Italery 1/48 JAS 39 Gripen

Previous topic - Next topic

Kerber

U rubrici Pravila i saveti, ces naci uputstvo za postovanje fotki, dirketno na MK, a sa tvog photobucketa, pa tako postuj svoje radove.
Ovako mi nesto nije bas pregledno.
Sto se tice makete, deluje uredno i cisto. Mozda bi, pod odgovarajucim svetlom i u drugom ambijentu, delovala kako treba.
Samo napred !

Noless

Hvala na savetu!

A sto se tice samih slika nisam se nesto ni trudio da ispadnu kvalitetne - slikao sam ih telefonom...

Hteo sam samo da vidim kako funkcionise forum i tako to...


Sledece ce biti kvalitetnije, imam jos par gotovih maketa.

pozzz

FLY BY WIRE

meni izgleda jako dobro.......narocito mi se svidja kako si je isprljao...svaka cast :super

Noless

Hvala!!!! To mi bas znaci...po meni je vedering nesto sto daje avionu onu autenticnost i razlikuje ga od plasticne igrackice - zato puno paznje posvecujem bas tome  :)


Cexx206

fino fino nevidjaju se ovako lepi gripeni svakog dane svaka cast samo napred pozz :pilot
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

sezan

LEpa ptica ali lose slike!Vidi to odradi pa da ga vidimo lepo.  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Za razliku od onog u 1/72 ovaj ima fine detalje čak i u prostorima stajnog trapa. Lepo mu leži ova afrikanerska kamuflaža.
Ne znam da li ove rakete predstavljaju samo makete istih ili je to neki štos momaka is RSAAF?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Nije moja razmera i slike su mi nesto :uaaa, ali se trud svakako vidi :super

Nenad Pozega

i ja sam uradio ovu maketu ali Madjarsku verziju koja je bila na Batajnici 2009-e (43)... i znam da je kokpit ocajan, neki paneli su losi, nema nitni... ne znam da li zbog svetla ali boje mislim da treba da imaju veci kontrast, i AIM 120  ja bar nisam video tako ofarbane... nemoj shvatiti nista licno, maketa jako lepo izgleda. pozz. :super

Noless

Hvala na komentaru  :D

Vezano za kontrast boja, u pravu si pogotovu sto je boja na krilima ispala ista kao dekali pa se dekali i ne vide dobro....pratio sam uputstva na sastavnici i pridrzavao se boja koje su tamo predlozene...

A sto se tice raketa mislim da sam tu kombinaciju video na nekim slikama sa neta..

Uskoro cu raditi i jednoseda i uraditi drugu postavku raketa pa ce izmedju ostalog i to biti razlika u odnosu na ovaj dvosed.



pekar

Quote from: FLY BY WIRE on 13-06-2011, 18:35:58
meni izgleda jako dobro.......narocito mi se svidja kako si je isprljao...svaka cast :super
Na aeromitingu na Batajnnici meni je ovaj avion izgledao cist bez prljavstine.
IL-76

Noless

ali ovo nije taj sa Batajnice-ovaj je afrikanac oni su malo aljkaviji  ;D

pekar

ma ok stvar ukusa. e sad malko o maketi : stajni trapovi su malko "neusaglaseni" ostalo koliko vidim u ovo tvom mraku moze da prodje. :naughty
IL-76