Hobby Boss Republic F-84G Thunderjet x2 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Profa

Drugi učesnik kampanje će biti "dual build" - dva F-84 od HBa, sa različitim oznakama.
Još onomad sam mislio da počnem jednog, pa sam označio mesta koja će u šmirglanju nastradati, i obojio mu kabinu (nadam se da ovo nije problem :-\).
Evo slika:


Za fabričke oznake ću koristiti dekale iz HB-kompleta, a još ću videti dal' ću koristiti i Balkan Models brojeve i oznake, zavisi koje ću mašine raditi... Za sada mislim da će jedan biti NMF a drugi maskirni...
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

He, evo moj hobi gazda ceka wash i mat lak i finito, pratim ovo  ;D

dragan_mig31

Jedva cekam da vidim sledeci post :) jel oba dva bice NMF ili?

Profa

Za par dana sastavljen zmaj, gitošmirglovanje u više iteracija dok nisam popunio i najsitnije pukotine (naročito sam se potrudio oko NMF primerka), obojena unutrašnjost kabine i stajnih trapova, kao i pripadajući delovi...
Sitan problem sa uklapanjem panela na trupu je rešen turpijanjem iglice sa unutrašnje strane:


Slike gitošmirglovanja - negde je radio Vallejo akrilni, koji se lako skida alkoholom, a negde bogami i teška artiljerija u vidu Tamijinog gita razređenog nitrom:


Trenutno stanje:


Treba malo popravki boje u unutrašnjosti kabine, ali krećemo na kamuflažu :)
Bogu fala što sam Lala! :)

sezan

ODlicno. Dva kom. si nagazio. JEl imas Tamija extra thin lepak. Polutke te kad se spajaju traze TAmijin lepak,zbog finog vara koji napravi i kad njega presmirglas nema greske.
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Odlicno izgleda.Koju si zelenu boju koristio za kokpit?

Profa

@sezan: jeste Tamiya Extra thin, ali su ostale minimalne pukotine... koje se, jel', na NMF površini vide k'o Veliki kanjon...
@dragan: unutrašnjost je akrilna MM 4852 green zinc chromate
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Dok čekam da se osuše popravke na Njeporu, da poradim malo na Gromovnicima
Prva ruka olive drab na prvom i treća ruka sive na drugom:

Siva deluje gotovo, proveriću još sutra na danskom svetklu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

U bre Profo kod tebe ovo brzo ide. Ja bi dodao koju kap crne u tu olive drab jer nije to bas skroz zelena bila nego valjda izbledela crna  :)

Profa

Nije, Nemsy, nego je bila izbledela olive drab, i to or'đinal amer'čka ;)
Inače se ovo vuče, da nije Njepora mnogo bi brže išlo...
Bogu fala što sam Lala! :)

A da se napravi akcija i sakupi fond za Revell starter airbrush set sa bombicom? Tek toliko, da se malo navikneš >:D

Nemsy_29

Quote from: Profa on 27-01-2012, 06:57:31
Nije, Nemsy, nego je bila izbledela olive drab, i to or'đinal amer'čka ;)


Aha, vidis ja bi se zeznuo pa bi farbao u crno  :doh

Profa

Odrađena olive drab na NMF i dve ruke zelene na kamufliranom:


Hint of things to come - NMF (MM1401) lepo legla po krilima, valjda ću danas postići i trup...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Dobro izgleda metalni efekat - biće to fino na kraju.

Što se tiče kamuflažnog, sačekaću da završiš sve iteracije farbanja pošto je ne toliko relevantno komentarisati međuprolaze  ;)

dragan_mig31

bas me zanima kako ces da lakiras sve ovo na kraju :)