Condor MiG-29 9-13 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Pa nisam bas siguran na sta bi licio da mu uopste nisam udario wash. Bojim se da bi delovao nekako "igrackasto". Te dorade, uostalom, su nesto sto je ipak sporednog karaktera. A sa druge strane, preostaje mi jos dosta posla oko usavrsavanja tehnike fotografisanja. Gledajuci maketu uzivo i na fotografiji, mogu da dodjem do zakljucka da je na dosta mesta bacena senka, sto samo pojacava utisak prevelike isprljanosti. Ne pravdam se, cinjenica je.

matilda

dobar je mig 100 puta.
jeste da deluje malo jace prljav, ali ne mari mnogo.
jedino mi se cini da su brojevi (23) malo omasenog oblika, ali to je do proizvodjaca nalepnica.
120-iap ima malo drugaciji stil brojki, ali generalno, to je to.

stevan

Dada

Lepo izadje ovaj kondor na kraju. Sve pohvale, kao sto su pisali pre mene, vidi se ulozen trud da se maketa dotera u vinkl...
Sto se tice prljanja i washa, svako ima neku svoju meru, pa ne vredi vishe komentarisati :) U svakom slucaju, lepo je videti ovako uradjene "ne meinstrim" makete..

P.S. Proveri mu samo ugao otklona vertikalaca... Malo mi prejak deluje, mozda je do fotki pa gresim.

flanker

Ok možda malo jači wash. Međutim meni se čini da su vertikalci previše otišli prema spolja?! Ostalo mi se čini kao fino urađeno, sitne su fotke pa ne vidim baš najsitnije detalje. Što se tiče raketa i bele boje preporučujem Revell SM301, kao što kaže skraćenica semi mat. Prava bela boja bez primesa "žutila".
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miroslav

Sto se tice bele boje, koristio sam Humbrol 34 matt white i kao sto rekoh, bela je, samo sto je na fotoaparatu balans bele boje bio u datom momentu blago promasen. Vertikalce nisam mogao bolje namestiti, jer su i reference razlicite, a i plastika je bila tako zakrivljena, pa nisam ni bio nacisto isplati li se po tom pitanju nesto majstorisati.

M@rio

Svaka cast!!! Meni se jako dopada kako si ga odradio! Dekali su iz "kutije" ako sam dobro razumeo? A sto se tice wash-a, ja tu ne bi nista dirao!  :super
M@rio

Miroslav

Jeste, M@rio. Dekali su iz kutije, ali sam prilicno zadovoljan sa njima. Osvetlali su obraz proizvodjacu makete. Koliko god da sve drugo "ne valja", toliko su dekali pristojni.

dusko

Miroslave ala ga iscetkari svaka ti cast :cheers