Fw 190 D-9 1:48 Eduard

Previous topic - Next topic

Sandman

Dosta dobro deluje prelaz izmedju gornjeg dela kamuflaze i RLM76 na bokovima.
Kasnije samo da sa 76-icom dodatno popunish josh uvek vidljiv preshading - i na bokovima i na donjem delu trupa.

Nije losh ni metalni deo krila, ali se zbog loshijeg svetla ne vidi pravi ton - deluje nekako crvenkasto pa ne mogu da procenim pravi izgled.

Tvoj primerak isto ima napadnu ivicu krila odozdo u RLM75 ili ostaje ovako?

dusko

Napadna ivica ostaje samo jos malo da to ugladim ,sto se tice presheadinga njega jos malo doraditi takodje ali volim da se malo vise providi ispod boje.

ubermagog


Kerber

Veoma mi se dopada.
Ako ovako nastavis do kraja, nema zime, bar po meni.

Noless

sve pohvale - svaka cast!  :bravo

meni se jako dopada... reci mi samo kojom bojom si radio NMF??

dusko

Quote from: Noless on 19-07-2011, 09:03:57
sve pohvale - svaka cast!  :bravo

meni se jako dopada... reci mi samo kojom bojom si radio NMF??
Radjeno je MM chrome silver posto daje lepsi efekat od aluminijuma(bar po meni) i prethodno sam napskao crnu boju da bi se dobila neka "dubina" boje.

Noless

a nisi dodavao neke primese zlatne? cini mi se da vuce malo na bronzanu sto mi se jako svidja...

dusko

Nisam dodavao zlatnu jer bi bilo malo nerealno ali kao sto sam napisao crna boja kao podloga je dala dobar efekat a pri tom sam boju neujednaceno nanosio da bi se dobio efekat nepravilnih oblika jer na tom avionu lim sigurno nije bio ravan i bez udubljenja.

Suhoj

Ovo izgleda fantasticno za sad

dusko

Danas sam ofarbao drugu boju na krilima uradio simulaciju izduvnih gasova mada cu morato jos malo da doradim jer sam zaboravio da posle svega slede dekali :headbang  nadam se da su slike bolje nego juce uslikao sam i deo krila gde se vide riveti koje sam naknadno uradio i za kraj slika osoblja koje ce pomoci da avion poleti.poravio sam i motling na bokovima tako da sada deluje mnogo finije.









Slobo

Nemam reči, stvarno ovo vrhunski radiš! A i figure su baš fine!

Boki

Svaka čast, Duško. Ovo je milina gledati. Samo tako nastavi. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dusko

Nadam se da cu izgurati sve do kraja kako treba sutra -prekosutra sledi lakiranje Tamiya lakom pa nakon dva dana susenja dekali.

vlajko&marko

Majstorski do sada odradjeno  :bravo

dusko

#29
Evo malog napretka maketa je lakirana Tamiya lakom koji se ponovo pokazao kao idelan,zatim su usledili dekali pa ovih dana ponovo lak pa mat lak  itd.