscenjem i smirglanjem delova od rezina a potom farbanjem kabine.


ubermagog

Vrlo bogat set, biće zanimljivo!

To pakovanje Hasegawa Emila je neko iz onih malih serija, lično nikad tu kutiju nisam do sada video. Nema ih mnogo.

tripko

Djnik nemoj da mi krades ideje ;o)
I ja prikupljam rezinske dodatke za nasheg emila, motor ce biti cmk airles kabina,rezinke tockove, a trenutno trazim
spiner i elise od ultracast_a jedino menam radio stanicu, ako neces je koristiti posalji je >:D.
Mozda jos nabavim neke stvari za naseg emila to cu sad pogledati u moshonu.
Aj da vidimo kako ce to tvoje cudo ispasti pa da polako pocinjem rad na mom emilu.
Pozz


voja

Quote from: tripko on 14-04-2011, 09:36:24
Djnik nemoj da mi krades ideje ;o)

Када смо већ код крађе идеје  :D ја је украдох још пре неки дан.
Tamiya Ме-109Е-3 са Aires резинским и ецерај комплетом.
Могли би нас тројица у неки "group bild" под радним називом "раскупусани Емил"  ;D



Ђоле извини што тих узурпирах топик.

.

djnik

Mislim da necu iskoristiti sav eceraj ali cu definitivno iskoristiti sav rezin. Tripko, imam kopiju tog radia u rezinu pa ako hoces, mogu da ti ga posaljem (daj adresu!). Vojo samo napred, neka svi odradimo raskupusane Emile kao sto kazes. Bice interesantno uporediti kako su Aires i Verlinden odradili rezin i ostale dodatke.

Subo, imam istu kutiju sa tim emilom i u 1/72! Ni ja je pre toga nikad nisam vidjao.

Nemsy_29

Hehe lepo, praticu ovaj projekat  :)

Ja juce zavrsih mog JKRV Akademca isto u 48  :)

voja

То су њихове макете из серије Special Edition а под том серијом су издали шпански и швајцарски Емил у 1/72 као и шпански, румунски и швајцарски Емил у 1/48. У принципу то су потуно идентичне макета као у паковањима за Luftwaffe само су убачени нови декали и те макете су продаване и по 3 до 4 пута већој цени. Сада већ могу да се нађу и по доста пристојним ценама.

Ја сам давно једног Емила већ био урадио са тим Verlinden сетом и могу рећи да је са њим далеко лакше радити а и делови се много боље уклапају са пластиком у односу на овај Aireso -ов сет где већ имам проблема око упасивања.

.

djnik

Veceras sam krenuo da "busim" naseg Emila. Kao sto vidite otvorio sam prostor za radio, panele za pristup rezervoarima u trupu i ostalim uredjajima  na gornjoj i donjoj strani levog krila, probusio sam rupe na repu za "dizi ovde" motke, odvojio kormilo pravca i dubine, ocistio sam rezin i spremio ga za leplenje i farbanje a u kabini sam vec krenuo da lepim eceraj. Sve otvore cu dodatno da stanjim i da predjem finom smigrlom.

Toliko za sada, ako imate jos neku zanimljivu ideju sta da otvorim slobodno se javite!



djos & filip

Obojica smo izbuljili oci i napeto cekamo nastavak, sta drugo da kazemo :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Ovo obecava.
Kad ga vec "kupusas", obavezno mu pospustaj zakrilca/pretkrilca, 'ladnjake pod krilima otvori...Nema da 'fali nikako.
Napred!

Goran A.

Kao sto kaze Bane, oslobodi mu pokretne povrsine i bice fantastican, ti si pedantan a i ide ti na ruku sto su avioni bili cisti pa ces na tome ustedeti vreme. 

vlajko&marko


djnik

Bane, ce da raskupusamo k'o Sauerkraut!

Kerber

E, to !  ;)
Em poveca razmera, em imas sve sto treba (motor i MG su u kompletu takodje, nadam se?).
Znaci, kupusaj !