SB2C-4 Helldiver (The Beast)

Previous topic - Next topic

Dada

Pozz drugari. Evo konacno gotovo i ovo cudo :)

Suma sumarum:
-Farbano: MM, Humbrol, Gunze i Vallejo farbicama
-Oznake i stensili, kombinacija Academy Revell i Airfix
-Lakirano: Future-om, MM i Vallejo lakovima
-Wash slikarse uljane boje+ crvena tempera za kocnice
-Veoma malo chipinga jer avion nakon sletanja ide u potpalublje, gde se odmah sredjuju ostecenja. Chiping je radjen srebrnom olovcicom
-Barutni tragovi i garez radjeni "rendanim pastelima"







Avion je pripadao VF3, USS Yorktown, april 1945.g.

Nisam imao previse vremena da se posvetim detaljima, ali na kraju krajeva sam zadovoljan kako je ispalo.

Postolje je bambusova daska, ne koju je zalepljen plasticni list, sa prethodno urezanim daskama.

P.S. Antenica ispod desnog krila je uheftana nakon slikanja.

POzz,
Dada

Sandman

Odlično je ispao na kraju!

Sviđa mi se suptilno prljanje, dok je podloga prava stvar - samo da dodaš možda koju farbanu liniju da simulira palubu...

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Opa! Vidim, da si uradio istu mašinu kao ja.
Sredio si i naklon poklopaca stajnog trapa ali si zaboravio jednu važnu stvar!
Donji ram poklopca kabine pilota je masivno debeo, dok je kod Academy kabine skroz tanak. Ali to se može lako popraviti.
Smeta me svetlost na slikama koja je preslaba, pa ne mogu tačno da odredim nijansu kamuflaže. Na slikama mi izgleda skoro kao da je odozgo jednobojan. A vidi se i da si sklopljivi deo krila manje trošio.
Uglavnom podosta dopadljivo ali bi bolje slike snimljene danju svakako razjasnile stvar.

Josip

Dada

hvala svima!
@JZ: to su te sitnice o kojima sam pisao... jako malo vremena imam za maketarenje, pa onda zelja da se nesto zavrsi pojede vreme za detalje...
Bice boljih fotki, ovo je samo slikano na brzinu, samo da popravim svoj digitalac jer nikako mi ne ide sa pozajmljenim :)

Naime,po tom detalju odmah je jasno, da li se radi o Monogramu(Revellu) u 1:48 ili umanjenom Academy u 1:72.
Neka te ne mrzi da to središ. Ja sam na svome to uradio sa selotejpom i farbanjem. Ima u galeriji.

Kerber

Samo skloni negde prvo Mr Musculo...da se slucajno ne omakne... :D
Lepo je da si ga zavrsio, najzad! Dopada mi se rad, The Beast je to sto jeste - ruzna bestija, a docarao si mu taj izgled, po meni, veoma  upecatljivo.
Suptilno guljenje boje, prlanje, samo pojacavaju utisak koriscenog aviona u svakodnevnim letovim i borbama.
Bravo jos jednom! Ovo sa kabinskim vetrobranom, caskom doradi i - bombona!

vlajko&marko


Profa

Odličan gnjurac, Dado, svaka čast na prljanju :super
Jedino mi je nekako onaj otisak prsta na levom krilu van skale, iznad broja na napadnoj ivici, nadam se da se lako skida ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

fala :)
@ kerber: kriza udarila embargo na mrMusculo :)
za sada sam zadovoljan, pa nema kupanja makete...

@Profa: fala majstore, promakao mi nekako... dokaz capanja uklonjen :)

Nenad Pozega

svidja mi se, lepo si ga uradio!  :super

Goran A.

Dobra maketa i kvalitetno uradjena! Uprilicio si mu taj pacificki smek.

Nemsy_29

Uh ovo mi se svidja, odlican  ;D

ubermagog

Odlično je ispao, ove bolje fotke su dosta pomogle   :D

Koliko mi je Avenger moćan i oličenje snage, toliko mi nije jasno kako je Helldiver uopšte leteo  :pilot
Nimalo elegantna ptica!

Dada

Fala Vi na koment :)

Subo slazem se po pitanju izgleda. Sav nekako zaobljen, hajde mogu da ukapiram zasto ima ogroman rep, ali ostatak aviona je :P