MIG 17 F 1:48

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav evo i mene sa novom maketom vucaram se sa njom vec mesec dana a kako je krenulo potrajace jos dva meseca sigurno ::) u pitanju je MIG 17 F proizvodjaca Hoby Boss maeta je kupljena za smesne pare cini mi se oko 1300 din ali veoma dobra maketa sto me je iznenadilo jer se do sada nisam susretao sa ovim proizvodjacem .Od dodataka tu je Aires rezinski kokpit mada je ovaj iz kutije sasvim pristojan ,i kako nisam imao mira resim da uradim simulaciju zakovica ili "rivete" i malo po malo oduzi se to do beskaraja :headbang ali sad je gotovo poceo sam pa moram isterati do kraja .Otvorio sam neke panele i motor ce bti u potpunosti vidljv (video sam ove Migove sa sjajno uradjenim motorom i onda ubacen motor i sve sklopljeno ) ovo je veliki pus za p roizvodjaca koji je odradio sjajan motor. Radicu Egiptsku verziju za koju sam jedva nasao dekale (hvala Adrijanu).
Potrudio sam se oko slika ali nisam uspeo da docaram efekat spaljenog metala na motoru  posto je uzivo mnogo verodostojnije.


Paja

Volim ovakve radove!! Samo napred!!! :super

dusko

Potrajace Pajo ali od kukanja nema nista vidimo se u nastavku.

PELE

Имам Смер-ов МиГ-17Ф и планирам да га почнем у скорије време. Набавих резински кокпит и седиште за неке смешне паре, али одличног квалитета.

Добро изгледа за сада, обрати пажњу на нитне, пошто видим да радиш Трумпетеровим риветером. Обавезно шмирглање пре фарбања, онако глатко да буде.

Нећеш фарбати рам на ветробрану изнутра? Искрено, мени овако преполовљен делује смешан, још са овом чачкалицом од мотора...  ;D Ја ћу само отворити пар панела, напред и код носача мотора.

Пратим ово, ако треба нешто ту сам да помогнем!  :cheers

husky

Lep rad.
Ja sam se zlopatio sa Hobbycraftovim MiG 17F.
Toliko sam toga menjao na njemu, da sam vec pozaboravljao i sta je sve doradjeno.
Sad je u kutiji i ceka malo moje inspiracije, mada bih mogao malo da ga radim i odmorim se od propeleraca...

dusko

Quote from: Pele on 18-01-2012, 22:58:19
Имам Смер-ов МиГ-17Ф и планирам да га почнем у скорије време. Набавих резински кокпит и седиште за неке смешне паре, али одличног квалитета.

Добро изгледа за сада, обрати пажњу на нитне, пошто видим да радиш Трумпетеровим риветером. Обавезно шмирглање пре фарбања, онако глатко да буде.

Нећеш фарбати рам на ветробрану изнутра? Искрено, мени овако преполовљен делује смешан, још са овом чачкалицом од мотора...  ;D Ја ћу само отворити пар панела, напред и код носача мотора.

Пратим ово, ако треба нешто ту сам да помогнем!  :cheers

Hvala Pele na savetu ,sto se tice vetrobrana nije zalepljen samo stoji tako.Motor ce ostati vidljiv jer sam bas i trazio maketu sa celim motorom bice to neka dioramica pa nece nadam se izgledati "kao cackalica" ;)

KuKLiNsKi

za motor nemogu ništa reč jer ga prvi put vidim al kokpit je majstorski.. mislim da bi trebo dodat malo ulja u mašinu.. barem tako pokazuje kazaljka unutra...  ;D

husky

Sad sam uzeo i ja mog da deljem malo...
Stvarno lep rad...

dusko

Ne znam za Smerovu maketu ali ova je je zaista jako dobra za ukapanje malo je problematican deo oko prednjeg stajnog trapa a ostalo je milina za rad.

dusko

Gospodo evo nastavka radova,prednji deo trupa je skoro gotov smirglanje i sl. pa sledi prajmer.Treba jos dodati flapsove i elerone  koji ce biti u nekom "zaglavljenom" polozaju jedan spusten drugi podignut .Rezervoari su ofarbani i uradio sam malo jacu simulaciju oguljene boje.Za fotografisanje sam koristio sijalicu sa "dej lajt"efektom  koja daje dosta dobre rezultate.Stajni trapovi su konacno oziceni :o







vlajko&marko

Odlicno napredujes za sada  :bravo

airsuba

Dobro ide, dosta si ga 'unitnio'  :)
Maketa je prilično iseckana....

Goran A.

Svidja mi se kako si poceo. Motor mozes i kasnije da doradis kad dobijes inspiraciju, mada je i ovako dobar. Kokpit odlican.

Suhoj

Extra izgleda
Koji riveter koristis?

dragan_mig31

Samo napred prijatelju.Jedino pripazi kad dodje vreme za vedering da ne bi napravio da se nitne previse vide i da budu kontrastne jer to nema smisla.Ja bi sve ovo radio jako suptilno sa minimalni vedering.