MiG-21 Lancer C

Previous topic - Next topic

M@rio

Ovo sam poceo da pripremam da ne bude da nista ne radim, dok cekam boje za MiG-21 bis...Maketa je Fujimi u 1/72 razmeri...Pored svih nedostataka ja sam iskreno zadivljen detaljima na ovoj maketi...Odlucio sam se za ovaj projekat iz dva razloga: prvi razlog je sto mi se jako dopada sema farbanja Rumunskog vazduhoplovstva, a drugi je da iako ovaj odlivak ima hrbat za bis varijantu, nos tj. usis je mnogo bolji za MF od koje je i nastao Lancer(ali to vec verovatno znate)... Da mnogo ne davim, ovo je samo pocetak (priprema) delova za dalji rad koji me ceka...Ako nekog bude nesto interesovalo slobodno pitajte...




















Pozdrav,
Mario
M@rio

PELE

Jako dobro za sada!  :cheers

Pratim!

Slažem se oko detalja i izgleda ove plastike ali šta vredi kad na kraju podosta grublja Zvezda više liči na MiG-21.
Ipak, to se i ne primećuje dok ne stoje rame uz rame ;)

M@rio

Ja cu se potruditi da bez ikakvih specijalnih dodataka osim (rezinskog sedista), cisto "skrach bildovanjem" (ako sam se dobro izrazio) uradim sve sto ja znam i mogu, ne bi li vise licilo na MF tj. Lancer C...Vec sam jedan deo toga i odradio..."Horizontalce" sam uzeo od Condorovog MiG-a 21 i malo ih korigovao...Prepravljeni su i hrbat i rep ne bi li vise licilo na MF tj. Lancer. "Ventralac" je takodje korigovan, pomereni su poklopci iznad krila da budu u ravni sa poklopcima stajnog trapa na trupu ispod krila. Ima jos dosta toga da se uradi pre pocetka samog sklapanja, kao naprimer unutrasnjost (kokpit). Moracu da preradim i vazdusne kocnice, da dodam silne antenice, da napravim nosace LM 52 AS za rakete Magic 2, kao i one cudne kutije za svetlece mamce kod korena "ventralnog peraja" (ako se tako kaze). I naravno posto uporedo radim jos dva mig-a 21 (Zvezdinog BiS-a i Condorovog UM-a) upravo mi je ideja i bila da ih na kraju (ako sve bude islo kako treba), stavim (i fotografisem) zajedno (rame uz rame), pa da onda uporedim i vidim sta vise lici na sta!? Kako radovi budu napredovali ja cu postavljati fotografije a sto se tice pitanja i sugestija samo navalite...
Pozdrav,
Mario
M@rio

M@rio

Evo manji "update" sto se tice Lancer-a C...Inace ovo sam pazario na NG kupu i bice bas taj kad bude gotov...




Izvinjavam se za slike, sa mobilnog su... :(







M@rio

matilda

lepo ti je krenulo.
jeste zvezda tacnija, ali je zato fujimi, vise od uzivanja za rad.
sve tako lepo legne na svoje mesto , ja nemam reci za tu maketu.


stevan

M@rio

Uspeo sam jos malo da poradim i da nesto doradim na ovoj maketici...Moram jos da vidim kako cu da resim vazdusnu kocnicu, pa onda polako da ga spremam za farbanje.
Evo malo fotki:
















Pozdrav,

M@rio
M@rio

airsuba

puno raznih nekih dorada, kad mu legne prajmer videće se najbolje rezultat  :)