T-33A,Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Tražeći po forumu da bih video nečiji rad na ovu temu-ne nađoh ništa te evo sad ja da probam uraditi nešto po tom pitanju.Lektira je to,ostaje mi onda još Sejbr kratkonosi i završiću US džetove u JRV.Pošto imam Tanderdžeta sa crvenim repom i tip-tankovima,ovaj T-33A najverovatnije će biti 055,tegljač meta,sa žutom donjom polovinom i crnim štraftama odozdo.
Maketa je jednostavna,ima malo delova,na suvo se dosta solidno uklapa,kasnije-videćemo.Malo sam probao da doteram usisnike,nešto mi ne štimaju spram fotografija,zatvorio sam velike dere na trupu koje bi se videle sa flapsovima u otvorenom položaju.
:caooo


Kerber

Pitchi maestro!
Odlicna tema za rad!
Kakav im je taj avioncic za rad?

Miroslav Š.

Опац! Лепа тема к'о и авион! Такође сам ушао у клинч са овим лепотаном, тренутно га спремам за прајмер. Нисам се много упуштао у исправке, једино сам му премандурио усиснике, веома мало. Усисници траже пажњу јер нису баш најсрећније изведени...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

Quote from: Kerber on 14-08-2012, 13:16:24
Pitchi maestro!
Odlicna tema za rad!
Kakav im je taj avioncic za rad?
Ima malo delova,što počinje da mi se sve više sviđa :deadhorseNa suvo se uklapa,onako,al' doćeraćemo šta ne valja.Unutrašnjost kabine je siromašna detaljima,sedišta pojednotavljena,instro-table-upotrebljive...
Miki,kog praviš-crvenorepog,TT ili maskirnog....da se ne ponavljamo pa odma' da bude dva različita. :cheers

Miroslav Š.

Црвенорепог црни 16. Ја сам набавио на прошлом НГу ресинску кабину и седишта од Пољака...фино се уклопило мада сам имао прилично "тешких" радова.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

OK,ja sam svakako mislio TT,polu-žutog.
Evo sad sam zalepio trup.


PELE

Gde si nabavio maketu, ako nije tajna? Tražim je dugo...

Odlično za sada, pratim!  :cheers

Miha

Nije tajna Pele,dobio sam je iz inostranstva pre 5 godina,mada sam viđao da se prodaje i na takmičenjima a i po oglasima na forumu.
Ja sam je uvek nešto skretao sa glavnih pravaca maketarenja,ali sad mi je došla pod ruku prvenstveno što je jednostavna.Evo sastavljena krila i trup,nije baš najsrećnije uklapanje,najveći problem je donji deo naleganja gde se dobija prilična razlika u odnosu na površinu trupa i krila.




Miroslav Š.

Miha majstore, fino ti ide. Biće tu šmirglanja i ukrajanja ali ništa strašno. Ja sam bio zeznuo stvar i na spoju gornjaka krila sa trupom pa sam i tamo "rešavao erozivnim načinom".
Kako si rešio uvodnike?
Svoj T-33 sam kupio u Papirkoloru prošlog oktobra, mislim za 1300 dinara.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

Sad će farbanje...Malo sam proširio usisnike i obradio ih iznutra a isto sam proširio i pregradu u njemu.Odstranjene male izbočine na nosnom delu trupa,urezan trougaoni panel sa škrgama.Skoro sve linije panela sam "proterao" jer su negde bile i plitke,na zadnjem delu trupa mestimično neprepoznatljive.Poklopac kabine biće otvoren jer se uklapa 0%.




Miha

#10
Iako ovu disciplinu nisam ranije primenjivao(senčenje panela pre farbanja),evo sad sam malo namalao pa ću videti krajnji rezultat.Ofarbane i unutrašnjosti st.trapa.
Umalo da zaboravim:
Ima li neko crtež,fotos i sl.sa onim "džudžama"koje nosi samo TT-33A(mislim na one koje služe svrsi tegljenja mete)?Unapred hvala.


medico

pratim sa velikim zanimanjem... pre shading obecava dobar finiš  ;)

Miha

Malanje u toku,privodi se kraju.Prvo ofarbane žute površine Revell-ovom žutom(jbml koji je broj,zaboravio sam),zatim zaštićene površine pa raspaljena crna Humbrol 33,na kraju sve to zaštićeno i naneta MM Silver.Eve kako to izgleda:










Miha

Napravio sam onu džudžu koju nosi samo TT-33A,našao crtež u starom YUVAM-u.Dekali,malo LH US Jets in YUAF service(brojevi)+home made oznake.





matilda

joj sto je atraktivni avion...
zuta revelova je matt 15, sta je cika nikola, krecana????

salim se.
lepo, stvarno lepo ispade, kombinacija sljastecih boja i aluminijuma je pun pogodak.
nego, sta ti rece da kabin ne pasuje, pa po ovome sto se vidi bas je cucnuo kako treba...

stevan