Рено Р.35 / Renault R.35; RPM; 1/72

Previous topic - Next topic

voja

Лаки тенк Рено Р.35 у наоружању Војске Краљевине Југославије. Узео је запажено учешће у пучу 27. марта као и у априлским борбама против немачких оклопних јединица.



http://krila72.wordpress.com/razno/vozila/renault-r-35/

.

TISO

#1
Imam ovo go*no od makete u 6 primjeraka ::) (da znam ali postojalo je toliko zanimljivih primjeraka.......). Kunem se, da je to poslednji put kad sam naručio maketu u prenaruđbi prije nego što je stvarno izašla. :headbang :headbang :headbang
Treba zamnjeniti praktički cjelo podvozje ili ga jako modificirati (greška sa naopako postavljenim kotačima i sa vanjske strane ko šajba glatkim gusjenicama). Ozbiljno ako ne nabavite pored makete OKB Grigorov seta ili resin seta gusjenica od firme MODELLTRANS nema smisla nabavljati ovu maketu. Produkt firme SAMEK koja proizvodi resin set nema smisla nabavljati jer je jednostavno RPM deo sa gusjenicama kojima je jednostavno bio urezan profil sa vanjske strane a pogrešne pozicije kotača nisu ni popravljali

Nabavit set od Grigorova je stvarno uspjeh. Meni je uspjelo nabaviti jedan samcati ovaj set iako sam htjeo nabaviti cipele za sve moje primjerke (gospon Grigorov morao bi ozbiljno razmisliti o svojoj distribucijskoj politici).
Ostali deo makete nije loš a u jednoj od kutija ima i oznaka za dva naša. Ali bez modifikacija podvozja upotrebljiv je jedino na diorami zagljiben u dubokom govnu (ovde mislim kao blati ili slično ;)) ili vodi.

P.S.
savjet za one koji nisu nikad radili sa OKB Grigorov setima:
OKB Grigorov gusjenice su jako tvrde pa jih prije savijanja morate ugrijati nad vatrom, da crveno zažare tako, da se smekšaju jer inače imaju tendenciju, da se zbog tvrdoče savijaju na pogrešnim mjestima (ja sam se kao pravi glupan učio na vlastitom iskusvu odnosno na gusjenicama od Sumoe)
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

ubermagog

Ovo sa točkovima se zaista neviđena glupost, jedna od grešaka za koju ti posle nije jasno kako su uspeli da je naprave :D
Kad se dodaju te 'glatke' gusenice onda je jasno da je stvar na kraju maksimalno zbrzana, ili da je autor mastera napusio firmu pre završetka, ...

@ Tiso - lično zahvaljujem na savetu za Grigorov eceraj, ja imam upravo gusenice za Somuu pa će mi pomoći!