Zvezda Su-25 1/72

Previous topic - Next topic

Pedja

Pozdrav,

rešio ja da malo maketarim,opet posle letnje pauze. Tema je gore pomenuta maketa, evo delova i sastavnice,

 

Evo i malo uporedjivanja kontura makete sa crtežima (u pitanju je 4+). Već je detaljno obradjena ovamaketa , u nekim postovima ovde,  tako da ne bih mnogo filozofirao,pogledajte slike. Tačnost,hm, nije loše ali moglo bi i bolje,nos aviona je po obliku sa donje strane malo zaravnjen, kao i zadnji deo trupa,staklarija je rekao bih maslo šira od onoga što je na crtežu,mada još nisam uporedio spojene polutke trupa. Krećem sa radom uskoro pa ćemo videti kakvi sve problemi dolaze.






Pedja

Malo rada u kabini,dodati detalji bočnih konzola ,instrument tabla ,nišan i resinsko sedište.

U izradi....



... ofarbano,sklopljen trup




Sandman

Dorade u kokpitu dosta doprinose bogatijem izgledu tog prostora.

Razmišljaš li već sad o šemi farbanja, šta je u ponudi?

Pedja

U kutiji je dato crveni 59 iz Avganistana,sem par profila nisam našao odgovarajuće fotografije,interesantan mi je i irački,čini mi se da su BM najavili ,možda već i izdali set gde imaju i jednog iračkog. Takodje vrlo interesantan šema je i crveni 04 sa standardnom trobojnom šemom (dve zelene i braon) i preko uradjen "molting" u nekoj svetlo braon,za sada je trilema. Ko ima predlog neka kaže...

ubermagog

pa oba iz Zvezdine kutije su relativno poznati 'ratnici', jedan (59) iz avganistana '88 a drugi sa kavkaza iz 2000-tih... ima slika!

Vladimir

Dobar pocetak,a za semu koju god izaberes neces pogresiti jer su skoro pa sve lepe. Praticu nastavak.
Ф89 НС

PELE

Само напред! Пратим!  :cheers

sezan

Odlicno si to zapoceo!Najzad jedan zabac na trpezi.  :love
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

Пратим и узивам.

Pedja

Mali napredak,odlučio sam da maketu "obogatim" i predstavim u prirodnom okruženju. Za sada doajem jedan Ural ,cisternu





I još malo detalja



Kutije stajnog trapa koje pri uklapanju motorskih gondola krila i trupa imaju silne prelaze, sam rešio ukrajanjem stirena ,još ih treba obogatiti žicama i sl. detaljima,mada se dobar deo ovih detalja na završenoj maketi neće videti.Predstoji rad na detaljima unutrašnjosti poklopca kabine koji će biti otvoren.Vetrobran kabine sam uspeo da polomim pa sam uradio novi "razvlačenjem" providne plastike.U planu je i vučna "ruda" i eventualno merdevine za ulazak u kabinu ali  o tom potom.Sve je polu završeno i predstoji još deljanja i šmirglanja do konačnog izgleda.

Da pohvalim dobar rad :), mada mi se ono rivetisanje ne čini baš na mestu.

Nego, ukoliko te zanimaju oznake za taj avion od Balkan Models - upravo su stigle!
Makedonija (4 mašine), Ukrajina, Gruzija, Bugarska i Irak.

Josip

Sandman

Quote from: Pedja on 17-11-2011, 23:52:34
Mali napredak,odlučio sam da maketu "obogatim" i predstavim u prirodnom okruženju. Za sada doajem jedan Ural ,cisternu

Vozilo će baš lepo da obogati scenu. Možda da dodaš i koju figuricu i creva za dotakanje goriva od cisterne do aviona?

Quote
Vetrobran kabine sam uspeo da polomim pa sam uradio novi "razvlačenjem" providne plastike.

Misliš na "vakform"?

Pedja


[/quote]

Misliš na "vakform"?
[/quote]

Da mislim samo što nisam koristio vakuum već prstiće,ali da ,  o tome pričamo ;D

Jovac

Super ti ide . Vozilo će baš lepo da se uklopi uz maketu .

Pedja

Quote from: Jovac on 18-11-2011, 22:18:35
Super ti ide . Vozilo će baš lepo da se uklopi uz maketu .

Da, mogu ti reći da smo izgleda dobro odabrali,gledajući slike svuda je ovaj Ural uz SU-25.