Italeri 1/72 Spitfire Mk.V Trop

Previous topic - Next topic

Gusha

Mozes da radis, ali samo stajanku za ostrvo Vis, jer su tamo mogli da se vide zajedno, i to sa nasim oznakama.RAF nije imao mesovite sqadrone!

Kerber

Mala ispravka....Raf je imao mesovite aerodrome, Squadrone, tesko....
Jonnie Jonson opisuje da su na istom Aerodromu (Wittering) dezali wing spitova, Harikena i nocnih Beaufightera...
Isto je bilo i u Africi....Samo, ih nema zajedno na stajanci....to bi vec bilo teze, ali zato u Reapir yardu, sigurno...

medico

ako bash planirash Vis probaj da nabavis ili bar napraviz one sklpopive prenosne stajanke ili kako bi vec to nazvao (zna li neko zvanicaan naziv ? ) korizcene za improvizovane aerodrome ...bilo je svojevremeno u M-hobbyju misli da je to eduard pravio

Dada

Doco mislish na one perfored steel plates... ;D ;D ;D Koje su inzenjerci postavljali za 12 sati kao celu pistu ???
Necem to da uzimam... ima da se usija burgija na stubnoj bushilici dok ih ne odradim >:D >:D >:D >:D

medico

Quote from: Dr Raptor on 26-04-2007, 21:15:09
Doco mislish na one perfored steel plates... ;D ;D ;D Koje su inzenjerci postavljali za 12 sati kao celu pistu ???
Necem to da uzimam... ima da se usija burgija na stubnoj bushilici dok ih ne odradim >:D >:D >:D >:D

ne razmisljash "rezinski"  ;) napravish 1 komad pa onda multiplicirazh u rezinu  8)

oddball

@ tripko:
na moju veliku žalost nije. kod darka radim dva spit-a Vb trop, jedan u pustinjskoj šemi, drugi će biti u posleratnoj sfrj sa onim lepšim oznakama. planiram da kupim još dva pa da ih uradim sa američkim i ruskim oznakama. ali o tom-potom, nisam završio ni ova dva  ;D
ne bih da se nakupujem maketa koje bi stajale.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Quote from: medico on 27-04-2007, 02:37:41
[ne razmisljash "rezinski" ;) napravish 1 komad pa onda multiplicirazh u rezinu 8)

Doco, imao sam to u planu... ali cena je u pitanju.. i koliko bi trebalo rezina da se uradi... Mnogooooo... Ali videcemo mozda ocetkam neku kalup, pa onda kod komsije koji lije plasticne flashe...

Boki

Evo slike jednog od ruskih Spitfajera. Ne znam mesto gde je snimljena, ali po odeći pretpostavljam da je prilično vruće  ;D .


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

Quote from: Boki on 27-04-2007, 12:32:18
Evo slike jednog od ruskih Spitfajera. Ne znam mesto gde je snimljena, ali po odeći pretpostavljam da je prilično vruće  ;D .

Najverovatnije je ovo snimljeno u Persiji (Irak). Oni su sem preko Murmanska i Arhangelska dopremali vojnu opremu Rusima i preko ove zemlje.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada

Kako je izgledao repair yard u Africi ??? Cetiri stuba pokrivena talasastim limom ???

Dada

Opet ja... konachno nadjoh malo vremena za maketarsenje...
Kod ovog pustinjaka "kutije" stajnog trapa nisu bile cele ofarbane u zeleno zar ne ??? koliko sam vrteo po knjigama i slikama videh da je zelen samo deo gde leze hidraulika (noga), a gde ide tochak to je boje donjaka u ovom slucaju azzure blue... Ispravite me ako gresim...
POZZZZ

Dada



mislio sam na ovako nesto... je tako bilo i kod pustinjaka ???

cherny

Ne farbaj nista u zeleno. Sve je u boji donjih povrsina. Evo, bas ovako:

Dada

Thanx Cherny... Je to tvoj spit ???

cherny

Nije, ovo je u 1/48, sa Hyperscale.