Su-27 x2 1/48 Academy - The great Flanker project

Previous topic - Next topic

Paja

A sta ces za gito/smirglanje,ako ga ima uopste?

Suhoj

Nece biti potrebno, ivica je osmirglana pa se nece ni videti, plus sto je jos prelaz boja tako da ce biti ok

mcaslav

Bravo!

Fantastično obojeni flankeri!

Samo napred...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Paja


KuKLiNsKi

se može za to maskiranje upotrj**it onaj papirnati selotejp šta se koristi za farbanje po kuči? uzgleda slčno taj tamiya tape pa pitam...  ::)

Suhoj

Mislis krep traka ili?
Ja ne bi preporucio, slabije se drzi za povrsinu, tamiya traka je ipak najbolja, doduse sad mi je ponestalo nje tokom maskiranja pa sam koristio i Tristar-ov masking tape i istog je kvaliteta kao Tamiya, preporucujem i to

KuKLiNsKi

meni je problem što moram sve to naručivat a neam baš para pa se mi jednu po jednu stvar ne isplati
a baš mi je u tome fora da sam mislio da se tamiya traka lošije primi pa zato ne ošteti boju ispod...

Dada

Lepo ti peglas ove Flankere, nisam verovao da ces u cugu izgurati bez odustajanja :)

@KuKLiNsKI:
Mozes komotno da koristis tu "krep", papirnu ili molersku traku (sve su to nazivi za jedan te isti proizvod)

Malko slabije drzi, ali neces ti potapati deo u boju (valjda) :)

Postoji i Scotch 3M traka, koja je malo skuplja, ali dosta bolja od pijacne verzije.

Naravno moras da pripazis da traka ne podigne boju, tako sto ces pripremiti povrsinu pre farbanja.

KuKLiNsKi

šta su mi tolko loše makete da izgledaju ko da ih umakam u boju?  ;D
hvala na info =)

PELE

Свака част, баш добро изгледају!  :cheers

Glog97

Svaka cast!

Kamuflaza je izvanredna... jedva cekam kraj ;)

Suhoj

Stize vikend pa stize i novi update  ;)
Ofarbao sam RWR antene i nos i sad dolazi na red bare metal sto cu verovatno da pocnem sutra ili prekosutra (moram da kupim traku za maskiranje jer sam 2 vec potrosio za sad)
Imam 2 pitanja....
-Da li da radim sa otvorenim ili zatvorenim vazdusnim kocnicama?
-Da li da uradim filter sa svetlo sivom da izbledim boje?
Inace ako ima nekih primedbi i sugestija sad je pravo vreme da kazete dok jos stignem da popravim  :cheers









PELE

Одлични су!

Ја бих кочнице оставио затворене, канопи отворио и избледио боју, али само мало.

Шта год да урадиш, биће супер.  ;)

Suhoj

Hvala  :)
Kanopi ce svakako biti otvoren na oba jer sam stavljao rezinske kokpite pa da ne bude za dzabe sav trud

Nemsy_29

Ja licno filter ne bih radio jer su to cisti i odrzavani avioni kojima farba bas i nije izbledela, takodje ne bih ni vazdusare otvarao jer kvari liniju aviona  :)