Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special

Previous topic - Next topic

mcaslav

#120
Uf, kakav dan!  :headbang

Otprilike, sve je išlo korak napred, dva nazad....

Horizontalni stabilizatori su dobili novu nijansu sive, a i bojenje odozdo. Naravno, Tristarova traka se lepo potpisala po MM Chrome silver...




S obzirom da su sa donje strane horizontalci jako prljavi, možda i izbegnem ponovno bojenje...

Trup se sreo sa krilima, ali ni to nije išlo najsrećnije...




Kako će usisnici da prođu, videću posle ubacivanja kabine, koje je danas bilo za dlaku izbegnuta katastrofa. Naučio sam da epoksi smola definitivno nije za ovaj posao...




Xex, sutra je novi dan, biće bolje... :cry

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

airsuba

to je sve zbog ove nastupajuce promene vremena  ;D

drzi se proverenog super lepka za rezin, sad ima i ovaj poboljsani u gelu od prosle godine!

mcaslav

#122
Kabina je, konačno, na svom mestu.

Nisam baš najsrećniji kako je sve ispalo jer je nešto detalja nepovratno izgubljeno, ali, sve u svemu, nemam razloga da budem nezadovoljan, s obzirom da mi je ovo prvo iskustvo sa rezinskom kabinom.

Svi komentari i sugestije su dobrodošli.




Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Mozda da tu kablazu i prekidace malo osvezis intenzivnijim bojama, deluju mi metalno i utopljeno zbog drajbrasa ili mi se cini zbog osvetljenja.

mcaslav

#124
AG02, hvala na savetu, urađeno! Pored opravljanja instrumenata u kabini, svaštarilo se tu i tamo...

Prozor za inspekciju dobio je i instrumenat...




... spremio sam i lepotančiče ;)...



... obojio metalni deo na repu u MM Chrome-Silver i pripremio za naredni korak.




Započeo sređivanje spremišta prednjeg točka i skinuo svu farbu sa horizontalnih stabilizatora. Tristarova traka je opet skinula parče farbe, ovog puta nepopravljivo...  :headbang
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

To ti je signal da se obratis tamiji za pomoc.

airsuba

verovatno ti ostaju 'otisci' prstiju u ranijim fazama, neverovatno je da ti se boja baš toliko skida..... možda bi trebalo da nabaviš Mr.Sufacer (recimo) 1200 i da njega naprskaš u međufazama kao prajmer, on bi trebalo da se dobro hvata na plastiku jer koristi nitro za razblaživanje...

stvarno je šteta da te muči takav problem  :-\

mcaslav

Ne, nisu prsti...

Imam tri pretpostavke:

1. Slojevi boje nanešeni kada je napolju bilo i po 40 stepeni celzijusa;
2. MM Chrome Silver razblažen Revelovim Painta Clean koji je razbio medijum i ostavio boju "nepovezanu";
3. Redosled bojenja - Revel prajmer (za emajl), MM Chrome Silver (emajl), Future (akril), Revel žuta (emajl). Boja se nije uhvatila za Future.

Kako god, prajmer je na svom mestu, pa ću, polako, redom...

Inače, Tristar jeste lošiji od Tamijine trake. Na prvu je sve približno isto, ali ako se Tristar ostavi na mestu par dana, mnogo teže se skida nego Tamija u istim uslovima. Vremenom, jače prijanja!

Ne znam da li još ko ima sličnih iskustava...

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Ne znam koliko je mudro farbati preko futurea i slicnih emulzija.

mcaslav

#129
Evo rezultata onog silnog maskiranja...




I horizontalci napreduju, smo još da dopravim nijansu  :zvizduc. Hasegawa je napravila dekal dva broja manji  :rtfm.



Spremište prednjeg točka je, takođe, gotovo:




Još malo, pa (konačno) usisnici...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

mcaslav

#130
Pa, spremište prednjeg točka smo udomili :)




...točkovi uredno maskirani, obojeni i isprljani...




... i usisnici - konačno - došli na svoje mesto!




Biće tu još posla...




... ali mi je drago da cela ova skalamerija počinje da liči na avion :)
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

#131
Cini mi se da srafcici na nosnim tockovima nisu beli, kad vec ides toliko u detalje. Jedino ako tvoj primerak nije imao citav bandaz prefarban u belo. Inspirativno u svakom slucaju i pomera granice!

mcaslav

AG02, u pravu si.
Ceo dan blenem u fotke i ne vidim ovo  :headbang

Hvala za skretanje pažnje, biće opravljeno!
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Na ovoj maketi ima bas mnogo detalja koje si doradio pa je lako prevideti nesto. Pun ti bafer, odmori malo!

mcaslav

#134
Usisnici iskitovani i ošmirglani...




...uklonjene neke suvišne linije panela...




... a one potrebne izvučene ponovo.




Na spojevima usisnika sa donjim površinama aviona i trupom se nisam proslavio, ali nisam ni nezadovoljan  :zvizduc

Horizontalni stabilizatori, za promenu, uspešno obojeni :). Dobili su sloj laka, čekaju starenje i prljanje, a onda i toniranje žuto obojenih površina da pogode tačnu nijansu na dekalima...




Sutra ide osnovna boja tamo gde se mnogo šmirglalo i nastavljaju se pripreme za bojenje...



Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!