Pz. IV i Pz. VI 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Počeo sam da radim ova dva tenkića, Tiger je H verzija iz Revella, a Pz. IV je Italeri.
Pitanja za stručne poznavaoce.
Za Tigra su date dve varijante-jedna je neka siva, a druga miks tri boje pa vuče najviše na tamno zelenu. Može li neko da mi kaže boje u Hu ili FS, bez mešanja više njih kao kod Revella?

Kod Pz. IV data je maskirna šema u FS 33531 sa FS 34097 u sastavnici, a na kutiji su Panzer Dunkelgelb '43 odnosno Panzer Olivgrun '43.
Da li mogu da koristim FS kao adekvatne i ako nisu te dve u pitanju koje da koristim od Hu odnosno FS?

Očigledno je da će oba biti iz severne Afrike  :naughty

Hvala
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

airsuba

Italerijev Panzer IV je jedna 'generička' kasnije varijanta, ukoliko želiš neku konkretniju i tačniju potrebno je da potražiš slike i da je doradiš... ali ako će biti pravo iz kutije, ondak ništa!

Tigrovi iz Afrike su prvo bili panzer grau, a tamo su prefarbani preko te boje nekom peskovitom ...
http://braillescalecomp.com/Participants/Tiger%201Ausf%20H%20Afrika/39

flanker

Hvala za Tigra.

Malo sam istraživao po netu i izgleda da je Italeri dao G varijantu. Sad je jedino pitanje da li su u Africi koristili modele sa dodatnim oklopnim pločama na kupoli i telu sa strane. Spreda na kutiji je data šema u sand boji bez zelene, čini se kao afrička i slična je Tigrovoj iz Tunisa. Radio bih ga sa pločama jer je interesantniji, barem meni. Sem toga imam neke vojničiće iz pustinje koji bi mogli da zažive na nekoj dioramici?!
Sama G varijanta se uklapa u afričku epizodu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Aki

На италеријевој кутији пише да је Аусф. Х верзија, мада је то нека мешавина.
Најкасније верзија Панцер IV која је била у африци је рани аусф. Г
Средином '43 су преостале аусф. Г верзије подигнуте на стандард аусф. Х верзије, добили су ширцене, једноделни отвор командирове купове, и још неке ситнице.
У Африци није их било са ширценима.

flanker

Ja imam ovu kutiju
http://www.model-making.eu/products/Pz.-Kpfw.-IV.html
Kao što se može videti ni za jednu maskirnu šemu nisu dali period i zonu operacija.
S obzirom na točkove i dodatke prilično sam siguran da je u pitanju G verzija.
Videh na netu da je neko uradio boje peska kao G verziju iz Italije i sa dodatnim oklopom.
Šteta ako je afrički bez dodatnog oklopa. Jel to pouzdano?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Aki

#5
Током маја '43 су монтирани ширцени на преостале аусф. Г верзије, а у то време је капитулирао Афрички корпус, тако да никако нису могли да стигну до африке. Највише их је било код Курска, мањи део је био у Италији.
Батали шеме које је дао италери, непоуздане су, ако хоћеш праве, поглед слике на овом линку, и шеме које је драгон дао.

http://www.modelarmour.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1400:dragon-pzkpfwiv-ausfg-apr-may-43&catid=37:kits&Itemid=60

flanker

Hvala za Pz IV. Izgleda da će Tigar bez njega da se provlači kroz afričku kampanju...

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

flanker



Eto stigoh nešto i da uradim  :super pored još dosta projekata koje nikako da završim  :headbang

Točkove i prostor za točkove sam ofarbao bojom Panzergrau. Nakon toga je preko na Pz IV isprskana Hu 94. Trebalo je na Tigra da ide Sand, ali
kasno sinoć ustanovih da se osušila  :cry. Ubiše me ovi točkići, zato sam ih i kaznio sa nekoliko štipaljki...
Tigar se za sada bolje sklapa, ali Pz IV ima više delova i pravu nezgodanciju sa dodatnim oklopom. Nekako uklopih isti na kupoli, ali već sada vidim da će
na telu biti dosta muka. Inače, mitralješče na telu je pokretno kao i cevi na oba tenka.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.