Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

ma uz par litara onih "mikro ovaj mikro onaj" ima da sjednu ko baka na dedu
držim fige =)

Lud13

Bas si se namucio ali uvek postoji problem sa velikim deklaima. Samo lagano ako si vec resen da ovo privedes raju..tamiya traka u ruke i snireno, nema povlacenja nema predaje  :deadhorse !

mcaslav

#197
Ni pito cev na nosu aviona koju sam kupio na novogodišnjem kupu mi nije vratila potrebno raspoloženje za nastavak rada na fantomu.



A onda su stigli dekali - oni od kojih sam ostao bez svake nade da će stići :)



Naravno, raspoloženje se popravilo i polako se krenulo napred...




Nije mnogo, ali dovoljno da počnem da hvatam tempo ;)
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

KuKLiNsKi

ma sredit češ ti ovo
izgledat če kooo   uf!

Miroslav Š.

Pratim od početka rad na ovom Fantomu, svaka ti čast na trudu, idejama i strpljenju.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Paja


mcaslav

Eh, Pajo, taj fantom je potpuno drugačija liga...
Evo još jednog interesantnog rada u toj klasi: http://www.pmc-bodensee.de/html/tigerphantom_novak.html

U svakom slučaju, vredno divljenja!
Ja ću još puno da vežbam dok dosegnem taj nivo  :naughty


:cheers



Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Paja

Au, ovaj je tek opasan! Sa elektromotorom! :o

mcaslav

#203
Elem,

dekali odštampani na Papa dekal papiru, ali ne bez pratećih problema (ništa neubičajeno, navikao sam ;))




Sve u svemu, nema razloga da budem nezadovoljan. Dekali su izuzetno tanki i nežni, ali u svakom slučaju, mnogo bolji od prethodnih :)



Spuki je iseckan...



... i poređan redom po desnoj stranih vertikalca.




Na poslednjoj slici se jasno vidi i koliko su Papa dekali bolji i od Hasegavinih - za početak su mnogo, mnogo tanji.
Uzgred, spuki se pocepao pa je sastavljan iz tri dela, a tu i tamo još se opire da legne kako treba. Nadam se da će se do sutra sve osušiti i stabilizovati, pa da polepim i drugu stranu vertikalca...

Prava stvar je ovde: http://www.airliners.net/open.file?id=1516241

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

airsuba

Ako si štampao na istom štampaču kao prošli put onda se on vrlo verovatno ne trpi mnogo sa ovakvim 'lakiranim' površinama (temperatura, toner, debljina, provlačenje,... svašta može da bude), tako da bolje nije moglo.
Kako god bilo ovo je sad ispalo vrlo dobro, i vidi se razlika u kvalitetu.
Približavaš se definitivno ciljnoj ravnini  :cheers

dragan_mig31

A sto nisi odradio maske na kateru pa da ofarbas ove brojeve bar?Ovako se vidi crni deo dekala imalo rusi opci dojam.

mcaslav

#206
Da, printer je isti, pa je i problem isti. Rešavam ga tako što odštampam više komada, pa proberem one koji valjaju...

Razmišljao sam i o tome da radim maske na kateru. Odustao sam jer su brojevi negde deblji a negde tanji - nisam siguran da će kater ovako precizno izvući mesta gde su brojevi tanji....

Već sam se pomirio s tim da vertikalac neće da bude "na nivou". Sad samo gledam da ne "potone" previše...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Promeni printer, stampaj na drugom mestu.

dragan_mig31

Ne brini kater moze da odradi sve to.Ja sam radio neke maske u 1:35 ali su sami brojevi kao na 1:72 jrv mig-21,mozda i manji.

mcaslav

#209
Pošto je tekst na vertikalcu postavljen ukoso, morao je da ode. Sada vertikalac izgleda stvarno očajno!



Ovo znači da će, skoro sigurno, da se radi iz početka - novi dekali na drugom štampaču i nove maske na kateru.

@dragan_mig31 i @AG02, hvala puno na savetima.  :cheers. Možda vertikalac ipak zadrži "nivo".

U međuvremenu je pripremljena podloga za rondele na krilima:




Bokovi su obojeni u žuto...




... što nije prošlo bez manjih problema:



Poseban izazov je bio da se bokovi maskiraju tako da se zadrži simetrija. Ne znam koliko sam u tome uspeo, ali nisam nezadovoljan :)



Na red su došli i dekali iz domaće radinosti. Hasegava kaže da ispod krila ide "NO STEP" oznaka  :o, pa je to popravljeno ;)




Kada se postave gde treba, cela stvar izgleda ovako:




ili, još bolje:



Kada se žuta na bokovima dobro osuši, doći će i rondele na usisnicima.


Živeli!
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!