Revell 1:72 Me 262 A1

Previous topic - Next topic

Galland

U pauzi farbanja 15mm modela i figura za Flames of War, stigao sam da uradim i jednu malu 1:72 maketu Revell-ovog me 262 a1
Maketa je stara i sada postoje daleko bolji modeli od drugih proivođača, mada ja nisam imao neke posebne zamerke...
Pozdrav svima!
Kada stignem ufotkaću model detaljnije tj iz više uglova!





Deluje podosta opasno!
Maketa uopšte nije loša samo je slabo ulivena i dizajnirana.

Šteta što nisi zagitovao haubu sa trupom jer zjapi.

Warhawk

Sasvim solidan rad...  :super
Mislim da bi samo nosni točak trebalo da je nakrivljen malo unapred, ne znam može li se sad korigovati...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Galland

to JŽ: Hvala  :) ! Slažem se maketu sam brzo sklopio i nisam obratio pažnju na te značajne sitnice tek posle u procesu farbanja su ti detalji uboli i mene u oko  :headbang
to warhawk: Hvala :) ! Mogao bi da korigujem to i nije veliki zahvat :D !


Galland

to dusko: HVALA  :) !
I evo novih fotki me 262












airsuba

Lepo  :)

To je odavno 'pregorela' maketa što se tiče broja livenja pa su kalupi u lošem stanju tako da ti neću zameriti loše naleganje staklića koji je iz kutije baš    :cry

olakazanja

Cisto i pedantno,lepo odradjeno...ti sitni detalji se lako preprave a i sledeci put kad radis ovaj model znas kako sa njim.Jos kad vidim da je revell znam da si se namucio.
Sve pohvale! :bravo

Galland

to Airsuba: Hvala :) ! Ma da matora baš matora maketa tj  :violin je svoje!
to olakazanja: Hvala :) ! A ne neće meni više bilo šta matoro od Revell-a pod prste da dođe, nego lepo da se isproverava šta tu valja i od kog proizvođača! Snimam novi Bf 109 E4 Airfix-ov u razmeri 1:48 sa Gallandovim oznakama to mi deluje kao dobar izbor  :think

olakazanja

Ja ti druze nisam nesto iskusan u proizvodjacima,od airfixa sam sastavio samo spitfire-a u 1/72 i mnogo manje posla ima od revella ali cim spominjes Emili jedva cekam da vidim kako izgleda ;)