ICM 1/48 Me Bf-109F2

Previous topic - Next topic

Dada

Evo konacno da se i ja pomaknem sa mesta...
U pitanju je ICM-ova maketa koja je sasvim korektno odradjena,(motor je perfektno odradjen), sem par detalja tipa:
Vrhovi krila su tanji od samog krila oko 2mm, pa se mora gitovati,
Manji problemi sa klapnama hladnjaka,
Oplata motora ne lezi najbolje kada je "benz" postavljen(ne moze da se zatvori), pa vas bukvalno teraju da ostavite avion sa otvorenim poklopcima motora(razmisljao sam o diorami servis na poljani za vreme ofanzive na SSSR 1941.godine.
Odlucio sam se za zeleno-sivo-zutu kamuflazu sa zutim poklopcem motora i vrhovima krila(Poljska 1941)
Za slike se izvinjavam jer su hvatane mobilnim...






Maketa je slikana sveza, pa je neravnomeran odsjaj...Inace ofarbana je aluminijum bojom, pa preko MM Field green
Sve kritike i predlozi su dobrodosli ;D

Dada

Nastavak radova...




Oplata motora i vertikalac su ofarbani u insignia yelow,
ostalo je jos da se ofarba donja strana i da se odradi kamuflaza sa zmijuljicama i tackicama po trupu.
Pozdrav

Sandman

fino fino.. jel ga zavrshavash za NS? :)

kako si radio maskiranje ovih "traka" za kamuflazu?

Dada

#3
Ne ne pikam u NS... :-X :-\
Kamuflaza je radjena papirnom trakom koja se koristi za zastitu (npr. stakala, lajsni)kod frabanja automobila, inace je veoma zahvalna i lako se secka.
Takvog je sastava da bukvalno upije boju koju naneses na nju, ali je ne propusti na maketu, lepak joj nije mnogo jak tako da nema ostecenja...Traka se moze seckati i kada je zalepljena na maketu

Dada

Konacno su i donjaci ofarbani... Nadam se da sam pgodio boju za F2...
Imao sam i jedan incident sa gumicom gnjecom... Tako da sam moze se reci upropastio avioncic :'( :'( :'(
Evo i slika





tripko


Dada

Opet ja ;D... Sada su vrhovi krila i sredina trupa ofarbani u MM Insignia Yelow (KOJA JE ODVRATNA ZA FARABANJE) i konacno sam mogao da skinem maskirne trake sa motora...





Nadam se da nisam dosadan
Pozdrav Dada

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 25-03-2007, 13:54:10
Nadam se da nisam dosadan

ma nisi dosadan - super brzo ti ovo radish i napredujesh ;)

a na shta si konkretno mislio kad si rekao da si upropastio avion sa gumicom gnjecom? ::) ???

Boki

Ma kakvi "dosadan"!
Obožavam "step by step" opise rada na maketi. Tako se najbolje uči.
Još da imaš digitalac pa da slike budu oštrije. Milina  ;D
Do sada mi se sve sviđa. Za boje nisam stručnjak pa ne mogu da ti pomognem, ali mislim da je do sada sve OK.
Probaj da oplatu motora istanjiš. Neko je već pisao o tome.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

#9
Na "gnjecu"ssam mislio jer u kontaktu sa razredjivacem pochinje da se topi... i onda se to sve razmrlja po maketi i vidi se tek kada se farba osushi...

Evo okachen je i kapotaz sa donjom stranom oplate motora...
Sada jos moram da napravim "podizache" kaoptaza od istanjenog sprua...
Za Bokija: za boje nisam ni ja siguran... Iskopao sam na jednom siteu sliku zelenog mesera sa tim cudnim sarama po krilima... A neku tackastu kamuflazu ni ne mogu da odradim jer imam onu revellovu starter prskalicu...


Sada moram da sredjujem stajni trap i njegove "rupe" u krilima
P.S. To je sve vezba za farbanje onog renoa u pozadini... ;D ;D ;D ;D ;D

Lanmi

Quote from: Dr Raptor on 25-03-2007, 13:54:10
Opet ja ;D... Sada su vrhovi krila i sredina trupa ofarbani u MM Insignia Yelow (KOJA JE ODVRATNA ZA FARABANJE)
Nadam se da nisam dosadan
Pozdrav Dada
Svaka zuta (a i bela) su odvratne za farbanje kada prelazis neku raznobojnu povrsinu. Moras po 10 prelaza da napravis, a do tada je boja toliko debela da ce ti se videti reljef na maketi. Najbolji nacin je da prajmerujes maketu sto svetlijom nijansom, a pomogucstvu belom bojom. Onda prvo farbas zute i bele povrsine, a zatim njih stitis i cepas ostalu kamuflazu. Pravilo je da svetlije boje prvo prskas pa onda tamnije.
Inace svaka cast za brz i lep napredak i slobodno kaci slike.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 25-03-2007, 14:42:35
Na "gnjecu"ssam mislio jer u kontaktu sa razredjivacem pochinje da se topi... i onda se to sve razmrlja po maketi i vidi se tek kada se farba osushi...

hmm.. ja nisam imao problema sa time - dodushe samo sam razredjenom bojom prskao preko gnjece...
probacu da komadic te gumice ubacim u posudicu sa razredjivachem da vidim reakciju!

Quote
A neku tackastu kamuflazu ni ne mogu da odradim jer imam onu revellovu starter prskalicu...

pazi, ovo mozesh da probash sa malenim komadicima sundjera!
napravish male tupferchice od sundjera i pokupish malo razredjene boje kojom treba da se namackaju flekice - i onda samo tupkash po povrshini makete.... ja bih tako probao da odradim ... znam da je Gusha na jednom svom Luft '46 bombarderu (beshe onaj Arado letece krilo?) probao tu tehniku i ispalo je mega dobro!  :o 

ja sam ovako popravio neke greshke na B-2 koji sada radim i moram priznati da je super fora!

pozz,
S.

Dada

Thanks... Gnjeca se da kazemo rastopila na maketi i nije htela da se skine (Kohinorova gnjeca je u pitanju, ona radnja ispod skupstine u Kneza Milosha)
Hvala za savete sa sunjderom...
Uskoro nastavak.. ;)

Kerber

Odlicno ti ide....

Pratim sa zanimanjem ovaj topic, jer i ja sredjujem moju, istina u '72' - 109-ku.
Isto idem na JG54, iz avgusta meseca u Rusiji.....sa solidnom shemom na krilima i ledjima, ali sa nekim zmijuljicama na trupu, ispunjenim sa RLM 02....Crni  "1".....Da ne radimo isto farbanje?

Samo napred, i ovo sto rece Lanmi, za primovanje svetlom bojom, stoji ko kuca....Samo tako se mogu odraditi zute i bele povrsine, ili bas ako imas neku novu, "smrt" boju, koja oce po svemu da radi....
Cepaj samo, jedva cekam da vidim i nastavak i rezultat...
Pozz

rodeo

  Tacno znam o cemu pricas za zutu. Imam dve teglice MM i katastrofalno reaguje na razredjivac. Neznam zasto. Inace super poso radis samo teraj.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.