Hobby Boss 1/72 F-84G Thunderjet

Previous topic - Next topic

Sandman

Danas sam naprskao finalni sloj prajmera (Mr. Surfacer), pokrivši njime žutu i zelenu boju oko prostora stajnog trapa i kokpita, a zatim sam uradio i preshading crnim Mr. Surfacerom...




Sandman

Danas sam (bez maski, slobodnom rukom) naprskao gornji deo kamuflaže - Gunze H303 (FS 34102) + H306 (FS 36270).
Obe boje sam posvetlio sa par kapi bele i tom posvetljenom nijansom naprskao sredine panela, čime sam dodatno malo istakao linije panela...

Zelena je uživo inače malo maslinastija nego na slikama...










dragan_mig31

Pravo da ti kazem mnogo lepo izgleda :)

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Sandman

Hvala :) ostaje da vidim koju ću boju koristiti kao PRU blue za donje površine...

komoras

Prelepo!   :bravo

Hoće li i PRU Blue biti neka Gunze nijansa?

Takodje mi reci, koji AB koristiš i na kojim podešavanjima? Veoma je pedantno ispalo slobodnom rukom  :god
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


Sandman

Quote from: komoras on 16-06-2016, 09:56:00
Prelepo!   :bravo

Hoće li i PRU Blue biti neka Gunze nijansa?

Takodje mi reci, koji AB koristiš i na kojim podešavanjima? Veoma je pedantno ispalo slobodnom rukom  :god

Hvala :)

Uporediću Gunze H56 Intermediate blue (jako mi liči na PRU blue) i Humbrol 230.
Izbegao bih Humbrol ako mogu jer ne volim rad sa njima, Gunze ima mnogo finiji pigment i lakše se kontroliše prskanje sitnijih detalja

Airbrush koji koristim je H&S Evolution 2in1, koristio sam diznu 0,2mm, razređenost boje gustine mleka, a pritisak je bio 1,2-1,5 bara.


PELE

Sjajno ! Prvo sam mislio da si radio starim Aztek-om ali mi je bilo mnogo čudno da sa njime može freehand...

Čeka se nastavak !  :cheers

Sandman

Ma kakvi.. Aztek je "prošištao" još pre par godina...

Sandman

Donje površine su oprskane sa Hu30 PRU Blue još krajem juna, ali sam liniju radvajanja suviše visoko naprskao, a pritom sam imao ogromne probleme sa kontrolisanjem boje u erbrašu (enamelka), tako da sam dobrano bio prekrio i zelena polja na nosu i repu...

Do danas nisam imao volje da se bacim na popravku svega toga... No, uspeo sam da sredim linije razdvajanja donjeg i gornjeg dela kamuflaže.

Sledi lakiranje pa dekali... nadam se skorijem završetku ove makete!










Sandman

Nakon lakiranja sa Tamiya X22 Gloss Clear, danas su pali dekali kao i još jedan gloss sloj kao zaštita dekala pred wash...










Dejan68

Srki, ovaj rad iako se odužio ispao je na kraju super. I od "Gazde" može da ispadne lepotan.
Vidim da su dekali lepo legli. Čime si ih tretirao (ubeđivao)?

Sandman

Hvala Dejane.

Koristio sam samo Microscale Sol koji omekšava dekale.
Microscale Set za fiksiranje nisam ni koristio pošto sam nekih pola sata nakon postavljanja poslednjeg dekala naprskao gloss lak.

zobo