Bf 109E-3 JKRV 1:32 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Lud13

Quote from: Sandman on 29-06-2012, 08:37:09
Videh ovu "ptičicu" uživo - veoma impresivno izgleda kad se uporedi sa mojom omiljenom razmerom (72kom) :D

Jesi li skidao one prethodne rondele?

Video si i sam kako su izgledale, sprzila ih hemija. Srecom Suba mi poslao nov komplet pa sam skinuo stare i stavio nove koje naravno sad nisam tretirao sa Mr. Mark Softerom.
Lekcija naucena za ubuduce :)

voja

Лепо ти је испало фарбање.

Немој пуно да га прљаш јер су одлично одржавани. Нема ту шта да се вошује јер овакав са белом осмицом није ни годину дана летео од момента увођења у наоружање. Касније му је враћена црна регистрација L-8.

Немој да заборавиш да уводник филтера за карбуратор обојиш у алуминијум.

Фали ти хоризонтална пречка у уводнику носног хладњака а коју су сви наши Емили имали.

.

J-Pop

Фантастично изгледа!
Наш Емил у 1:32 ми је на списку жеља, и наравно 29ке!

Lud13

Evo dokle se stiglo.

Nekako nisam zadovoljan izgledom posle ostarivanja i polusjajnog laka. Deluje mi malo vise musavo nego za moj ukus mada uzivo se vidi manje nego na slikama. Trenutno razmisljam sta dalje, dal da nastavim ovako ili da probam nekako ovo da ispravim i mozda jos vise uprskam  :headbang
U svakom slucaju interesuje me vase misljenje i voleo bih da ga cujem








Sandman

Ja ne bih više dirao - samo bih mu naneo sloj polusjajnog laka za kraj.

Goran A.

I meni se cini da bi polusjajni lak resio problem.

cherny

Ja bih zamesao lak tako da bude vise sjajan i presao jos jedan sloj. Ako je ovo polumat, cini mi se da mora da bude sjajniji.

Lud13

Dakle posle malo nerviranja i razmisljanja :headbang , uhvatio sam Mr.Musculo u ruke i odrao Messera do gole koze tj plastike. :deadhorse.
Po skidanju maski sa kabine pojavila se neka naprslina sa desne strane prednjeg vetrobranskog stakla za koju mi uopste ne ide u glavu kako se pojavila ? Dakle maleri se nastavljaju....

Ostalo je jos jedno 10% zavrsnih radova koje cu nadam se da odradim do kraja nedelje




airsuba

Lepo izgleda, bolje nego ranije (ako ti to nešto znači  ;))

... a bogami baš ispade trnovit put  :(

PS. mogao bi da pišeš Eduardu, verujem da bi ti poslali nov poklopac kabine... oni se uglavnom trude da izlaze mušterijama u susret!

Sandman

Definitivno deluje bolje - manje ostareno izgleda sada.
Jedino sa slika ne mogu da provalim koliko se sija finalni sloj laka, a vidim da si već skinuo maske sa staklića.

Goran A.

Nisi morao u muskulo. Mogao si problem umeksati blagim i delimicnim preprskavanjem musavih mesta razredjenom bojom, pa posle lak i bilo bi OK.

Zato uglavnom preferiram akrile. Skidaju se i sa lošom šljivovicom ;)

Lud13

Ma nisam hteo da krpim vise i popravljam, zato sam ga lepo ogulio i ispravio greske koje sam prvi put uradio i sa farbanjem i sa ostarivanjem...

Lud13

Evo zavrsenog Emila. Malo vise slika u zavrsenim radovima...





Dejan

Miroslav Š.

Bravo Dejane, zaista si ga odlično uradio :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!