FW 190 A6 1:48 Eduard

Previous topic - Next topic

dusko

Evo i mene konacno sa novom maketom u radu o kojoj ne treba trositi mnogo reci jer je poznata po svojim vrlinama i manama ,najveci problem je uklapanje sto se vidi na slikama puno toga sam jos smirglao i turpijao na suvo pre ugradnje ali jednostavno postoje zazori kojima nisam mogao nista
tako da sledi ubacivanje stirena u zazore pa gitovanje.Na poklon sam dobio jos jedan motor koji ce odlicno posluziti kao dodatak diorame koju sam zamislio ali o tome kasnije kada dodje na red. eto jos jednom sam naseo na Eduardovo lepo pakobanje i sve ostalo sto se nalazi unutra u pocetku je sve islo glatko ali kasnije samo problemi.cevi mitraljeza sam napravio od medicinskih igala posto one plasticne nisam mogao nikako zabusiti ,samo ne znam sta cu raditi sa izduvima posto bih voleo da i oni budu suplji na krajevima.Pozdrav od Duska.

P.S Zahavljujem se kolegi Suhoju za nabavku makete.






dusko

Narode evo nastavka radova motor konacno upasovan i ofarban u  prvu boju MR .Color silver sve pohvale za boju bolju metalik boju nisam probao.Motor je kompletno doradjen  pocev od kablova .

dusko

Radovi nastavljeni pa da podelim napredaksa publikom,nije sve hronolski slozeno ali nema veze, mislim da se vidi sta je pisac hteo reci.Najvaznije je da je pocela "dekalizacija'ili postavka dekala ,u prilogu noge stajnih trapova sa doradama , motor skoro zavrsen jos malo sminke do kraja .

olakazanja

Bolesnik si Dusko,ovo je odlicno...jedva cekam da vidim kako ce ispasti na kraju....Jos jedna diorama ili samo avion?

dusko

Quote from: olakazanja on 27-07-2012, 17:09:18
Bolesnik si Dusko,ovo je odlicno...jedva cekam da vidim kako ce ispasti na kraju....Jos jedna diorama ili samo avion?
Kako bolesnik pa redovno pijem lekove :o ,sto se tice aviona u propremi je jedna diorama ali o tome kasnije

olakazanja

Nadam se da si naostrio zivce ;) Cekamo kraj da vidimo kako ces ovaj put da nas iznenadis  :god  :god  :god

Lud13


vlajko&marko


airsuba

Odlično napreduje, ima tu dosta dodatih žički  :bravo

dusko

Pa da nastavimo malo bio bi red ,mozda je ovo ipak malo preambiciozan projekat za moje kvalitete ali resio sam da istrajem pa kako bude ,kao sto cete videti na slikama(koje nisu bas reprezentativne) uveliko seradi na zidovima hangara sve cigle sam mrao rucno da iscrtam pa onda sve to da predjem skrajberom ukupno ima preko 2300 cigala tako da je tu otislo jedno desetak dana :headbang poceo sa izradu grejalice jer su i Nemci voleli da se ogreju ;) izradjeni okviri za prozore ofarbano osoblje ,alat sanduci.... polako se spremam da zapocnem farbanje cigala sto ce biti izazov ako imate ideju koju boju iz Vallejo pnude da upotrebim kao osnovu za simulaciju boje cigli recite sad ,i da ne zaboravim zidove sam izradio od takozvanih "foreks ploca" koje sam probao prvi put,vrata cu praviti od stirena.









maestro

Boli glava koliko je dobro!

dusko

Quote from: maestro on 24-09-2012, 18:37:29
Boli glava koliko je dobro!
Veruj mi da me je glava stvarno bolela :o

Miroslav Š.

Душко ово изгледа одлично :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dusko

Evo mene ponovo u mojoj omiljenoj temi "projekti u radu" odmakao sam dosta sa radovima ima tu jos posla treba jos dry brusha ,washa i ostalog i naravno izrada krana za vadjenje motora,ima tu jos dosta osoblja i sitnog inventara ali nisam sve uslikao . Nadam se da ce na kraju svih muka nesto biti od ove makete.





airsuba

Super izgleda!
Dodaj i veliki natpis "zabranjeno pušenje" jer su to švabe obavezno imali vidljivo postavljeno... zajedno sa velikim satom

ovako nešto http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205207062