Lekićeva sablja

Previous topic - Next topic

Nenad Pozega


tenk

jako lep sejbr i pored "nedostataka"!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

drakii

Em arno, em ubavo, veoma dopada, izgleda da oznake nisu loshe, reparacija uspela, pozdsrav

Profa

I u monografiji Jets na strani 14 na '005' se vide procepi na nuli.
JŽ, meni se samo čini da si smakao brojeve na nosu - trebalo bi da idu od granice plave do gornje ivice gornjeg mitraljeza. Zanimljivo je da su na fotografijama '005' brojevi na trupu različitih veličina (sledeća strana), ili su promenjeni? Na strani 18 '007' ima veće, a '030' i '016' manje brojeve... Isti procep na nuli se vidi i na fotki poznate '001' u ogledalu.
Na strani 27 na '089' su brojevi pozicionirani kao na ovoj maketi... U reviji obramba takođe ima fotki na kojima se vidi i na kojima se ne vidi procep, različitih širina, te pretpostavljam da je to samo greška prilikom pozicioniranja šablona, i da procepa nije trebalo da bude. Što se veličina brojeva tiče, vidi se da je bilo različitih, ili je sve navedeno bilo po JUS-u (što će reći nestandardno)...
Prema tome, obavezno u radu imati pred sobom fotku konkretne mašine, inače sve i ništa može da se smatra za grešku... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Hvala svima.

Inače JRV mašine od. njihovo označavanje i bojanje su donekle uvek risky business. Ili fale fotoreferencije za baš tu mašinu ili se tek kasnije dobiju potrebna saznanja itd... Zato sam stvari prestao da shvatam toliko ozbiljno. Ipak je to samo zbir komadića plastike koji skupa sliče na avion. A onaj koji je jednom bio pored prave mašine i dobro je uslikao i pipao zna da kad kasnije proba da rekreira nešto malo u 1:72 to nikada neće biti baš to.

Sa tim ciframa na nosu je problem. Imam slika onih iz prve ture koje idu i malo preko ivice farbanja sa plavom, a tu je i širina 3mestne brojke koja je na slikama šira i veča od one u LH sastavnici... Na kraju sam od oka napravio nešto što bi u nedostatku slika pravog 011 trebalo da ga predstavlja.

The end :pilot

Josip

modellius

meni ovo deluje sasvim ok, posebno me odusevljava tvoj nacin fotografisanja
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Goran A.

Iako je u JRV postojao definisan sistem obelezavanja bilo je i manjih razlika u sablonima koje su se javljale pri izradi i u razlicitim partijama. Recimo 0, 6, 8, 9 mogu se naci sa razlicitim mestima procepima ili bez procepa. Jedinica ponegde ima onaj zarez u gornjem delu. Uocljiva je primetna razlika i u sirini brojeva pogotovo na avionima americkog porekla. Sabloni se povremeno trose a ponekad i zature u nekom magacinu pa se prave novi. Kod orlova, galebova i jastrebova postoje dva tipa fonta. Maketari takodje moraju uzeti u obzir geometriju makete i polozaj panel linija pre nego sto procene tacnost dekala.

Ukratko, prvo fotografija pa onda sve ostalo ako se zeli bas veca tacnost. Cesto je nemoguce sve uskladiti ili oduzima previse vremena pa mora doci do kompromisa.

zero