MIG-27 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

nebojsa-kum

Ovo je maketa koju sam pravio za kuma. Izvinjavam se na mozda malo losijim slikama.Sledeci put ce biti bolje.

















FLY BY WIRE

odlican migonja ...vidi se da si se dosta potrudio,i vredelo je svaka cast.... :cheers

Sandman

Zanimljivo izgleda ovaj način senčenja panela - ne baš realno, ali daje veoma zanimljiv efekat.

Fino je ispao, pretpostavljam da si namerno ostavio sjajan lak kao finalni sloj jer je poklon i ako stoji u vitrini da lakše može da se očisti prašina?

maestro

Odličan, nemam šta da kažem sem laka koji deluje sjajan ili polusjajan, ali to je poklon pa...

Suhoj

Jako lepo uradjeno, svidja mi se ovaj efekat naglasavanja panela  :)

nenobl

odlican rad! bez puno filozofije jedino zamjerka za fotografije!  neka svijetla  podgloga... fotke mogu i morale bi dosta bolje!!!

Vladimir

Ф89 НС

YU-DFY

Svaka cast Nebojsa. Lep i pedantan rad.  :god
Pozdrav iz SWE!

matilda

skroz lep rad.
rekose ti da je lepo ofarban i izsencen i ja mogu samo da se slozim.
takodje noge trapova izgledaju super.
jedino se pitam zasto je italeri  morao toliko da promasi izgled vetrobrana, poklopca kabine i nosa???  :doh :jok :think :headbang :uaaa

nebojsa-kum

HVALA NA KRITIKAMA
Ova maketa je inace i puna eksperimentisanja.
Farban je u kompletu Valleyo proizvodima. Zavrsi sloj je akrilino-poliuretanski polusjajni lak. Prvi put sam ga koristio i u prirodi jako lepo izgleda. Isto tako u prirodi se vide neki nedostaci koji se na fotkama ne vide i radim na tome da ih otklonim.
Prvi put sam urezivao panele, jer je u originalu maketa prilicno siromasna.
SEncenje panela sam video na youtube. Neki brko je slicno nesto radio na MiG-29 1/48 akademy i meni se svidelo pa reko da probam. Na zalost taj snimak vise ne postoji na youtube.

U svakom slucaju jos jednom hvala na kritikama. Svaki savet je uvek dobrodosao.
Pozdrav

Ćomi

Stvarno lepo..
A kako si dobio ovakve panele ? Meni se bas,bas svidja.

Pozz,
Comi
No signature.

nebojsa-kum

Jednostavno. Sa "prednje strane" panela nalepim traku,a onda uz pomoc airbrusha osencim sa "zadnje" strane panela,tik uz traku. Boju pre toga dobro razredim.
To sam video na snimku nesto kao "how to make jet airplane". Covek je radio MiG-29. Posto sam to gledao na poslu,nism smeo da pojacam da bi cuo sta oce da postigne. Ucinilo mi se interesantno pa sam isto probao na MiG-29 1/48 by Eduard (okacio sam ga na forumu http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,14233.0.html).

Ćomi

Hvala na odgovoru...

Pozz,
Comi
No signature.

sezan

#13
LEp mig. PEdantno izgleda i svakako efektno deluje ovaj efekat.
E sad samo razmisljam da li on stoji uz farbu koja je "nova" ili treba da bude ona u skladu sa efektom..
TAkodje nisam nikad video mig-27 sa ovim bojama ,što neznači da nije postojao ali su mi nijanse u najmanju ruku čudne. Sediste KM-1 je sive boje kolko ja pamtim....
Svakako jako lepo ozgleda i efektno deluje,i za poklon je odličan
Bravo!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Miha

S obzirom da znam kakvo je ovo smeće od makete(radio sam davno MiG23 koji se razlikuje samo po polutkama prednjeg dela trupa),
lepo si ti ovo uradio.
Tebi svaka čast,a proizvođač,iako je u pitanju prastara maketa iz ESCI radionice,mogao je vetrobran i poklopac kabine da prilagodi ovom avionu,ipak MiG27 ima značajno drugačiji ugao i izgled.

:cheers