Hobby Boss 1/72 F-84G Thunderjet

Previous topic - Next topic

Tonxy Xy


Sandman

#16
Posle dužeg vremena malo sam se bavio i ovom maketom....

Iako sam postavio stirenske podloške za bočne panele na trupu, ipak je došlo do uleganja istih u trup, te je palo veoma temeljno gitovanje. Kao git sam koristio Body sprej git/prajmer za kola, te je sama površina nešto grublja sa vidljivim rupicama u gitu. To ću srediti sa par slojeva Surfejsera prilikom prajmerovanja cele makete.

Sve izgubljene linije panela sam dorezao, tako da je ovo sad spremno za lepljenje preostalih delova, pa sledi prajmerovanje...








zolle

Odlicno ovo izgleda kolega  :super jedino ova vratanca za prednju nogu strce ovako odlivena, mozda da uradis nova, kao posebne delove  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

PELE

Vredi se potruditi oko ove makete, fenomenalni detalji za male novce ! Na nekim mestima je neophodno srediti panele samo i lagano raditi...

Nabavicu jos jedan pa cu ga odraditi... pardon, dva-tri...  ;)

Sandman

Za vratanca prednje noge stajnog trapa dobih ideju od Saleta Warhawka - skrajberom ću samo proći uz liniju njihovog spoja sa trupom par puta, kako bih napravio iluziju da su razdvojena od samog trupa. Wash će to posle da maskira i istakne.

A maketa generalno jeste lepa za rad, samo treba obratiti pažnju na ove bočne panele koji uležu u trup ako se ne stavi podloška.

PELE

Ja sam na svom primerku stanjio bocne panele, da na sve 4 strane postoji "rupa" u vidu linije, manja mozda od 0.5mm... tacnije, stvorio sam iluziju urezanih panela. Ostavio sam da landara i jedan i drugi, naneo dosta Revell-ovog tecnog lepka, pustio da paneli upadnu... nakon 15ak sekundi okrenuo sam maketu naopacke i pustio da gravitacija uradi svoje, da panele izravna sa ostatkom trupa...

Cekam dalje fotke !  :)

zivorad

Mozda ti je vec neko spomenuo ali obrati paznju na nosnu nogu, po meni to je jedini promasaj ove lepe maketice, uopste ne stoji kao sto treba da bude, ako je postavis u rupice bice ocajno niska i pomerena nazad, probaj na suvo pa onda vidi kako ces da sredis to uopste ne sumljam da ces uspeti :))

Sandman

#22
Hvala na savetu Živorade, obratiću pažnju kad budem došao do te faze sklapanja ;)

Zalepio sam prethodnih dana i horizontalce



..a urezao sam skrajberom linije duž vrata za prednju nogu stajnog trapa, i sa spoljnje i sa unutrašnje strane, te se sada stiče utisak da su vrata zalepljena kao zasebni delovi, a ne da su izliveni sa trupom. Wash će nakon farbanja dodatno istaći ovaj detalj.


kapetan


Sandman

nakon 2 godine nastavak radova na TanderdžeNtu...

U proteklom periodu ofarban je kokpit, pao je prajmer (Mr. Surfacer), a ofarban je i prostor stajnog trapa i vazdušne kočnice...

Maskiranje kabine radim iz dva dela - prvo sam maskirao sve što je potrebno za unutrašnji ram koji se farba u neku sedefastu belu boju... nakon toga ide zaštitno maskiranje tog ofarbanog dela kako bih mogao da ofarbam ostatak rama u unutrašnju boju, a zatim i prajmer... Za zaštitno maskiranje ovog unutrašnjeg dela upotrebio sam Tamiyin novitet - gumiranu traku koja je rastegljiva i namenjena je maskiranju zakrivljenih površina...





Zatim sam maskirao ostatak poklopca kabine, i zalepio kabinu na svoje mesto...



Ovde se vidi ofarbana i gloss lakirana unutrašnjost stajnog trapa



A pito cev iz kutije je predebela pa je zamenjena novom napravljenom od medicinskih igala...


Warhawk

Znam da je filigranski sitno, ali mi musavo deluje taj deo oko pito-cevi na poslednjoj slici. Može li se višak još ukloniti ili si već napao prskalicom?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Nije još pao dodatni prajmer, pokušaću da sredim taj deo..

Uff...nije da ti se baš divim, više se sam sebi čudim koliko sam za godinu, dve promenio preferencije u maketarstvu. Uopšte me ne vuče više cepidlačenje u 1:72.

Ipak, nekoliko sugestija. Oboji ga u kamuflažu, manje če se videti gitovanja i neizbežni kiksevi.
Šahtove stajnog trapa, kao i poklopce oboji u žuti cink prajmer.
Kada se lepo sredi i HB može da izgleda krasno u gotovom stanju.

Josip

Sandman

Planirano je da ova maketa bude maskirni 10550, hvala svakako za sugestije :)

Sredio sam koliko toliko onu brljotku od super lepka oko pito cevi, dosta je nepristupačan prostor za šmirglanje pa sam skalpelom zgrebao koliko je moglo...

Naprskao sam Gunze H58 (Interior Green) preko poklopca kabine, sledi finalni prajmer preko cele makete...



Popravio sam i boju prostora stajnog trapa - prethodno prskanje sam odradio u jako tankom sloju preko crno prajmerovanog tog dela, pa je boja povukla na neku senf žuto-zelenu...


milan78

Fino i temeljno.Samo pitanjce,hoces li raditi na vrhovima tankova poziciona svetla?Nema ih kao detalj HB
Instagram-Peacockscaleworx