Čelični punoglavac

Previous topic - Next topic

Tomcat

Kako bih održao onomad datu reč- evo treće za redom makete koja nije F-14  ;) Iako nije u pitanju Tomcat, ipak je u pitanju njegov rođak iz Grummanove Železare- A-6 Intruder, jedan od meni najdražih aviona. Maketa je Revell u 1/72 (u stvari prepak Italerijevog A-6). Kao što se vidi, u pitanju je low vis šema, i biće avion iy Pustinjske Oluje, jedinica VMA (AW)-533 Hawks, sa dekalima iz kutije. A slike, su, naravno, loše  :(






Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Ovaj put ga dobro nakinđuri sa Mk-20 i Harmovima...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

KuKLiNsKi

ljepe nijanse,
meni isto jean od najdražih pogotovo sivi =)

Sandman

Čije si boje koristio za kamuflažu?

Pošto radiš low-vis varijantu, obrati pažnju da ti se ne utope dekali u boju kamuflaže!

Na jednom stranom forumu sam video slučaj da je ista ova maketa (samo sa Italeri low-vis dekalima) bila ofarbana Gunze akrilima koji se malo razlikuju po nijansi od preporučenih Model Master akrila, i krajnji rezultat je bio da se rondele skoro nidu ni videle na kamuflaži.  :-\ A maketa je prethodno bila ofarbana vrhunski sa svim mogućim senčenjima...

Kako si rešio ejector pinmarkove na unutrašnjosti poklopaca stajnog trapa?
Ako je ovo prepak Italerija ima veoma vidljive ove "detalje" :(

Tomcat

#4
Quote from: Sandman on 01-07-2012, 18:24:26
Čije si boje koristio za kamuflažu?

Pošto radiš low-vis varijantu, obrati pažnju da ti se ne utope dekali u boju kamuflaže!

Na jednom stranom forumu sam video slučaj da je ista ova maketa (samo sa Italeri low-vis dekalima) bila ofarbana Gunze akrilima koji se malo razlikuju po nijansi od preporučenih Model Master akrila, i krajnji rezultat je bio da se rondele skoro nidu ni videle na kamuflaži.  :-\ A maketa je prethodno bila ofarbana vrhunski sa svim mogućim senčenjima...

Kako si rešio ejector pinmarkove na unutrašnjosti poklopaca stajnog trapa?
Ako je ovo prepak Italerija ima veoma vidljive ove "detalje" :(

Boje su Model Master i Humbrol, ali nisu ciste iz bocice vec su prosvetljene. Nasao sam dve slike pravog aviona i na njemu je prelaz dve sive jedva primetan pa sam pokusao da to izvedem. Jedina stvar koja mi je nepoznanica je njegov izgled od gore. Naime, obe slike su sa strane i to po jedna sa leve i jedna sa desne i na njima se vidi nekoliko mesta na kojima je boja jos vise izbledela, ali ne znam za izgled sa gornje strane posta ta ''najbledja'' polja sa strane se sire na ledjni deo... Sto se tice dekala, sudeci po tim slikama, skoro svi dekali su za nijansu tamniji od boje aviona osim siluete ptice i ''sahovskih polja'' na repu koji su crni
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Tomcat

#6
Quote from: KuKLiNsKi on 04-07-2012, 15:32:07
pomaže ovo?   ima više varijanti neznam koja je tvoja...
http://www.the-blueprints.com/blueprints-depot-restricted/modernplanes/grumman/grumman_a_6e_intruder-41366.jpg
http://www.cybermodeler.com/aircraft/a-6/images/a-6_profile03.png
http://www.cybermodeler.com/aircraft/a-6/images/a-6_profile01.png

Nisam se dobro izrazio  ;) Naime, znam koja je ''osnovna'' sema (konkretno druga od ovih koje si stavio), vec ne znam kakv je priblizni oblik tih ''fleka'' koje su najvise izbledele. Hvala u svakom slucaju
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

#7
Super si ga izblajhao. Najvise se gresi kod ovakvih kamuflaza kada se vidi svaki potez erbrasom sto kod tebe nije slucaj.

KuKLiNsKi

imaš neku sliku pravog?
sigurno su ga puno popravljali ko što znaš da su tomcate =) 
pa im možda i tih fleka i svega...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

E najzad da se prevariš i uradiš neki drugi avion,pozdravljam izbor i rad na istom  ;) !

'Уживај младићу за младости своје!'