Revell 1/48 Curtiss P-40E Warhawk

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

pa ja kupio prvi koji sam dohvatio... "Koh-I-Noor"  iz češke... vrag če ga znat xD

Sijamski_Mrmot

eh taj prvi koji si dohvatio je "markirana" firma :) ja ne znam ni kako se zove ovaj moj, verovatno je "kvalitetan" svega jedno 50% kao taj tvoj pa zato slabije hvata :)

Simic

Moderator Medico ti je lepo napisao nedostatke, mislim da si mogao vise da se potrudis za instrument tablu jer deluje prazno i drybrush ti je dosta grub, da ne kazem aljkav. To govorim a nadam se da se ne ljutis (u dobroj nameri je kritika!!!) jer sam pre neki dan gledao da si Ti napisao upustva kako i sta u maketarstu na ovom forumu mrmotov kutak, pa mi je cudno da zuris sa izradom ove makete. Mozda je nedostatak alata ili slabo osvetljenje problem ali steta da zuris. Pradim dalji rad  :caooo :cheers

Sijamski_Mrmot

Nema tu nijednog razloga za ljutnju, ko ne želi i loše kritike taj ne treba ni da stavlja slike javno  8)

Nema ni pravdanja, razloge sam naveo čisto da se zna a ne da bih se pravdao, ima tu po malo od svega, pauzica od godinu dana, i dalje prisutna navika da sve radim kao "tenkista" što sam i bio prethodnih 8-9 godina a sigurno i delom loše osvetljenje jer radim pod običnim svetlom sa plafona (trenutni nedostatak svog radnog prostora). Nedostatak alata nije (osim AB-a sve ostalo imam na broju)

Svakako je u planu da popravim tablu i da nabavim clearfix kako bih mogao realnije da odradim same instrumente. Nema ni žurbe tj bar ne prevelike jer trenutno radim "za svoju dušu" a ne za takmičenja tako da ipak ne jurim baš sve "100% u milimetar" a i trudim se da pokupim malo "propelerskih fora" :violin

Mrmotov kutak je napisan (i naglaseno je vise puta u njemu) iskljucivo za totalne pocetnike jer smatram da nisam na "pro" nivou da bih pisao članke za naprednije maketare.

slobodno prati i dalje a slobodno i kritikuj. još jednom kažem, nema ljutnje  :caooo

Mirko

KuKLiNsKi

pa onaj špricfire ti je super uspio... mislim da kad ovog malo popraviš bit če isto takav  :)
i da.. šta je s onim špricerom?

Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 15-03-2012, 21:53:56
pa onaj špricfire ti je super uspio... mislim da kad ovog malo popraviš bit če isto takav  :)
i da.. šta je s onim špricerom?

Jedini spittfire koji ja radim je zajednički projekat sa Zvonkom, mislis na taj? Odmakli smo samo je Zvonko lenj da slika

Ja sam od aviona uradio onaj P-40 za Tigrana, i imam dva komada u istom stadijumu Bf-109F-4 Airfix i ovaj. Za oba postoje teme u projekti u radu i sa Bf-109 sam zadovoljan a uživo ga je videlo i nekoliko kolega nedavno koji su mi to i potvrdili.

Jbg, ne može uvek da uspe zamišljeno, trudim se da sad na svakoj vežbam ponešto i da dosta eksperimentišem, pošto su sve ove makete koje radim "starije i lošije" tj nemaju sad neki takmičarski potencijal osim kad bi se naubacivalo eceraja i resina za šta nemam ni volje ni želje.

Konkretno ovde je problem iskrsao mojom krivicom jer sam farbao crni enamel pa nisam dovoljno sačekao pre nego što sam nastavio rad na inst.tabli i zato se malo razmazalo, sad mi opet preostaje da vežbam popravku, što opet i nije problem jer mi je to zapravo i cilj :D

e sad nagradno pitanje je zašto drybrush bočnih strana kabine izgleda kao da je radjen sa int.green kad je radjen sa light gray a pri tome se uživo ni pod jednim osvetljenjem ne vidi taj zeleni ton. Kako i zašto je fotoaparat to prikazao nemam pojma hahahah  :naughty

naravno kritike su uvek dobrodošle, zašto da ne :)

Mirko

Dada

c,c,c gomila txt-a, a malo slika... :) podseca posao malo na Lord Sir Gigu :)

Lepo je kokpit ispao. Moglo je samo da se nabaci jos jedna ruka drajbrasha preko da umiri malo tu zelenu.

Sijamski_Mrmot

Quote from: Dada on 15-03-2012, 23:12:34
c,c,c gomila txt-a, a malo slika... :) podseca posao malo na Lord Sir Gigu :)

Lepo je kokpit ispao. Moglo je samo da se nabaci jos jedna ruka drajbrasha preko da umiri malo tu zelenu.

Pa komentarisemo a lepo pise da je maketa na "HOLD"-u dok ne preuzemm deo koji mi fali da bih sklopio polutke trupa  :pilot

KuKLiNsKi

tog špricfajera sam mislio da  :)

Sijamski_Mrmot

I evo ga, idemo dalje :)

Prvo, fotka "nevaljalog" delića zbog kojeg je sve stajalo dok ga juče popodne nisam preuzeo od bivšeg vlasnika  :o
TO JE TAJ  ???


Pre svega, pozabavio sam se još malo kokpitom i popravio malo instrument tablu i taj fantomski "zeleni" drajbraš...


Potom sam prekopao svoj alat i pronašao moju zalihu mikroburgija pa sam se pozabavio bušenjem izduvnika koji su baš jadno izliveni i pomereni "van ose", skoro sat vremena i cela šoljetina kafe otišlo je na šmirglanje i bušenje istih...




Na kraju vidljivo je da se trud isplatio, bar se meni čini?


dryfit kabine na već zalepljene polutke trupa uz napomenu da sedište nije zalepljeno, njega moram još da doradim, užasno je loše i najbolje bi ga bilo zameniti ali sam se zakleo sebi na početku ove kutije da će ovo da bude čist OTB i tako će i biti. Mislio sam da ostružem pojaseve pa da pravim nove ali dremel mi nije u funkciji a ručno nemam živaca, doradiću ga koliko mogu, ionako je ovo rad za moju dušu i policu a ne za nešto ozbiljnije... Takodje na slici se ne vidi ali postoji "rupa" iznad instrument table, ovo nije mojom greškom već je tako izliveno, mislim da će prednji vetrobran delom pokriti istu i da neće biti vidljivo bar ne previše...


Dry fit trupa sa već spojenim i zalepljenim krilima



Isti je otkrio "stari" problem o kojem sam već čitao u reviewima ove makete a to je zjapeći kanjon sa desne strane na spoju trup-krila. Ovde će biti posla za git + šmirglu samo tako  >:(


i za kraj jedan celokupan snimak...


Zaključak? Posao oko ove makete tek počinje... hahahahah!
Mirko

milogor_strashni

Imam reshenje za tvoj Kanjon s desne strane..
zastitish trakom malko levo i desno od "problema". Odokativno stvavish HU git u tu rupetinu.. da se fizicki ista ne vidi.. sacekas jedno 6 (shest sekundi) i potom onim zelenim acetonom iz lilija natopish "cackalice za ushi" i predjes jedno par parova puta po gore navedenom gitu.

rupa sredjena i oshmirglana bez shmigle i to sve za 5-6 minuta max.. i onda sacekas da se osushi git jer je u redu pustiti ga malo namiru :)
radi svaki put :))

btw, izduvi deluju sad mnogo bolje i realnije. kokpit mi i dalje "sija" al je sasvim pristojan. Ostao cemo videti.

idemo dalje! :)

Pozdrav,
Milan

Sijamski_Mrmot

Quote from: milogor_strashni on 23-03-2012, 13:27:50
Imam reshenje za tvoj Kanjon s desne strane..
zastitish trakom malko levo i desno od "problema". Odokativno stvavish HU git u tu rupetinu.. da se fizicki ista ne vidi.. sacekas jedno 6 (shest sekundi) i potom onim zelenim acetonom iz lilija natopish "cackalice za ushi" i predjes jedno par parova puta po gore navedenom gitu.

rupa sredjena i oshmirglana bez shmigle i to sve za 5-6 minuta max.. i onda sacekas da se osushi git jer je u redu pustiti ga malo namiru :)
radi svaki put :))

btw, izduvi deluju sad mnogo bolje i realnije. kokpit mi i dalje "sija" al je sasvim pristojan. Ostao cemo videti.

idemo dalje! :)

Pozdrav,
Milan

Kako si znao da planiram da probam baš tu foru sa gitom o kojoj si mi pričao onomad na čaju? :D Samo nemam HU git nego Mr.white putty pa moram prvo da ga isprobam negde na parčetu plastike kako reaguje... Samo planiram da pre punjenja gitom ipak ubacim jedan razvučeni sprue da malo dam osnovu za git ipak je rupica široka pa se plašim da git ne pukne kasnije na unutra... sa leve strane će samo git tamo je rupa ipak normalnija  ;D

Kokpit nije još uvek fiksiran unutar trupa, samo test fit za slikanje je bio, opaliću mu još jedan sloj matt laka pre nego što da definitivno uguram ali pre toga moram da izdrndam to sedište da bar na nešto liči... :mjetal

Sijamski_Mrmot

Eh da dodam, evo sad sam gledajući to prokleto sedište definitivno prelomio - ima da ga deljem pa da pravim nove pojaseve ne zvao se ja Mrmot  :deadhorse

milogor_strashni

Ako oces, donecu ti HU git da probash u pon... vrlo zanimljiva/efikasna igracka u kombinaciji s tim zelenim uljanim acetonom iz lilija...

Poz,
Milan

Kerber

Mozda kasnim, al' za sledeci put ce valjda pomoci...
- Kod maketa sa tako velikim 'zjapom", pomaze lagano prosirenje trupa, komadima sprua, ispod daske za kabinu (2 komada da bude malo veca duzina, pa se tako nategne). Revelovi FW190 su mi tako radjeni.
- Da se na trup prvo lepe gornjake krila. Kad se dobro ulepe (pomaze i ojacanje ispod sa trakama stirena , najbolje su one pravougaone etikete na ramu)dodas donjaku. Lepis prvo centar, pa kad se dobro stegne, jedno krilo...kasnije se postupak ponovi za drugo i u 90% slucajeva nema zazora.