Prvenac

Previous topic - Next topic

ivanna.a

Zdravo svima!
Evo da vidite i moj prvi avion. Namučila sam se sa slikanjem zbog blica, ovo je najbolje sto sam uspela da napravim. Sto se tice aviona, nije savrsen, pocepalo mi se J sa druge strane (iskusno sam prvo to uzela da zalepim  :headbang ), ispala mi je kutijica sa bojma na njega, pa mi se polomio tockic i jedva ga vratih, no dobro... Svaki savet mi je dobrodosao i za ovaj avion i ako imate neku preporuku za novi - kupila sam Messerschmitt Bf110E/E-2  ;D
Pozdrav


Nemsy_29

Za prvi avion nije uopste lose! Samo napred  :)

djnik

Svaka cast Ivana! Ovaj avion nije nimalo lak za sklapanje i ispao je odlicno. Svima nam se desavaju manje ili vece nezgode kod sklapanja ili farbanja maketa, sve je to deo naseg hobija.

U kojoj je razmeri Bf-110 i od kog proizvodjaca?

gmiserbia

За првенац је врхунски одрађена макета :super

Sandman

Dosta pedantno i korektno farbanje imajući u vidu da je prva maketa, a i boje deluju dosta dobro pogođeno.

Na sledećoj maketi probaj da isprobaš neku od tehnika kako bi maketa izgledala još bolje, a za početak se potrudi da recimo spojeve polutki trupa fino obradiš i ošmirglaš pre farbanja - to je samo jedan detalj koji može mnogo da poboljša opšti utisak o maketi.

dusko

Stvarno za prvi put super je ,na sledecoj maketi ces verovatno jos vise napredovati.

ivanna.a

Hvala na podrsci!  :) Hocu da pokusam sa tehnikama, vec vezbam na delovima koji su mi ostali od ovog aviona  ;D.
Bf110 je Airfix 1:72.

voja

Веома уредно урађена макета и мени се тако свиђа. Необичан авион, лепа и једноставна шема бојења.

Већ су други рекли, али и ја да поновим. Водити мало више рачуна о спојевима полутки трупа и све полако временом да легне како треба.

Ме-110 од Ерфикса је одличан избор за следећу макету. Лако се саставља, делови се одлично уклапају.

.

airbamby

Jako lepo i pedantno.
Samo napred i srecno maketarenje  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

 Za prvu maketu vise je nego odlicno! Posebno mi se dopada to sto su svi detalji ofarbani.

Miroslav Š.

Za prvenac je odlično. Pošto vidim da si sa prilično uživanja uradila ovu maketu biću slobodan da ti predložim da sledeći put kada budeš fotografisala maketu, pokušaj da ispod makete staviš hamer u svetlo sivoj ili svetlo plavoj boji, tako će maketa doći više do izražaja.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

PELE

За први авион феноменално, свака част, само тако настави!  ;)

Slobo

Super za prvu maketu! Ako je prva ovako ispala, ne vidim razlog da na sledećoj ne probaš neke tehnike za isticanje linija panela, ostarevanje i prljanje makete! Samo napred!

Profa

Prvi korak, kao što su i ostali rekli, odličan - neverovatna pažnja posvećena detaljima...
Sad lagano na unapređenje tehnika - gitovanje spojeva da se ne vide, bojenje tako da se tragovi četkice (za početak) skoro ne vide, poneko blago isticanje detalja...
Iskreno, više treba da poradiš na uslovima fotografisanja nego na maketarskim tehnikama, bar iz viđenog :super
Bogu fala što sam Lala! :)

ivanna.a

Da, bojenje mi je baš zadalo puno muka, što zbog tragova četkice, što zbog prašine i sitnih dlaka  :headbang. I ovaj gornji deo trupa sam, posle par bezuspešnih pokušaja da ograničm lepljivom trakom, na kraju obojila slobodnom rukom, tako da mi i tu malo krivuda linija. A što se gitovanja tiče, nisam znala da se i to radi  ;D, kad sam registrovala na forumu bilo je kasno za sve što se sklapanja aviona tiče. Sad sam valjda kupila sve što mi treba, naoružala se vašim savetima da sledeći bude bolji.

Hvala svima!  0:)