D4Y4 (Y3) Suisei Fujimi 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Poz ljudi,
Jedna od maketa koju sam zapoceo pre jesenjeg ispitnog roka.
U pitanju je Fujimi-jeva maketa, solidna osnova za izivljavanje :D

Malo istorije...

Ovaj avioncic je bio idejno resenje za zamenu vec zastarelog Aichi-Val-a (japanske Shtuke). Prve verzije su kao pogon koristile licencno proizvodjen DB601, dok su verzije Y3 i Y4 dobile Kinsei-radijalnu mashinu.
Ogromni tehnoloski problemi su odlozili preoruzavanje jedinica na ovu masinu, tako da se nije proslavio previse kao obrusavajuci bombarer.

Suisei (kometa) ili Judy, po americkom "code-book-u" je daleko poznatija po upotrebi kao kamikaza.
Sa D4Y3 poskidano je sve sto nije bilo potrebno za uspesno zakucavanje u neki brodic (radio, nishan, vecina instrumenata)

Fotka masine koju cu raditi... Po nekim saznanjima na fotki se vidi "radionica" u kojoj su avione preradjivali avione za potrebe samoubilackih napada.



Fotka kutije:



Unutrasnjost makete je izuzetno celava :)

Imitacija strukture po bokovima kabine, simulirana je rastegljenim ramovima, a fotelje koje su predstavljale sedista su otcvikane.

malo fotki...







Cenim da ce najveci problem biti uklop spoja krilo-trup, zbog velikog stepenika na polutkama trupa...  :deadhorse

Sry na losijim fotkama. Hvatane su kamerom jer mi je digitalac murtav  :violin :cry

POzz,
Dada

airbamby

Promace mi nekako ovaj lep pocetak, super su doradice samo bi mozda mogao jos koji putda predjes turpijom bocne stranice sedista cisto da ih jos malo stanjis...
Samo napred  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

'fala komsho :) Sediste ce biti dodatno istanjeno, ali ima jos dosta da se oblikuje... Maltene izgleda koa zubarska stolica (bljak) :D

Warhawk

U, ovo pratim... iako je meni lično D4Y2 lepši sa onim rednim DB, i ovaj je zanimljiv.
Probaj samo malo da proširiš te rupe na cevima izduva....
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Imam ga i ja ali sam užasno razočaran koliko je cockpit prazan. Naravno da ču ga raditi sa DB motorom jer je tako ubedljivo lepši.
Nego, avion se dosta proslavio kao sunovratni bombarder, samo što nije imao često prilike. U 2 navrata su pojedinačne mašine izbacile iz upotrebe Essex klasu nosača aviona.

Josip

Dada

@ Sale: Rupe cu razbushiti, ovo je samo iglom chachnuto. :)
Quote from: JŽ on 15-09-2011, 19:34:14
Imam ga i ja ali sam užasno razočaran koliko je cockpit prazan.
Na muci se poznaju junaci :)

Miroslav Š.

Браво Дадо за тему. Добар почетак радова, интересантна прича :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

hayabusa

Quote from: JŽ on 15-09-2011, 19:34:14
Nego, avion se dosta proslavio kao sunovratni bombarder, samo što nije imao često prilike. U 2 navrata su pojedinačne mašine izbacile iz upotrebe Essex klasu nosača aviona.

Josip

I zbrisale nesretnog Princetona i njegove zubate Hellcate kod Leyte...


Inace, evo kao predlog za mogucu dioramu...

Viceadmiral Ugaki i D4Y3/4 pre samoubilacke akcije na dan kapitulacije Japana, 15. avgusta 1945.
Белая aрмия - Чёрный барон