P-38M Night Lightning 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Pozzz
Ugrabih malo vremena u pauzi izmedju poslova i nešto uradih na Lightningu  :o
Odradio sa gume i stajni trap

završene i elise

podtrupni rezervoari takodje gotovi i izgleda da sam opet preterao sa guljenjem

odradjeno i farbanje crnom koju sam posvetlio oko 20%sa sivom ...

kritike dobrodošle
P.S uspeo sam da polomim verobransko staklo za kabinu ali sva sreca imam rezervu

pozdrav
Vlajko
:cheers

djos & filip

Odlicno napreduje.
Vrlo interesantna verzija Lightninga, iskreno me interesuje kako ces se izboriti sa skroz crnom semom, meni je to uvek zadavalao malo "muke" ali verujem da ce biti izuzetna ptica na kraju :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

vlajko&marko

pošto sam danas ostao kod kuce reših da malo farbam










ovo je za sada drugi pokušaj posvetljavanja panela
prvi je neslavno prošao Sjajni lak je skroz stopio posvetljene panele da se nije videla nikakva razlika
nadam se da ce ovaj put biti drugacije
saveti dobrodošli
Pozzz
Vlajko

vlajko&marko

Pozzz
i opet sam pokušao  sa posvetljavanjem panela
avaj i ovaj put sam preterao  >:D

Posle svega pokušao sam ovo da ublazim sa skroz razredjenom crnom Sa njom sam prešao celu maketu i dobio sam ovo


koliko toliko sam ublažio panele

toliko za ovaj put
kritike dobrodošle
Vlajko

anki

Ja sam poznat da volim ciste makete ali mislim da si ipak preterao sa ovim razlicitim panelima. Nekako su mi neprirodno upadljivi. Ja bi to sve ujednacio sa nekom posvetljenom crno sivom pa eventualno onda panele istaci sa nekom tamno sivom ali svetlijom od povrsine aviona. Znam da zelis da razbijes monotonij pa mozda pokusaj sa guljenjem farbe jer ovo sa panelima nije realno.

Kerber

Mozda je ipak vreme da iskoristis nekog kolegu sa foruma, ko je vest sa AB, da ovo smirite jednom rukom tamno sive-crne boje...Tek da se utopi, nista vise...

Goran A.

Ima tu odlicnog materijala ali bi, kako rekose, jedan AB prelaz iz cuga napravio to sto hoces. Podloga je odlicna za filter, pa razmisli.

vlajko&marko

Hvala na predlogu  :cheers
ali iz problema hocu da se izvucem bez pomoci ABa smo cetkica pa kako ispadne  :zvizduc
potrudicu se da ispadne kako treba
pozzz
Vlajko

Goran A.

Moze i varijanta cetkice i vodene smirgle 1500, 2000, nije tesko a daje dobar rezultat. Preko svega tanak sloj razredjene crne kao sto si radio i onda smirglom skidas visak dok se ne pojavi ono sto hoces, na primer svetlije nijanse ce se pojavljivati ispod tamnijih a moze i kontra. Fina granulacija ce obezbediti da ne preteras a i da povrsina ostane fina.

Drajbras moze da obezbedi slican efekat.

vlajko&marko

mislim da je to sada to
ima još na par mesta popraviti sitnice i to bi bilo to  :smile:
sad sam slikao napolju da koliko toliko steknete utisak kako to izgleda sad



prosudite sami pa udrite sa kritikama
Vlajko

Kerber

Sad je bas sjajan, pa tesko upcavam sve detalje...Odozdo mi se cini da jos malo treba poraditi na utapanju boja...
Kad legne i vas i neko sitno prljkanje, valjda ce izaci na dobro.
Ali, pogledaj jos malo da mu odozdo filtriras izgled...tako mi se cini...

vlajko&marko

Quote from: Kerber on 19-09-2012, 15:29:10

Ali, pogledaj jos malo da mu odozdo filtriras izgled...tako mi se cini...
Dobro ti se cini
odozgo sam radio dve tri ruke filtera a odozdo samo jednom tako  da  cu to morati da ponovim

airsuba

Biće dobar, šteta što nisu bili mat u stvarnosti jer bi mu taj izgled baš dobro legao!
Nedavno sam nabavio Dragona u 72, ludo avionče  :D

Goran A.

Bilo je matiranih povrsina i to od upotrebe. Postoji razlika u sjajnosti ali mnogo manje po nijansi nego sto je na maketi. Trebalo bi jos malo ublaziti kontrast. Ima slika na netu pa proveri.

vlajko&marko

pozdrav svima
Setio sam se da imam maketu u radu   :zvizduc i nastavio sam sa radovima   ;D
Još malo pa gotofo
slede slike

Toliko za sad nadam se skorom završetku ovog eroplana
pozzz
  :cheers
Vlajko