Italeri 1/72 Spitfire MkVb

Previous topic - Next topic

M@rio

E sad ovako...Ovo je maketa uradjena pre izvesnog vremena (pre otprilike godinu dana), kao prva koja je uradjena posle velike pauze od oko petnaestak godna...Ima dosta propusta (mozda ne u samom sklapanju) ali sto se tice farbanja definitivno...Radjena je OOB s malim prepravkama u samom kokpitu i s donje strane krila neki hladnjak(ne znam tacno sta je)...Prvo sto sam lose uradio je to sto se nisam dobro informisao! Italeri je dao dve verzije Vb i Vc, sa dva tipa krila (mislim da su A i C)...
Verzija koju sam izabrao iskljucivo zbog "vokesovog" filtera ne razmisljajuci o ostalim detaljima je nazalost ova koju sam odradio, a ona naravno nije ova Vb sa tipom krila "A" nego je Vc sa tipom krila "C"!!!Oko varijanti koje idu za ovaj RAF-ov avion, No. 249 Sqd - EP 706, moze da se diskutuje i to bi trajalo a bogami na nekim forumima traje jos uvek...Uglavnom hteo sam da uradim jedan lep spit sa "Vokesom" a napravio sam jedno veliko sra..!!! Sta je - tu je, a sto se tice boja koristio sam za kamuflazu Humbroll Dark Earth/Dark green, a za odozdo sam pravio, cuvenu RAF Sky!!!Za tu varijantu sam se odlucio zbog jedne knjige u kojoj su "tacno" navedeni brojevi aviona i godine kada su proizvedeni kao i to kako su farbani...To cu okaciti malo kasnije kad izvucem sve iz kompa...
Znaci ono sto sam saznao kasnije tj, kad sam vec sklopio i skoro zapoceo farbanje je sledece!!!Avionce koje je letelo iznad Malte je ustvari Spitfire Mk Vc sa krilom tipa "C" za filter u nosu jos uvek nisam siguran(Vokes ili Aboukir), mada je Vokes veca verovatnoca.
Sto se tice bojenja, tu je stvar "malko" komplikovana...Koliko sam shvatio prvi avioni su stigli na leto 1942 sa nosaca "WASP" i bili su farbani Dark Earth/Mid. Stone ili negde Pale Stone-za kamuflazu, a boja koja je isla odozdo verovatno je bila RAF Sky, mada u varijantu ulazi i neka Mediterranean Blue!!!Varijanti na temu je bilo podosta i idu od neke Dark Grey/Dark Blue-za kamuflazu, a odozdo ide Mediterr. Blue ili neka Grey itd...Svasta je tu jos isplivalo, kao npr. da su ovim avionom upravljala dva pilota (asa), F/O George "Buzz" Beurling kao i Sqn/Ldr Maurice Stephens! To je to za sada, ako setim jos necega dodacu...



                                                     

                                                       
M@rio

kapetan

Fotografije nisu baš jasne. ali rekao bih da su paneli prenaglašeni ili su preduboki pa je tako ispalo. Ostalo je sasvim dobro, uzimajući u obzir pauzu od 15 godina ne bavqewa ovim zanatom.

milogor_strashni

uf, bas si me zainteresovao ovom izvedbom da pogledam kakva je maketa, odliv i sl, jer imam taj Vb u steku. Otvorim i vidim.. sve ok, standardna dubina panela.. kao Academy npr. Nista ne strci. E sad, imam utisak da si ubio maketu tim crnim, meni se cini markerom, ali ne mora da znaci. dakle, bila bi nesumnjivo kvalitetnija cak i da nije bilo wash-a nego ovako... nisam siguran da sta bi trebao da uradis da to popravis a realno ne znam da li bi ti uopste zeleo da bilo sta popravljas. u svakom slucaju. mnooogo jak wash..

s obzirom da ti je prva posle pauze, teraj dalje. radom se vraca rutina :)

Pozdrav,
Milan

M@rio

Ma maketa ko maketa uopste nije losa, a prenaglaseni paneli su zbog "prastare" tehnike koja uopste nije uspela...Fino zasiljena cackalica, pa onda umocis u razredjenu boju i polako...U svakom slucaju to se vise nece ponoviti : )!!!
Picim dalje, mozda cu ga jednog dana i restaurirati!
Pozdrav...
M@rio

PELE

Odlican Spit, svaka cast!  :cheers

dusko

stvarno nije lose samo da su bolje slike ali maketa ipak ima neku svoju notu.

flanker

Danas sam nabavio taj model.
Lepo urađeno uz naravno, malo prenaglašene panele.
Jedno pitanje - u sastavnici su boje za tu verziju Military brown i Sand, a na maketi je tamno zelena?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

M@rio

flanker, napisao sam gore da sam ja zeznuo stvar zbog toga sto se nisam dobro informisao za tu "Maltinu" varijantu farbanja...Ako bas hoces da uradis taj avion moraces da se suocis sa dosta trazenja po netu o samom farbanju iste! Da, u sastavnici pise Military Brown i Sand ali ja nisam bas siguran, posto sam nasao razne varijante za farbanje te iste, pa sam isao sa Hu-26 Khaki i Hu-30 Dark Green, a boju odozdo sam ja muckao ne bi li dobio RAF Sky posto sam u jednoj knjizici procitao da su tako bili ofarbani kad su stigli na Maltu, a posle toga izgleda da ih je farbao ko je kako stigao : )
M@rio

flanker

Aha. Onda ti opraštam... ;)
Nego koliko sam video uz onaj veliki usisnik su stavili da ide podtrupni tank.
Međutim, ako se tank ne stavi da li se onda stavljaju oni manji usisnici ispod trupa kao na onoj verziji iz
severne Afrike?
Verovatno ću i ja da radim verziju koju si i ti izabrao baš zbog usisnika, nekako mi je posebno interesantan.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

cherny

@flanker:
Tip filtera i podtrupni tank nemaju veze jedan sa drugim. Tropski filter koji se nalazi na Mariovom Spitu je fabricki filter tipa "Vokes". Svi Spitovi koji su u tim turama dosli na Maltu su imali ove filtere. Manji filter je poznat kao "Aboukir" posto su ga razvili u 103.  MU (Maintenance Unit - jedinica za odrzavanje) u Abukiru u Egiptu. Ovaaj filter je manji, a imao je iste performanse u pogledu preciscavanja vazduha. Ovi filteri, koliko ja znam, nisu korisceni na Spitovima na Malti.

Jos jedna bitna stvar, Spitovi sa Malte su bojeni za sada jos uvek nedefinisanim bojama u toku transporta na nosacima. U pitanju su razlicite nijanse plave, koliko je do sada poznato. Evo odlicnog clanka na tu temu:
http://hsfeatures.com/maltabluesse_1.htm
Evo fotografije jednog od tih Spitova:


Spitfire EP706 je avion koji su leteli  cuveni as George "Buzz" Beurling i Sqn/Ldr Maurice Stephens, komandant 249. squadrona. Na profilima se nalazi u tri varijante, jedna sa standardnom tropskom semom, druga sa prebojenom Middle Stone bojom u jednu od tih nedefinisanih plavo-sivih i treca gde je ceo avion prebojen. Smatra se da je avion imao zuta kodna slova i ucrtane pobede na nosu. Evo par profila:




flanker

#10
Poslednji je najinteresantniji kako zbog filtera tako i zbog kamuflaže koja je ovde opet pesak i neka
nijansa braon.
Ono što me interesuje je da li pored velikog filtera iza njega odozdo na trupu idu i manji usisnici koje je Italeri
dao u ovom modelu, a kolega M@rio nije stavio?

I ovaj inostrani kolega je uradio kao M@rio, a boje su pesak i braon.

http://www.scaleworkshop.com/gallery/spitfirevbjf_1.htm
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

M@rio

"Cherny", svaka cast na slikicama i linku! Ovaj avion je mnogo nezgodan po pitanju farbanja, kao sto se iz prilozenog da videti...Ima jos jedna enigma oko ovog aviona, a to su tipovi krila! Na nekim ilustracijama cu ona normalna (mislim da su tip "A"), a na nekim su ona skracena (mislim da je to tip "C")!?
"flanker" nista sto je vezano za ovu maketu mi nije sto posto sigurno, ali sto se tice tih detalja gotovo sam siguran da nije bilo tih manjih usisnika...

Evo jedne interesantne slikice, na kojoj se vide cetiri aviona tipa "Mk Vc" - kako slika kaze!!! Mislim da je ovaj skroz levo TL i cak mislim da ima "skraceni" tip krila...



Pozdrav!!!



M@rio

Warhawk

#12
Quote from: M@rio on 02-08-2011, 11:49:50
Na nekim ilustracijama cu ona normalna (mislim da su tip "A"), a na nekim su ona skracena (mislim da je to tip "C")!?

Krila na Spitovima razlikovala su se po naoružanju, a ne po tome da li su bila usečena ili produžena.
Pored panelizacije, razlikovala su se i u položaju naoružanja:
- A: 8 mitraljeza
- B: 2 topa + 4 mitraljeza
- C: 4 topa; ili 2 topa (unutrašnji) + 4 mitraljeza (unutrašnji pomereni)
- D: Uklonjeno svo naoružanje i zamenjeno rezervoarima (Fotoizvidjačke ili PR mašine)
- E: 2 topa (spoljni) + 2 mitraljeza 50cal (umesto unutrašnjih) + 2 mitraljeza; ili 4 topa + 2 mitraljeza (spoljni uklonjeni)

Za svako krilo su bile moguće tri varijacije vrhova: usečeni (LF), standardni ili produženi (HF)
http://spitfiresite.com/2010/04/concise-guide-to-spitfire-wing-types.html

I naravno, ne treba brkati tipove krila sa tipovima rondela (A, B ili C), koji su sasvim druga priča...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

M@rio

"warhawk" hvala na objasnjenju!!!
Ali ipak mi i sada nije jasno koji tip krila je imala ova letelica, posto sam vidjao ilustracije sa raznim kombinacijama naoruzanja!?
Pozdrav!!!
M@rio

Kerber

Za samu oznaku duzine krila, koilko se secam, imaju oznake - F, za normalnu duzinu krila (sluzbena oznaka bi bila recimo Spitfire F.Mk.Vb), za skracena krila ide LF (od "Low" - za manju visinu) , pa bi mu recimo oznaka bila LF.Mk.Vb, i onu za velike visine - HF...gde bi oznaka bila HF.Mk.VIIc recimo.
Uz to, zavisno po nameni, dobijali su i drugacije motore, tjunovane za odredjenu optimalnu visinu patroliranja i borbi, a na Malti bi (po meni) trebalo da bude bar pola lovaca u LF verziji, uz osatale F verzije. Zanamo da su imali hronicni deficit lovaca, pa je verovatno korisceno sve i svasta, samo da se odbrane...al' ovaj krajnji, T * L. i meni lici na verziju sa skracenim krilima (LF). Sad, dal' je C ili B krilo...ne vidi se dobro. Trebalo bi da se pogleda kad je C krilo pocelo u vecem broju, kao vrlo univerzalno, da se javlja, pa da se po godini, nekako udje u trag...
Sto se sivih boja tice - bese rasprava i na Hyperscale forumu, pre jedno 4 godine, pa su teorije sivih/plavicastih Spitova, farbanih na nosacima bojama bas za kamuflazu ratne mornarice, imale najvise pristalica...Meni je to bilo interesantno i vrlo moguce, ali, sam nisam dublje cackao po toj temi.