G-4 Super Galeb ViPVO Srbije 1/72 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Kao sto sam najavio da se prikljucim kampanji

Dobro poznata jedina nasa maketa u plastici YuMo G-4 Super Galeb, po meni jako solidna maketa fali mozda neki detalj al vrhunska podloga za rad. Zasto bas G-4 u kampanju? Pa odabrao sam ga zato sto je 100 godisnjica a i ujedno je on jedan od najuspesnijih aviona domace proizvodnje i ima perspektivu u srpskom vazduhoplovstvu a i zato sto nosi nove/stare oznake koje imaju neku istorijsku pricu (da se ja pitam G-4 bi specijalno ofarbao il bar dodao neki natpis bas na njega na aeromitingu). Kao sto sam vec najavio radim masinu sa ev. brojem 23733 i uradicu ga u ovoj kombinaciji podvesnog tereta. Kao dekale koristicu mesavinu (mada rondele jos nisam nabavio al snacicu se nekako), malo cu raditi samogradnje i koristicu PE set od LH koji sam nabavio na pobedniku.

Evo slika prave masine



A evo slika makete



Radove najverovatnije pocinjem sutra, pitacu sta mi treba  :)

Nemsy_29

Da uslikam napredak, krivo mi je sto nisam slikao kokpit al uneo sam se u rad i zaboravio totalno  :)

Evo slike napretka, sutra stize git pa lagano krecem u gradjevinske radove


zivorad

Bravo, samo napred, jedva cekam da vidim napredak (nesto me veze za ovu maketu  ;D)

su27rules

Bravo odlican izbor makete i lipo napreduje!!

Nemsy_29

Zavrsih kokpit i izgitovao prvu ruku po polutkama,  gledajuci slike sam video da sam kopce pojaseva zaboravio da ofarban al kasno je sad mrzi me da skidan canopy. Dodao sam ovo nazovi HUD/nisanska sprava il kako god pokusao sam i spravu sto ide pre stakla al mi se nije svidelo kako je ispalo, takodje dodao sam i ono crevo sto ide iza sedista.


ubermagog

dobro napreduje!

trebalo je možda malo da se pozabaviš 'pripremom' usisnika pre lepljenja, to je najslabiji deo te makete pa uvek ima šmirglanja  :(

Nemsy_29

Sredio sam usisnike, samo da ih zagitujem i trebalo bi lepo da ispadnu  :)

Brzo mu idu projekti, trenutno nemam nikakvih obaveza pa sam po ceo dan kuci, ako nekim cudom nabavim rondele maketa ce biti gotova do NG kupa  :)

Sandman

Generalno dobro izgleda, ali mi se čini sa slika da postoji mali zazor u spoju levog krila i boka - možda je to vidljivo samo na slici, ali deluje kao da bi valjalo proći sa malo surfejsera tuda.

U svakom slučaju kad naprskaš prajmer videćeš već da li negde treba neki spoj malo još srediti.

Nemsy_29

Ako mislis na zazor kod usisnika, da on postoji al uzivo nije tolko primetan. Tako je ispalo da bi se manje mucio oko mnogo vidljivijeg spoja sa strane izmedju usisnika i ostatka "tunela"  :)

Inace krila i spoj krila trup jos nisu zagitovani, to me danas ceka, pa ko zna mozda i padne prvo farbanje uskoro  ;D

Sandman

Quote from: Nemsy_29 on 16-11-2011, 11:30:40
Inace krila i spoj krila trup jos nisu zagitovani, to me danas ceka, pa ko zna mozda i padne prvo farbanje uskoro  ;D

na njih sam mislio - nemoj mnogo da zalivaš gitom klasičnim, ako imaš Surfejser probaj prvo sa njim - ne vidim tačno sa slike koliki je zazor ali ne deluje mnogo veliki...

PELE

Супер!  :cheers

Штета само што је поклопац кабине затворен и што ниси дорадио кокпит, кад си већ стављао ецерај...

Завршавај макету до такмичења, можеш ти то!

medico

obavezno popravi usisnike !
Nisu dobri to je jedna od najvecih mana ove makete ! na njima se najcesce "pada" na takmicenjima ...mada i ako ga ne planiras za takmicenje sve-jedno popravi ! Na trecoj slici  se lepo vidi da na oba usisnika imas izrazen stepenik izmedju usisnika i ostatka "tunela" dok on nepostoji na pravom avionu. Ako ikako mozes odlepi ih pa shmirglaj plocu koja leze na trup jer je ona predebela ...kada je stanjish lepo ce da legne !

Nemsy_29

@Sandman: Nemam surfacer, zalio sam obicnim gitom i za sad ismirglao desnu stranu i dobro izgleda, razor je bio onako malo poveci al nista strasno(kao neki malo veci losiji spoj) za sad mi ne izgleda lose, mada videcemo posle prajmera  :)

@Medico: Bio je stepenik, sredio sam ga ostaje sad samo da zagitujem spoj i prelaz se nece videti, znam da je to falinka makete gledao sam druge radove a i uradio sam jednog gasu pre ovog  ;)

@Pele: Nije ovo takmicarska maketa sama po sebi, radim je za svoju dusu al sve jedno cu je izloziti na NG kupu ako se neko javi za rondele da ima viska, ako ne cekam NG kup jer tad mi ih Dragan donosi  :)

Nemsy_29

#13
Radilo se malo na Gasi

Nabavljeno je sve sto treba i avion je manje vise spreman za prajmer, ostaje jos naoruzanje da se sredi, stave antenice i doda po neki detalj u kutije trapova  :)



Ove lansere treba da prepravim tj da odsecem ovaj spic



Nastavak uskoro  :)

ubermagog