1:72 A-37 dragonfly

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.Da ne bude da nista neradim od makete evo postavljam nekoliko fotograifje ove prelepe makete.Maketa bice OOB + superscale dekale za juznoviejtnamsku verziju.sama maketa nije zahtevala kit ili bilo sta slicno za popunjavanje.Malo superlepka i za cas su spojevi sredjeni.



Tomcat

Kakva je maketa za rad? U svakom slucaju praticu, vec par puta sam bio na ivici da ga kupim, Vijetnam mi je jedna od zanimljivijih tema
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Sama maketa je odlicna.Puno detalja a sklapanje je jako jednostavno i precizno.Jedino sto mora panele da se malo prodube jer su plitki.Najvise problema sam imao kod spoja prednjeg stakla i trup.Ali to sam resio sa malo superlepka i tamiya kit.Uglavnom maketa je vrhunska i preporucujem ti da je kupis ako volis ove malo starije jetove.

sezan

Preduhitrio si me s tog Vilnog konjica, al dobro,navikao sam da mi kradeš ideje..  :P
Zezam se naravno.
Super maketa ,pratim nastavak.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zamorano

Hehe, ja sam upravo završio jednog ali nikako da ga uslikam - planirao sam da ga okačim sa istim komentarom "da ne kažete da ništa ne radim". ;D

Maketa se stvarno radi sa uživanjem, jedino što mi je bilo čudno na njoj su te rešetke sa donje strane ispod usisnika. One su na pravom avionu (ako sam dobro shvatio) pokretne, a na maketi su odlivene da izgledaju više kao nekakvi hladnjaci. Ja sam to ukapirao tek kada sam odradio farbanje i lakiranje, i onda je bilo kasno za popravku. Možda ne bi bilo loše da se i tu malo dublje urežu linije ili tako nešto - u svakom slučaju, obrati pažnju ako već nisi ;).

Pozdrav!

sezan

DA resetke su pokretne i idu na usisnike kao zastita.Farbanjem moze da se docara to kako treba...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Јако лепо склопљено, чекам фарбање.  ;)

dragan_mig31

Hvala vam za sat dva bice farbanje :) samo da dodjem kuci sa posla.

husky

Eeee, kad bi neko ovo radio u 1/48...pa jos u negativu...
Postoji Monogramov ali mi se bas i ne radi...  :deadhorse

dragan_mig31

Danas je zavrsen gornji deo kamuflaze.Farbe su MM dark green MM medium green i TAN je odokativni mix.Sad ostaje da malo obledim boje i da ofarbam donji deo.


sezan

Interesantno. Taj tan mi deluje malo tamnije ,a mozda se i varam.Njega izbledi malo ,pa kad legne wash bice oono pravo..  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Dada

al' si ga nasharao :)
Jel mi se cini ili se malo vidi spoj na spoljnoj ivici izduvnika? (spoj sa krilom...)


dragan_mig31

Malo sam obledio tan farbu.Ofarbao prljavo belo odozdo i lakirao maketu.


Sandman

Bolje izgleda Tan sada kada si je izbledeo.

Možda si mogao i da napraviš za nijansu veći kontrast između dve zelene - tamniju da za dlaku još potamniš a svetliju za dlaku da posvetliš.

U razmeri se ove dve boje jako slabo razlikuju dok su na pravom avionu vidljivo različite pa je zato poželjna ovakva intervencija.