Zvezda 1/72 Yak-3 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

cherny

Super! Samo mislim da bi trebalo da zamenis pito cev, ova mi izgleda predebela.

Sandman

Quote from: Kerber on 31-07-2012, 09:04:15
Reklo bi se da Zvezda daje ovde poprilicno visok nivo detalja...
Posto je ovo "klik-klak " cudo?

Bane, detalji su više nego odlični imajući u vidu da je ovo "snap-fit" maketa, namenjena sklapanju bez lepka. A pritom deluje mi kao da se sklapa skoro savršeno - jako lepo su inženjering delova odradili...
Cena joj je 700 dinara kod Milana u radnji.

Jedina bitna falinka, kao što se moglo videti je ulegnuće na gornjakama krila nastalo kao posledica ranog vađenja iz kalupa, jer se sa suprotne strane krila tu nalazi prostor za točkove.

Fali još i rebrasta struktura na vertikalcu, ali to se može farbanjem simulirati...

Quote from: cherny on 31-07-2012, 09:45:36
Super! Samo mislim da bi trebalo da zamenis pito cev, ova mi izgleda predebela.

Hoću, ova se inače pokrivila par puta tokom faze gitošmirglanja, čudi me da do sada nije već otpala :D

Kerber

Ma, na smirglu i git smo svi navikli, tako da malo struganjcije nikm nije strana rabota....stvarno deluje super...kupiti ili ne, sad je pitanje...hmmmmmmmm. ;)

medico

nema sta ! odlican rad na krilima i ispravljanju ulegnuca !

Goran A.

Poblesavio si ovih dana.

relja

Quote from: Sandman on 31-07-2012, 10:52:25
Quote from: cherny on 31-07-2012, 09:45:36
Super! Samo mislim da bi trebalo da zamenis pito cev, ova mi izgleda predebela.

Hoću, ova se inače pokrivila par puta tokom faze gitošmirglanja, čudi me da do sada nije već otpala :D

To je najelastičnija pito cev na bilo kojoj maketi.
Sklopio sam jednu za poklon, pito cev se savila xy puta i nije se polomila  :)

Svaka čast za želju da se uopšte baviš tim neravninama na krilima.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Sandman

Relja, kad se pogleda onaj muzejski Jak-3, neravnine na krilima makete mu dođu kao umanjena replika prave mašine! :D (dobro, nemaju ona ulegnuća kao na Zvezdinoj maketi, ali krila na pravom avionu definitivno nisu baš "peglana") ;)

elem... ovih dana sam se malo pozabavio i Jakšom...



Kokpit je ofarban u Hu-27, a zafarbao sam i detalje unutar njega...



Instrument tabla će dobiti još i dekale sa instrumentima date u kutiji...



Kokpit sad čeka samo još blagi wash...



Pokazivače nivoa goriva na krilima sam, uprkos tome što su dati kao dekali, rešio da udubim malo na krilima, da ih kasnije zafarbam (iscrtam koliko je moguće) i da ih prekrijem ili prozirnom nekom folijom ili Kristal Klearom...


Sandman

Nakon washa sam zalepio polutke trupa sa krilima...



Ovde je palo još jedno jače gitovanje - spoj krila i trupa je urađen u "cik-cak" maniru i tu je dosta vidljiv i veliki zazor, a treba da bude veoma fina oblina (tzv. Karmanov slivnik)... druga ruka gita se sada suši pa ću sutra da prešmirglam ponovo sve to...



Dorezaću izgubljene panele, i onda ostaje još par delova da se polepi pred prajmer.
Nastavak uskoro....

Sandman

Mitraljezi u nosu i pito cev na krilu su napravljeni od insulinske microfine igle



Spoj trupa i krila je sređen i na obe strane su dorezane izgubljene linije panela, kao i zakivci...



Na poklopcu motora sam riveterom uradio par nizova zakivaka...



Odozdo je zalepljen hladnjak...



Elisa je ofarbana, spiner ću na kraju dofarbati kada bude zalepljen na maketu...



Poklopac kabine maskiran i ofarban u boju kokpita sa unutrašnje strane, kao i staklo koje stoji iza sedišta



Poklopac kabine zalepljen Kristal Klearom...



Izduvnike sam zabušio mikroburgijom...



Spremni smo za prajmer...

djos & filip

Svaka cast na strpljenju  (posvecenosti detaljima)
Na kraju ce se isplatiti.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber


Sandman

Prajmer...



Preshading...


Sandman

Naprskana je svetlija nijansa kamuflaže - koristio sam enamel Hu-145


airsuba

Junački se boriš sa farbanjima po ovakvim temperaturama, svaka ćas'  :bravo

Sandman

Brže se suše farbe...  8) ;D