F-86 Sabre Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Noless

Za sada samo cockpit...sve je out of box tj. samo ono sto je Academy "dao"

Interesuje me vase misljenje, da li je ispalo dobro-realno i sta bi eventualno trebalo menjati ili poboljsati kako bi izgledao sto realnije i autenticnije...ne znam za vas ali ja nikada nisam skroz zadovoljan  :headbang









PELE

Nisam ni ja nikada zadovoljan uradjenim, nemoj to da te brine, sasvim je normalno da tezis ka necem boljem.

Sto se kokpita tice, sasvim OK! Ono sto bih eventualno zamerio jesu kruzici na sedistu koji su ostali od livenja, to mozes da sredis smirglom i gitom.

Inace ja sam na mom Sabre-u sediste i kokpit ofarbao skroz u crno, ne znam da li je tvoj crn ili je neka druga nijansa u pitanju. Naslon za glavu mislim da je bio crvene boje ( USAF ), a za JRV nisam siguran. Mada, ja sam ofarbao naslon u crveno za JRV masinu...

Samo napred, pratim ovo!  :cheers

Noless

Pele, u pravu si za kružice, ali ne verujes koliko me je mrzelo da to gitujem i smirglam pogotovu jer se radi o maloj povrsini - nece se to videti ide i pilot.

a vezano za boju - nekako mi je lepsa ova boja kože od crne...(na netu sam nasao neko sediste sa bordo belim romboidima pa reko ja cu celo u bordo)

daj neki link da vidim tvoj sabre (gledao sam neke tvoje migove i sta da ti kažem - VRH!) i jos bolje i neke slike tokom sastavljanja - pomocice mi svakao i eventualno da se "ogrevem" za neki savet      ::)
pozz


Noless

još jedno pitanje...
da li imas možda neki predlog koju boju da koristim da dobijem efekat hroma, ali bikvalno da možeš da se ogedaš u njemu...

ja sam gledao takve makete po netu ali oni su u principu svi koristili one boje alcald II (mislim da se tako zove) a te hemije nema kod nas...

uzeo sam vallejo chrome acrilic a imam i MM chrome silver emanel ali nikada ih nisam koristio. imaš li ti možda iskustva sa tim bojama ili eventualno sa nekim drugim brendom da mi predložiš kako bi dobio takav efekat..

i još ovo: kako mogu da dobijem efekat vederinga sa ove slike http://www.aircraftinformation.info/Images/F-86_01.jpg - jes da je slika crno bela ali znas na sta mislim.

hvala i pozzz

Profa

Quote from: Noless on 24-06-2011, 16:40:04
još jedno pitanje...
da li imas možda neki predlog koju boju da koristim da dobijem efekat hroma, ali bikvalno da možeš da se ogedaš u njemu...
Model Master Metalizer serija je takva da možeš bukvalno da se ogledaš. Ja sam ih koristio na F-84 i F-86...

Quote from: Noless on 24-06-2011, 16:40:04
i još ovo: kako mogu da dobijem efekat vederinga sa ove slike http://www.aircraftinformation.info/Images/F-86_01.jpg - jes da je slika crno bela ali znas na sta mislim.
U stvari retko čist avion, čak ni mitraljeze nema - nije čudno, s'obzirom da je na fotki u stvari prvi serijski Sabre, tada još označen sa P-86A. Paneli su različitih nijansi, ovde radi posao bojenje različitim nijansama boje metala - aluminijum, čelik, pa se malo igraš sa bojom podloge ispod boje...
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Profa ti je sve rekao. Ja mogu samo da dodam da sam na Sabre-u po prvi put koristio Mr. Color Silver 8 i da sam prezadovoljan. Treba samo pre prskanja naneti beli prajmer da se sto bolje primi a sto je najvaznije, da nema grudvica. Posle sam ofarbanu povrsinu ispolirao maramicama i vatom, nekih 2-3 puta i lakirao prontom nekih 5 puta. Panele sam tonirao istom srebrnom samo sam dodao 3-4 kapljice crne i dobro pomesao i razredio u odnosu 70/30.

Ja sam bio zadovoljan finisom za prvi put...

Noless

Hvala momci na info i savetima...

Mislim da cu da radim kao prajmer crnu gloss da metalik finis vuce na tamno... vezano za post sejding i mislio sam da to da uradim kao Pele, tako sto cu kao ti da toniram metalik boju, pa posle wash... nadam se da ce ispasti dobro samo nikako da nastavim sa radom-obaveze  :-[

hvala jos jednom i pozzz

Noless

evo gotov je i motor... fali jos samo wash
generalno sam zadovoljan, pogotovu kako su ispali efekti promene boje metala od toplote.
komentari, saveti ili predlozi su i vise nego dobrodosli  :D
nadam se da ce vam se svideti - uzivajte!!!
pozzz










Sandman

Dosta dobro izgleda efekat usijanog metala, a i senchenje po ivicama mi se jako svidja.
To si radio sa Tamiya "shminkom" ili nekom od metalik boja uz primesu plave i narandzaste/zute?
Koje boje si generalno koristio za farbanje motora?

Noless

hvala!

boje koje sam koristio su MM metalic...
na prednjem delu motora sam radio drybrusing sa silver a efekte usijanja sam radio AB.
kap zlatne sa silver i kap metalik plave sa silver i skroz slabim pritiskom po prstenovima (prvo sam isao sa zlatkastom sire, pa onda sa plavkastom uze preko zlatkaste). ovo sam radio prvi put i mogu ti reci da sam odusevljen (uzivo je jos lepse!)

ostao mi je jos wash (black i dirt), to ce mu dati jos "zivosti" i nadam se de ce biti kao pravi! 

Motor mi izgleda ubedljivo verniji od cockpita. Poradi još malo ako nije kasno ili umetni pilota.

Josip


Noless

Pozdrav svima!!!
Nakon odmora malo se vratio maketi :)
Spojene polutke i krila, izgitovani i ismirglani spojevi, ostalo da se proveri smirglanje farbanjem spojeva, rescribovanje i spreman je za farbanje.
Spojevi su generalo dobro "legli", tu i tamo je trebalo malo gita ali sve u svemu-zadovoljan :super

i naravno, kao i uvek sve pohvale i kritike su i vise nego dobrodosle!

pozzz









flanker

Čini mi se da će kabina ostati u otvorenom položaju?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.